Aktualności
Kwiecień 2015

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Kwiecień 2015


2015.04.30 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W dniu 3 maja br. (niedziela) będą miały miejsce zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       I tak około godziny 11.40 odbędzie się przemarsz kolumny uczestników uroczystości z Kościoła Katedralnego na Stary Rynek przy czasowo wstrzymanym ruchu kołowym i tramwajowym na jednojezdniowym odcinku ul. Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów.
       W godzinach 13.30-14.15 zaplanowany jest rodzinny spacer rowerowy. Przejazd odbędzie się po trasie: zbiórka ul. Nadbrzeżna (Bulwar Zachodni) - Spichrzowa – Cichońskiego – Warszawska – Jagiełły – Wybickiego – Łokietka – Rondo Kosynierów Gdyńskich – Łokietka – Wybickiego – wjazd do Parku Wiosny Ludów za Barem „Bartosz”. W trakcie przejazdu ruch na ulicach, którymi wyznaczono przejazd oraz sąsiednich skrzyżowaniach zostanie czasowo wstrzymany.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.30 - Zmiany w komunikacji miejskiej w gminie Deszczno

       Od 1 maja br. na wniosek Urzędu Gminy w Deszcznie zostaną wprowadzone zmiany w obsłudze komunikacyjnej na terenie gminy Deszczno.
       I tak zawieszona zostanie linia autobusowa 109 (Zakład Energetyczny/Śląska-Pole Golfowe - Ulim/Koszęcin).
       Uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 127 (Zakład Energetyczny/Śląska-Pole Golfowe - Łagodzin) kursująca na trasie: Zakład Energetyczny/Śląska-Pole Golfowe, Grobla, Koniawska, Małorolnych, Kasprzaka, Niwicka, Sulęcińska, Łagodzin.
       Uruchomiona zostanie linia autobusowa 133 kursująca na trasie: Zakład Energetyczny/Śląska-Pole Golfowe, Grobla, Koniawska, Sulęcińska, Łagodzin, Prądocin, Krasowiec, Dziersławice, Bolemin, Płonica, Dzierżów, Prądocin, Ulim, Łagodzin, Sulęcińska, Koniawska, Grobla, Chrobrego, Orląt Lwowskich.
       Na liniach 112, 116 i 118 zostaną wprowadzone korekty w rozkładach jazdy.
       Zostaną uruchomione nowe przystanki: Płonica-Kaplica oraz Łagodzin-Łagodna.
Foto: Solariw Urbino 12 #528 podczas obsługi linii 127 na ul. Niewickiej

Forum: Rozmowa o zmianach w rozkładach

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.29 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało prawie 50 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2016.
Foto: Tramwaj na ulicy Sikorskiego

Ostatnio dodane zdjęcia (28.o4.2o15)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.28 - Utrudnienia na trasie linii 116

       Uwaga pasażerowie korzystający z kursów do Orzelca na linii 116. W związku z pracami drogowymi w miejscowości Glinik, w dniach 29-30 kwiecień br. (środa, czwartek) zamknięta zostanie droga w tej miejscowości.
       W związku z tym kursy linii 116 zostaną wykonane do Deszczna, jako linia 118. Nie będą realizowane popołudniowe kursy z miejscowości Orzelec o godzinach 14.45 i 16.35. Odjazdy autobusów z miejscowości Deszczno o godzinach 14.54 oraz 16.44.
Foto: MAN NL263 Lion's City #615 linii 116. Deszczno, ul. Kręta

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.27 - Apel do Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego

       Stowarzyszenie "komunikacja.org" wystosowało apel do Prezydenta Gorzowa Wlkp. pana Jacka Wójcickiego z prośbą, aby w trakcie planowanej modernizacji sieci tramwajowej nie powstały nowe odcinki jednotorowe. Według przygotowywanego przez Urząd Miasta tzw. projektu tramwajowego likwidacja drugiego toru ma dotyczyć trasy wzdłuż ul. Kostrzyńskiej, a także torowiska na ul. Chrobrego (od ul. Łokietka do ul. Borowskiego).
       Każdy odcinek jednotorowy zmniejsza przepustowość trasy mniej więcej pięciokrotnie. Konieczność zaplanowania mijanek nadjeżdżających z przeciwnych kierunków tramwajów wywołuje ogromne problemy przy układaniu rozkładów jazdy, wydłuża czas przejazdu i wymusza niską częstotliwość kursowania. W rezultacie transport publiczny staje się mniej atrakcyjny i droższy w utrzymaniu, co powoduje odpływ pasażerów i zwiększenie obciążeń dla budżetu miasta. Pogorszenie parametrów tras tramwajowych oraz oferty przewozowej może spowodować nawet konieczność zwrotu unijnego dofinansowania.
       Jednocześnie likwidacja jednego toru nie ograniczy emitowanego przez tramwaje hałasu (jest to jedno z głównych uzasadnień planów magistratu), gdyż praca zwrotnic odskokowych jest bardzo głośna, a i sam przejazd pojazdu przez zwrotnicę wywołuje większy hałas, niż przez prosty odcinek torowiska. Komfort życia mieszkańców okolicznych domów można poprawić w inny sposób: m.in. modernizacją torów w nowoczesnej technologii wyciszającej (np. ERS) lub utworzeniem dodatkowego przystanku, który dodatkowo wygeneruje większy ruch pieszy i ożywi deptak na ul. Chrobrego.
       Stowarzyszenie „komunikacja.org” apeluje o zaniechaniem tworzenia nowych odcinków jednotorowych na sieci tramwajowej w Gorzowie oraz o przeanalizowanie możliwości likwidacji lub skrócenia istniejących takich odcinków.

Pełna treść pisma do Prezydenta Miasta znajduje się tutaj

Foto: Tramwaj na ul. Mieszka I

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.27 - Ruszyły tramwaje na Silwanę

       Przywrócono już ruch tramwajowy na Silwanę. Winna była awaria sieci trakcyjnej na rondzie Santockim.
       W związku z powyższym, zawiszone zostało kursowanie autobusowej komunikacji zastępczej kursującej za tramwaje na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny".
Foto: Tramwaj linii 3 na skrzyżowaniu koło Katedry

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.27 - Nie kursują tramwaje na Silwanę

       Uwaga pasażerowie! W związku z dzisiejszą (27 kwietnia br.) awarią sieci trakcyjnej na rondzie Santockim, nie kursują tramwaje linii 1 i 3 w kierunku Silwany. Czas usunięcia awarii nie jest znany,
       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. uruchomił autobusową komunikację zastępczą na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny".
Foto: Tramwaj linii 3 na skrzyżowaniu koło Katedry

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.25 - Zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych

       Od dnia 1 maja br. (piątek) zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych 101, 104, 107, 110, 111, 117, 119, 121, 124, 125 i 126.
       Na liniach 101, 104, 124 i 126 zmniejszona zostanie ilość kursów, jako powód przewoźnik podaje kończący się rok szkolny i związany z tym mniejszy ruch pasażerów.
       Na linii 107 pojawią się dodatkowe kursy w dni robocze oraz soboty.
       Na linii 110 zostają zlikwidowane ostatnie kursy.
       Na linii 111 przybędą nowe kursy w soboty, niedziele i święta wykonywane do i z cmentarza.v        Na liniach 117, 119 i 121 zostaną wprowadzone zmiany związane z obowiązującym objazdem ul. Dobrej.
       Na linii 125 zostają zmienione godziny niektórych kursów.
Foto: MAN NG313 #595 linii 104 na Al. Odrodzenia

Forum: Rozmowa o zmianach w rozkładach

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.24 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 25 kwietnia 2015 r. (sobota) meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku pętli "Śląska-Pole Golfowe" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 16.50 i 17.20
- od przystanku "Ogińskiego" w kierunku pętli "Śląska-Pole Golfowe" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 16.50 i 17.10
       Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 101 w kierunku "Słowiańska-TESCO" oraz linii 125 w kierunku "Dekerta Szpital" .
Foto: Solaris Urbino12 #551 linii S na ulicy Śląskiej

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.23 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z pierwszą, tegoroczną odsłoną rowerowej imprezy promującej jednoślady, pasażerowie muszą nastawić się na zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       "Wielka wiosenna masa rowerowa" w dniu 24 kwietnia 2015 r. (piątek) od godziny 18.00 przejedzie głównie przez Zawarcie i Zakanale. Przewidywany czas przejazdu rowerzystów - około godziny.
       Dokładna trasa przejazdu: Stary Rynek, Pionierów, Herberta, Spichrzowa, Chrobrego, Most Staromiejski, Grobla, Kobylogórska, Zagrodowa, Wschodnia, Zachodnia, Zagrodowa, Kobylogórska, Wiatraczna, Koniawska, Wawrzyniaka, Fabryczna, Budowlanych, Kwiatowa, Jaworowa, Lipowa, Sielska, Spokojna, Śląska, Wawrzyniaka, Fabryczna, Most Staromiejski, Spichrzowa, Garbary, Sikorskiego. .
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.22 - Dziurawy projekt tramwajowy

      Po wielu miesiącach oczekiwania, na sesji Rady Miasta w zeszły piątek władze Gorzowa przedstawiły zarysy planów modernizacji i rozbudowy sieci tramwajowej. Propozycje magistratu budzą jednak wątpliwości.
      Przygotowany przez miejskich urzędników tzw. projekt tramwajowy obejmuje budowę 3,3 km (ok. 6,64 kilometrów torowiska pojedynczego – kmtp) nowej linii na osiedlu Górczyn, remont ponad 9 kmtp istniejących torowisk, zakup 14 nowych tramwajów dwukierunkowych, a także wdrożenie inteligentnego systemu informacji pasażerskiej. Całkowity koszt tych inwestycji miałby wynieść 260 mln zł, z czego ok. 150 mln zł to środki z Unii Europejskiej (z programu POIiŚ).
      Jednak przedstawiony radnym i opinii publicznej wstępny plan modernizacji systemu tramwajowego zawiera wiele dziur i budzących wątpliwości propozycji.
      Po pierwsze, projekt jest okrojony w stosunku do zapisów przyjętego w grudniu 2013 r. planu transportowego, który zakładał budowę ponad 14 kmtp nowych linii i zakup lub modernizację 24 wozów. Wpływ na to miało zapewne ograniczona pula środków finansowych, ale prawie jednocześnie prezydent Wójcicki zapowiedział budowę ul. Kamiennej za 180 mln zł…
      Po drugie, szacowane koszty remontu torowisk (ok. 5,8-6,8 mln zł za 1 kmtp) oraz budowy nowych tras (ok. 10,3-11,6 mln zł za 1 kmtp) wydają się dość wysokie. Według prezesa jednej z czołowych na tym rynku firm budowlanych, położenie kilometra nowych torów to wydatek od 3 do 8 mln zł. A ponieważ w Gorzowie większość tras przebiegać będzie w korzystnych warunkach terenowych w wydzielonych pasach terenu, ostateczne ceny powinny być umiarkowane.
      Niepokoi brak zaplanowania kolejnych etapów rozbudowy sieci tramwajowej. Jest to normalna praktyka; w przypadku pozyskania dodatkowych środków lub oszczędności w przetargach pozwala sprawnie rozszerzyć zakres inwestycji. W warunkach gorzowskich takim II etapem mogłaby być postulowana przez nas w konsultacjach społecznych budowa trasy tramwajowej w ciągu Al. Odrodzenia lub zakup większej liczby tramwajów.
      Po trzecie, na mapie sieci tramwajowej pojawi się kilka nowych odcinków jednotorowych. O linię wzdłuż ul. Kostrzyńskiej toczyła się dyskusja w trakcie sesji Rady Miasta, jednak plany zakładają także zlikwidowanie jednego toru na 350-metrowym odcinku deptaka na ul. Chrobrego (od ul. Łokietka do ul. Borowskiego). Realizacja tych pomysłów sprawi, że tramwaje kursujące na dowolnej trasie będą musiały pokonać co najmniej dwa odcinki jednotorowe. Wywoła to gigantyczne problemy z układaniem rozkładów jazdy, uniemożliwi podnoszenie częstotliwości kursowania, a jakakolwiek awaria czy wypadek sparaliżuje gorzowską sieć na długie godziny, albo i na cały dzień.
      Z prezentacji władz miasta wynika ponadto, że remont trasy od Os. Słonecznego do Wieprzyc ma zostać sfinansowany z puli „tramwajowej”, a nie być włączony w zakres przebudowy ul. Kostrzyńskiej. Takie podejście byłoby poprawne, gdyby zdecydowano się pozostawić oba tory. Wątpliwe jest jednak, aby remont linii tramwajowej obejmujący istotne zmniejszenie jej przepustowości zyskał akceptację Unii Europejskiej, co może spowodować nawet konieczność zwrotu środków finansowych.
      Po czwarte, liczba 14 planowanych do zakupu wozów tramwajowych jest dalece niewystarczająca. Tyle pojazdów potrzeba do codziennej obsługi obecnej sieci, a przecież dojdzie jeszcze nowo wybudowana trasa wzdłuż ul. Piłsudskiego. Zbyt mała ilość taboru wymusi zmniejszenie częstotliwości kursowania do nieakceptowanego przez mieszkańców poziomu. Urząd Miasta przeszacowuje także ceny nowych tramwajów: pojazdy trójczłonowe (150 miejsc) kosztują ok. 6 mln zł za sztukę, zaś za – zapisane w projekcie – 8,2 mln zł można kupić wozy o pojemności ponad 230 pasażerów.
      Wreszcie po piąte i najważniejsze: budowa linii tramwajowej w proponowanym przebiegu nie tylko nie poprawi obsługi komunikacyjnej os. Górczyn, ale może wręcz ją pogorszyć. Nowa trasa ominie dużą część bloków, przez co konieczne będzie pozostawienie przynajmniej dwóch linii autobusowych (104 i 126), które w ciągu ul. Piłsudskiego będą stanowiły konkurencję dla tramwajów. Dodatkowo będą one oferowały krótszy czas dojazdu do śródmieścia. Obecnie z przystanku „Czereśniowa” linia 126 jedzie do centrum 7 minut; tramwaj kursujący przez ul. Pomorską i Warszawską zużyje na to 14 minut, a więc dwukrotnie więcej! Pasażerowie nie będą zatem chętni do masowej przesiadki do tramwajów, zaś próby zmuszenia ich do wyboru tego środka transportu skończą się całkowitą rezygnacją mieszkańców z usług komunikacji miejskiej.
      To wszystko są poważne problemy i wątpliwości, które powinny zostać wyjaśnione jak najszybciej. W przeciwnym razie może się okazać, że zmarnujemy przyznane nam środki unijne i nie wykorzystamy szansy na stworzenie sprawnego systemu komunikacji w Gorzowie – systemu potrzebnego nam wszystkim.
Foto: Konstal 105N #89+#99 na ulicy Kostrzyńskiej

Podziel się:

Dodał: Szymon Mikulski


2015.04.18 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca. Wybierać będziemy najładniejsze Waszym zdaniem zdjęcie zamieszczone w galerii w ubiegłym miesiącu. Tym razem pod głosowanie poddamy 8 zdjęć wybranych z zamieszczonych w galerii w tym czasie.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2016.
       W miesiącu macru do galerii zostało dodanych blisko 100 zdjęć, Ostatecznie wybraliśmy wspomniane już 8 z niech. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca lutego

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:Dodał: R. Skarżyński


2015.04.17 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało prawie 50 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2016.
Foto: Historyczne autobusy nauki jazdy przy hali targowej na ul. Przemyslowej

Ostatnio dodane zdjęcia (14.o4.2o15)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.15 - Objazd ulicy Dobrej

      Od najbliższego piątku, tj. 17 kwietnia br. w związku z pracami drogowymi i zamknięciem dla ruchu ulicy Dobrej, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
      I tak zmianie ulegnie trasa jazdy autobusu linii 119, kursować będzie następującymi ulicami: Kostrzyńska, Al. 11 listopada, Estkowskiego, Al. Konstytucji 3-go Maja, Myśliborska i od skrzyżowania z ulicą Dobrą - stałą trasą. Kierunek powrotny ta samą trasą.
      Linia 403 kursowała będzie trasą: Kostrzyńska, Al 11 listopada, Estkowskiego, Al. Konstytucji 3-go Maja, Myśliborska, Słowiańska. Powrót tą samą trasą.
      Ponadto będą miały miejsce korekty w rozkładach jazdy linii 101, 103, 104, 117, 119, 120, 121, 130, 131 i 403.
Foto: MAN NL202 #564 linii 119

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.14 - Kostrzyńska z jednotorem

      Na ostatniej sesji Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego radni decydowali między innymi o wyborze wariantu przebudowy ulicy Kostrzyńskiej.
      Zdecydowanie postawili na wariant pośredni w ramach którego torowisko tramwajowe od Osiedla Słonecznego do pętli na Wieprzycach będzie pojedyncze. Spowoduje to, iż przez dwukilometrowy odcinek będzie mógł jechać tylko tramwaj w jedną stronę, pojazd jadący w kierunku przeciwnym będzie musiał oczekiwać przed rozjazdem. Wymusi to ograniczenie ruchu tramwajów w tym rejonie i utrudni ruch pojazdów szynowych. Należy także mieć na uwadze, że trasa ta prowadzi dodatkowo do zajezdni, skąd wyjeżdżają w między czasie tramwaje na linie, na podmiany, zjazdy awaryjne, pojazdy nauki jazdy oraz odbywają się jazdy próbne.
Foto: Konstal 105N #89+#99 na ulicy Kostrzyńskiej

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.11 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie. Zaproś także swoich znajomych.
Jest już nas prawie 2700! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.10 - Zakłócenie w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

      W związku z odbywającą się w dniu 11 kwietnia br. imprezą "Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Gorzowie Wlkp." i związaną z tym paradą motocyklistów po ulicach Gorzowa Wlkp., mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładu jazdy na liniach autobusowych i tramwajowych w godzinach 13.30 - 14.30.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.09 - Utrudnienia w miejscowości Ciecierzyce

      W związku z pracami drogowymi na ulicy Różanej w miejscowości Ciecierzyce oraz wiążącym się z tym zamknięciem dla ruchu w/w. ulicy, kursy linii autobusowej 103 z pętli "Słowiańska-TESCO" o godzinach 14.06 i 15.44 wykonywane do Ciecierzyc, zostaną skrócone do pętli Osiedle Poznańskie.
      Skrócenie trasy będzie obowiązywało w dniach od 9 kwietnia br. (czwartek) do dnia 17 kwietnia br. (piątek).
Foto: Solaris Urbino 12 na pętli w Ciecierzycach

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.07 - Kwietniowe kalendarium

29 lat temu (04.1986)
wprowadzenie do eksploatacji autobusów Jelcz M11
9 lat temu (04.04.2006)
wypadek autobusu MAN NL202 #557 (zderzenie z cysterną) - Artykuł
8 lat temu (04.2007)
NIE likwidacji tramwaju na Piaski, akcja przeciw pomysłowi Prezydenta Gorzowa - Artykuł
8 lat temu (04.2007)
wydanie pierwszej serii biletów okolicznościowych - Artykuł
6 lat temu (04.2009)
MZK naprawia serce Kuny - Artykuł
6 lat temu (04.2009)
wystawienie na sprzedaż autobusów Jelcz 120MM/2 i wagonów tramwajowych 105N
6 lat temu (04.2009)
śmierć pod kołami tramwaju na ulicy Sikorskiego - Artykuł
5 lat temu (12.04.2010)
spłonął autobus MAN NL202 #559 - Artykuł
4 lata temu (04.2011)
sprowadzenie używanych tramwajów z muzeum w Holandii - Artykuł, Artykuł
4 lata temu (04.2011)
montaz pierwszych wiat w barwach "Gorzów Przystań"
3 lata temu (18.04.2012)
uruchomienie bezpłatnej linii autobusowej Galeria Askana - Nova Park
rok temu (02.04.2014)
w autobusach i tramwajach pojawił się internet bezprzewodowy
Foto: Tramwaj 4EGTW #202 na pętli Wieprzyce. Autor zdjęcia Tomasz Flaga

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.06 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało prawie 50 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2016.
Foto: Solaris Urbino 12 #533 linii 103 na pętli Osiedle Poznańskie

Ostatnio dodane zdjęcia (31.o3.2o15)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.04 - Wesołych Świąt!

Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
jak najszybszej realizacji Planu Transportowego, rozwoju komunikacji tramwajowej
oraz samych klimatyzowanych autobusów,
najlepiej przegubowych ;)
życzą twórcy serwisu "Gorzowska Komunikacja Miejska" oraz Zarząd i Czlonkowie Stowarzyszenia "komunikacja.org"

Podziel się:

Dodał: Administracja


2015.04.03 - Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej

      W związku z wypadkiem na Moście Lubuskim, który wydarzył się przed godziną 6 oraz zamknięciem dla ruchu ww. mostu, powstają ogromne zatory na drogach.
      Z tego powodu mają miejsce utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i planowym realizowaniem rozkładów jazdy. Największe opóźnienia notują lnie autobusowe obsługujące Zakanale (100, 103, 107, 110) oraz miejscowości w gminie Deszczno (108, 109, 112, 116, 118).
Foto: Zator drogowy w czasie objazdu

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.02 - Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

       Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o., komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych będzie funkcjonowała w następujący sposób:
W dniu 4 kwietnia 2015 r. (sobota)
Komunikacja miejska funkcjonuje jak w soboty
W dniu 5 kwietnia 2015 r. (niedziela)
Komunikacja miejska funkcjonuje jak w niedziele i święta. Ponadto zawieszone zostają linie autobusowe 107, 110 i 121.
W dniu 6 kwietnia 2015 r. (poniedziałek)
Komunikacja miejska funkcjonuje jak w niedziele i święta. Ponadto zawieszona zostaje linia autobusowa 121.
       Ponadto w dniach wolnych od nauki (2,3,7 kwiecień) zawieszone zostają kursy szkolne na liniach 102, 103, 104, 106, 109, 112, 116, 122 i 401 (oznaczone w rozkładach jazdy jako "s").
Foto: Solaris Urbino 12 #528 na linii 127, Rondo Ofiar Katynia.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.04.01 - Zmiany w rozkładach od 1 kwietnia

      Wraz z początkiem kwietnia, pasażerów linii 105, 107, 110, 111, 113, 132 i 402 czekają zmiany w rozkładach.
      Pasażerowie korzystający z dojazdu na cmentarz liniami 105 i 132 będą mogli pojechać później lub później wrócić, ilość kursów pozostanie taka sama, zmienią się godziny kursowania autobusów.
      Podobnie na liniach 107 i 110 obsługujących ogródki działkowe przy ul. Działkowców i ul. Kasprzaka, jednak tutaj zostanie zwiększona ilość kursów w każdy dzień tygodnia z każdego kierunku w okolicach godziny 20.
      Na liniach 111 i 113 będą miały miejsce jedynie drobne korekty godzin odjazdów, a linia 402 stracie kilka kursów.
Foto: Solaris Urbino 12 #533 linii 107 na ul. Działkowców

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora