Aktualności
Kwiecień 2014

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Kwiecień 2014


2014.04.30 - Komunikacja miejska w dniach 1 - 4 maja

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. sp. z.o.o. poinformował o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej w dniach 1-4 maja 2014 r.
1 maj 2014 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Ponadto zawieszone zostaje kursowanie linii autobusowej 121.
2 maj 2014 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w dni robocze.
3 maj 2014 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Ponadto zawieszone zostaje kursowanie linii autobusowej 121.
4 maj 2014 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta.
Foto: Tramwaj #256 z flagą narodową

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.30 - Zmiany w rozkładach od 1 maja

      Od dnia 1 maja 2014 r. (czwartek), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wlkp. Sp. z.o.o. wprowadza zmiany w rozkładachjazdy linii 106, 115, 119, 130, 402, 403 i 404.
      I tak na linii 106 zmiennie ulegną godziny odjazdów niektórych kursów, a część nich skierowana zostanie w kierunku Gostkowic przez Chwałowice.
      Na linii 115 likwidacji ulega łącznie 6 kursów (w dni robocze, soboty i niedziele).
      Na linii 119 zmiana godziny odjazdu kursu z pętli Wieprzyce w soboty z godziny 13.25 na 13.30.
      Na linii 130 nastąpi skrócenie dwóch kursów wykonywanych dotychczas do Racławia.
      Na liniach 402, 403 i 404 zmiany dostosowujące rozkłady do wyjazdów i zjazdów z i do zajezdni.
Foto: MAN NL202 #574 linii 115 w miejscowości Chwałowice

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.29 - Szyna wysokczyła w górę

       W dniu dzisiejszym (tj. 29 kwietnia br.) około godziny 14.50 doszło do wstrzymania ruchu tramwajowego na liniach 1 i 3.
       Wszystko przez uszkodzenie jednej z szyn tramwajowych torowiska prowadzącego w kierunku Silwany. Prawdopodobna przyczyną tego stanu rzeczy była wysoka temperatura, powodująca iż materiał z którego wykonane są szyny rozszerza się i nie było już przestrzeni dylatacyjnych między odcinkami torów. To spowodowało gwałtowne spiętrzenie się szyny.
       Ruch wstrzymany został na około 2 godziny, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. uruchomił autobusową komunikację zastępcza na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny", która wraz z wznowieniem kursowania tramwajów została zawieszona.
Foto: Uszkodzona szyna na ul. Sikorskiego. Foto: Gazeta.pl

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.28 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało 25 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2015.
Foto: Solaris Urbino 12 #546 na pętli w Łagodzinieo

Ostatnio dodane zdjęcia (28.o4.2o14)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.27 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z organizacją pielgrzymki pieszej z Mostna do Rokitna i przemarszem uczestników przez Gorzów Wlkp., w dniach 1 i 2 maja br. będą miały miejsce zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Trasa przemarszu w dniu 1 maja 2014 r. (czwartek): ul. Kostrzyńska (od granic miasta), Al. 11 listopada (do kościoła św. Wojciecha przy ul. Gwiaździstej),
Trasa przemarszu w dniu 2 maja 2014 r. (piątek): ul. Sikorskiego (od Katedry), ul. Warszawską (w stronę Czechowa).
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.26 - Monitoring autobusu nagrał kierowcę,
który ciągnął za autem psa


      Dzięki systemowi monitoringu wizyjnego zainstalowanego w autobusie miejskim, udało dotrzeć się do kierowcy, który ulicą Śląską ciągnął za samochodem przywiązanego psa.
Całe zajście miało miejsce pod koniec marca, zauważył to kierowca autobusu stojącego na pętli przy ul. Śląskiej. Powiadomił on dyspozytora Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. oraz spisał stosowny raport. Po powrocie autobusu do zajezdni zabezpieczono monitoring celem przekazania policji. Mundurowi nie mieli problemu z ustaleniem właścicielki samochodu. Nagranie z monitoringu będzie głównym dowodem w sprawie.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.25 - Bezprzewodowy internet w tramwajach

      Firma zajmująca się montażem bezprzewodowego, darmowego internetu w pojazdach komunikacji miejskiej w Gorzowie Wlkp., rozpoczęła montaż modułów wi-fi w tramwajach.
      System został zainstalowany już pierwszych autobusach, od kilku dni także w tramwajach. erowie. Ma to na celu podniesienie jakości świadczonych usług i zwiększyć komfort podróżowania.
      Bezprzewodowy internet montuje zielonogórska firma, która w zamian za instalacje modułów wi-fi w 40 pojazdach komunikacji miejskiej umieści ekrany LCD wyświetlające reklamy.
      Pasażerowie mogą od korzystać z wi-fi w autobusach marki Solaris o numerach #546, #547, #550, #551, #552, #554, #555 i #556, autobusach MAN #596 i #597 otaz tramwajach o numerach tramwajów o numerach bocznych #251, #252, #257, #258, #259, #261, #262 i #265.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.24 - Mieszkańcy gminy Santok chcą połączeń MZK

       Po terenie gminy Santok kursują głównie autobusy PKS. Jedynie Wawrów oraz Czechów obsługiwane są autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z. o. o. Mieszkańcy gminy chcą, aby obecne trasy PKS do Janczewa, Gralewa, Santoku, Nowego i Starego Polichana, Jastrzębnika, Ludzisławic i Płomykowa zastąpiono połączeniami MZK.
       Członkowie inicjatywy społecznej "I Love Gmina Santok", która zawiązała się na facebook wyliczają, iż dla przeciętnego pasażera kupującego miesięczny bilet PKS i MZK oznaczałoby to oszczędność ponad 100 zł co miesiąc. Niestety budżet gminy uszczupliłby się o minimum 635 tys. zł., gdyż taka według pomysłodawców musiałaby być dopłata ze strony gminy do realizowanych przewozów. Wójt gminy wylicza, iż kwota ta oscylowałaby w granicach 800 tys. zł., a może nawet 1 mln. zł. W budżecie nie ma takich kwot, przez co całą akcję stawia na przegranej pozycji.
       Petycję za uruchomieniem połączeń autobusami MZK na terenie gminy Santok podpisało już pół tysiąca osób.
Poprzyj akcję na Facebooku
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.02.23 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca. Wybierać będziemy najładniejsze Waszym zdaniem zdjęcie zamieszczone w galerii w ubiegłym miesiącu. Tym razem pod głosowanie poddamy wszystkie zdjęcia jakie zostały zamieszczone w galerii w tym czasie.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2015.
       W miesiącu marcu do galerii zostało dodanych kilkadziesiąt zdjęć, Ostatecznie zdecydowaliśmy się po raz pierwszy umożliwić Wam głosowanie na każdą fotografię. Każdy użytkownik forum, może oddać aż trzy głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca lutego, MAN Lion's City

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:


Dodał: R. Skarżyński


2014.04.22 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało ponad 40 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2015.
Foto: Niemiecki "helmut" #224 na ul. Sikorskiego

Ostatnio dodane zdjęcia (21.o4.2o14)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.21 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z kolejną odsłoną rowerowej imprezy promującej ten środek transportu, pasażerowie muszą nastawić się na zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Rowerowa "Masa Krytyczna" w dniu 25 kwietnia 2014 r. (piątek) od godziny 18.00 przejedzie przez centrum miasta, największych zakłóceń spodziewać należy się w okolicy Starego Rynku, na ulicach Sikorskiego i Chrobrego. Przewidywany czas przejazdu rowerzystów - około 2 godzin.
       Dokładna trasa przejazdu: Stary Rynek, Sikorskiego, Warszawska, Rondo Santockie, Szpitalna, Teatralna, Cichońskiego, Spichrzowa, Most Staromiejski, Rondo Św. Jerzego, Grobla, Rondo Grobla, Mazowiecka, Wawrzyniaka, Fabryczna, Rondo Św. Jerzego, Most Staromiejski, Chrobrego, Jagiełły, Walczaka, Jagiełły, Drzymały, Wyszyńskiego, Mickiewicza, Kosynierów Gdyńskich, Estkowskiego, Orląt Lwowskich, Sikorskiego, Stary Rynek
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.20 - Wesołych Świąt!

Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
jak najszybszej realizacji Planu Transportowego, rozwoju komunikacji tramwajowej
oraz samych klimatyzowanych autobusów,
najlepiej przegubowych ;)
życzą twórcy serwisu "Gorzowska Komunikacja Miejska" oraz Zarząd i Czlonkowie Stowarzyszenia "komunikacja.org"

Podziel się:

Dodał: Administracja


2014.04.19 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 20 kwietnia 2014 r. (niedziela) meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku pętli "Śląska-Pole Golfowe" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 17.20, 17.50 i 18.13
- od przystanku "Kombatantów" w kierunku pętli "Śląska-Pole Golfowe" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 17.00, 17.30 i 18.00
       Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 101 w kierunku "Słowiańska-TESCO" oraz linii 125 w kierunku "Dekerta Szpital" .
Przypominamy, iż nie będą kursowały autobusy z i do Parkingu GRH
       Ponadto w godzinach 16.00 - 23.00 autobusy nie będą dojeżdżały do pętli "Śląska - Pole Golfowe", lecz zostaną skierowane na tymczasową pętlę na końcu ul. Fabrycznej (przejazd z ulicy Śląskiej przez ul. Budowlanych).
Foto: Solaris Urbino12 #551 linii S na ulicy Śląskiej

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.18 - Koniec z darmowym dojazdem na żużel

       W tym roku nie będzie darmowych autobusów dowożących kibiców z parkingu Gorzowskiego Rynku Hurtowego pod stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza. Klub Stal Gorzów nie podpisał umowy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o., który to obsługiwał specjalną linię dowozową.
       Bezpłatna linia autobusowa została uruchomiona w 2008 roku i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Od 2012 roku została ograniczona tylko do kursów w kierunku stadionu, kursy powrotne zostały zlikwidowane. Kibic po meczu został pozostawiony sam sobie, a półtorakilometrowy odcinek ze stadionu do parkingu trzeba było pokonać już na własnych nogach.
Foto: Parking GRH i darmowe autobusy w kierunku stadionu żużlowego
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.17 - Akcja Miś: Nie bij mnie - kochaj mnie!

       Ruszyła kolejna edycja Akcji Miś: Nie bij mnie - kochaj mnie! Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci.
       W kilku miastach między innymi w Gorzowie Wlkp. na przystankach, w tramwajach i w autobusach pojawiły się pluszowe misie, każdy z nich ma swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień.
       Celem akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów. Ma to sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczy się reakcja! Fundacja chce pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ!
Foto: Miś spotkany na przystanku autobusowym. Autor: Daniel Babiarczuk/Facebook

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.16 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji 18 kwietnia

       W dniu 18 kwietnia 2014 roku (piątek)w związku z organizowaną "Drogą Krzyżową" będą miały miejsce zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Wierni przejdą ulicami Sikorskiego, Warszawską, Jagiełły do ulicy Drzymały, początek o godzinie 20.00. W związku z tym chwilowo wstrzymany zostanie ruch na liniach tramwajowych 1 i 3 w tym rejonie, a także mogą wystąpić zakłócenia w kursowaniu linii autobusowych 113, 122, 124, 125, 126 w rejonie ulicy Jagiełły.
       Przemarsz wiernych potrwa do około godziny 21.30.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.15 - Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

       Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o., komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych będzie funkcjonowała w następujący sposób:
W dniu 19 kwietnia 2014 r. (sobota)
Komunikacja miejska funkcjonuje jak w soboty
W dniu 20 kwietnia 2014 r. (niedziela)
Komunikacja miejska funkcjonuje jak w niedziele i święta. Ponadto zawieszone zostają linie autobusowe 107, 110 i 121.
W dniu 21 kwietnia 2014 r. (poniedziałek)
Komunikacja miejska funkcjonuje jak w niedziele i święta. Ponadto zawieszona zostaje linia autobusowa 121.
       Ponadto w dniach wolnych od nauki (17 kwiecień - 22 kwiecień) zawieszone zostają kursy szkolne na liniach 102, 103, 104, 106, 109, 112, 116, 122 i 401 (oznaczone w rozkładach jazdy jako "s").
Foto: Solaris Urbino 12 #528 na linii 127, Rondo Ofiar Katynia.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.14 - Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

      Gorzów Wlkp. i miejski przewoźnik przyłączył się do kampanii społecznej "Bądźmy Razem Bezpieczni", mającej na celu zmniejszenie liczby kolizji i wypadków z udziałem tramwajów, poprzez zwiększenie świadomości społecznej uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa.
      Ze statystyk wynika, iż znaczną część kolizji z udziałem tramwajów powodują piesi i kierowcy samochodów. Mało kto bierze pod uwagę, iż droga zatrzymania pojazdu szynowego o wadze kilkadziesiąt razy większej niż samochodu osobowego, wynosi minimum 60 metrów. Akcja ta ma przestrzec przed nieuwagą i brawurą podczas jazdy samochodem.
      Kampania społeczna "Bądźmy razem bezpieczni" została zainicjowana w 2009 roku w Warszawie i z roku na rok znajduje coraz większe grono odbiorców.
      Od kilku dni na tramwajach w Gorzowie Wlkp. znajdują się plakaty informacyjne kampanii.
Foto: Jeden z plakatów kampanii
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.14 - Kolejna wiata zdewastowana

      Do dewastacji przystanków w Naszym mieście dochodzi bardzo często, niema w każdy weekend są jakieś straty. Najczęściej nie udaje się ująć sprawców.
      Tak i było tego weekendu, już niedzielny poranek przywitał pasażerów na ul. Fabrycznej wybita szybą i mnóstwem kawałków szkła. To zapewne nie jedna wiata, która tego weekendu ucierpiała.
      Tymczasem miasto ponosi wielotysięczne straty w związku z podobnymi aktami wandalizmu, bo tak traktowane jest również takie zachowanie.
Foto: Wiata przy ul. Fabrycznej
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.13 - Kwietniowe kalendarium

28 lat temu (04.1986)
wprowadzenie do eksploatacji autobusów Jelcz M11
8 lat temu (04.04.2006)
wypadek autobusu MAN NL202 #557 (zderzenie z cysterną) - Artykuł
7 lat temu (04.2007)
NIE likwidacji tramwaju na Piaski, akcja przeciw pomysłowi Prezydenta Gorzowa - Artykuł
7 lat temu (04.2007)
wydanie pierwszej serii biletów okolicznościowych - Artykuł
5 lat temu (04.2009)
MZK naprawia serce Kuny - Artykuł
5 lat temu (04.2009)
wystawienie na sprzedaż autobusów Jelcz 120MM/2 i wagonów tramwajowych 105N
5 lat temu (04.2009)
śmierć pod kołami tramwaju na ulicy Sikorskiego - Artykuł
4 lata temu (12.04.2010)
spłonął autobus MAN NL202 #559 - Artykuł
3 lata temu (04.2011)
sprowadzenie używanych tramwajów z muzeum w Holandii - Artykuł, Artykuł
3 lata temu (04.2011)
montaz pierwszych wiat w barwach "Gorzów Przystań"
2 lata temu (18.04.2012)
uruchomienie bezpłatnej linii autobusowej Galeria Askana - Nova Park
Foto: Tramwaj 4EGTW #202 na pętli Wieprzyce. Autor zdjęcia Tomasz Flaga

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.11 - Do Orzelca nie dojedziemy

      W dniu 12 kwietnia br. (sobota) w godzinach 8.00 – 16.00 będzie całkowicie zamknięta droga powiatowa P1397F od przejazdu kolejowego w miejscowości Deszczno do skrętu na Białobłocie. Utrudnienia będą spowodowane remontem przedmiotowej drogi.
      W związku z powyższym kursy autobusów linii 116 o godzinie 10.43 z pętli "Śląska - Pole Golfowe" oraz o godzinie 13.10 z przystanku "Zakład Energetyczny", będą wykonywane tylko do miejscowości Deszczno.
Foto: W dniu jutrzejszym, autobusy linii 116 dalej nie pojadą
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.10 - Rowerzyści chcą jechać za darmo autobusem

      "Rowerowy Gorzów" - tak brzmi nazwa funpage na popularnym portalu społecznościowym, który skupia miłośników rowerów. To właśnie ta grupa wpadła na pomysł, aby rowerzyści nie męczyli się jadąc swoim jednośladem pod górę.
      Do radnych miejskich płyną prośby o umożliwienie rowerzystom bezpłatnego korzystania z komunikacji zbiorowej na wybranych odcinkach o dużym pochyleniu na kierunku "pod górkę", pomiędzy przystankiem na dole wzniesienia, a przystankiem na górze wzniesienia (przykładowo chodzi o ulice Walczaka, Pomorska i Podmiejska, Aleje Odrodzenia, ul. Konstytucji 3 Maja, Matejki).
      Czy jazda autobusem wraz z rowerem nie niszczy całej idei jednośladów? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.
Foto: Al. Odrodzenia, to m.in. tutaj rowerzyści nie chcą wjeżdżać o własnych siłach
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.09 - Trzecie urodziny "Holendrów"

      W miesiącu kwietniu, dwa tramwaje sprowadzone z muzeum w Amsterdamie, obchodzą swoje trzecie urodziny w Gorzowie Wlkp.
      Dokładnie trzy lata temu (1 i 9 kwietnia 2011 r.) do Gorzowa Wlkp. przyjechały dwa helmuty, które otrzymały przydomek "Holender". Tramwaje zakupione zostały z Amsterdamu, gdzie pełniły rolę zabytków w tamtejszym muzeum. które nabyło je w 1999 roku u niemieckiego przewoźnika KVG w Kassel, gdzie posiadały wspomniane już numery taborowe #305 i #310.
      Pieniądze na ten zakup pochodziły ze środków budżetu miasta. Tramwaje te są jedynymi tego typu wozami w barwach nowej marki miasta "Gorzów Przystań". Podobne malowanie ma tylko jeden skład 105Na.
Foto: "Holendry" na pętli Wieprzyce
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.08 - W autobusach i tramwajach będzie czyściej?

      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. sp. z.o.o. szuka nowej firmy, która między innymi będzie zajmowała się utrzymaniem czystości w autobusach i tramwajach.
      Przypomnijmy, iż poznańska firma zajmująca się sprzątaniem autobusów i tramwajów w Gorzowie Wlkp. miała w miesiącu marcu problemy finansowe. Pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za miesiąc luty i w ramach protestu część z pośród 15 zatrudnionych osób nie przyszła do pracy.
      Prezes firmy przewozowej podkreśla fakt, iż pracownicy firmy nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków i nie jest zadowolony ze współpracy. Zaowocowało to tym, iż od maja umowa została rozwiązana, a utrzymaniem czystości zajmie się nowa firma wyłoniona w ramach trwającego obecnie przetargu.
Foto: Autobusy na terenie zajezdni
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.07 - Podrożeją bilety? Powraca sprawa podwyżek

      Ceny mają zmienić się nieznacznie, bilety jednorazowe mają podrożeć o 10 groszy normalny i o 5 groszy ulgowy. Popularne "przejazdówki", czyli bilety miesięczne miały by podrożeć o 2 zł za normalny i o 1 zł ulgowy.
      Powodem zmiany cen biletów jest konieczność wyeliminowania pięciogroszówek. Są one problemem w biletomatach, które wydając resztę z biletu ulgowego muszą wydawać monety o takim nominale, a te szybko się kończą. Puste zasobniki muszą być wciąż uzupełniane przez serwis przewoźnika, co generuje duże koszta.
      Jednak zdaniem niektórych radnych jest to forsowanie podwyżek tylnymi drzwiami.
      Projekt uchwały dotyczące zmian cen biletów w komunikacji miejskiej będzie jednym z punktów sesji rady miasta pod koniec kwietnia.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.06 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało ponad 30 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2015.
Foto: MAN NL286 Lion's City na ul. Działkowców

Ostatnio dodane zdjęcia (31.o3.2o14)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.05 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie.
Jest już nas ponad 1450! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.04 - Nie stawiaj bagażu na siedzeniu

      Trwa akcja Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. pod hasłem "Coolturalny pasażer", która ma na celu promowanie prawidłowego zachowania podczas podróżowania komunikacją miejską oraz bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na przystankach.
      Dosyć częstym problemem podczas korzystania ze środków publicznego transportu zbiorowego jest stawianie bagażów, plecaków czy toreb z zakupami na siedzeniach. Przez to pasażerowie mogący zająć miejsce musza podróżować stojąc, przez co komfort jego podróżowania się pogarsza, a w pojeździe tworzy się niepotrzebny, sztuczny tłok.
      Plakaty promujące akcje możemy zobaczyć w tramwajach i autobusach.
Foto: Plakat informujący
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.02 - Od dziś bezprzewodowy internet w autobusach

      Firma zajmująca się montażem bezprzewodowego, darmowego internetu w pojazdach komunikacji miejskiej w Gorzowie Wlkp., minionej nocy rozpoczęła instalacje modułów wi-fi .
      System został zainstalowany w pierwszych autobusach i już od dzisiaj mogą korzystać z niego pasażerowie. Ma to na celu podniesienie jakości świadczonych usług i zwiększyć komfort podróżowania.
      Bezprzewodowy internet montuje zielonogórska firma, która w zamian za instalacje modułów wi-fi w 40 pojazdach komunikacji miejskiej umieści ekrany LCD wyświetlające reklamy.
      Pasażerowie mogą od dzisiaj korzystać z wi-fi w autobusach marki Solaris o numerach #546, #547, #550, #551, #552, #554, #555 i #556 oraz autobusach MAN #596 i #597.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.04.01 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji 2 kwietnia

       W dniu jutrzejszym (tj. 2 kwietnia 2014 roku, środa) w związku z organizowanym "Białym Marszem" nastąpią zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Przemarsz przejdzie od "Katedry" ulicami Chrobrego, Jagiełły, Walczaka, Piłsudskiego, Górczyńską, Pluty do Placu Jana Pawła II, początek o godzinie 18.30. W związku z tym pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i opóźnieniami zarówno autobusów jak i tramwajów.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora