Aktualności
Kwiecień 2013

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna
 
Aktualności Kwiecień 2013


2013.04.30 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej 3 maja

       W związku z Obchodami Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja organizowany jest przemarsz od Katedry ulicami Sikorskiego, Warszawską, Dziewięciu Muz pod Filharmonie Gorzowską.
       W związku z tym w dniu 3 maja 2013 roku od godziny 11.40 do 12.20 zamknięte zostaną dla ruchu w/w ulice, co spowoduje zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej (linie 2 i 3) oraz autobusowej kursującej na tej trasie.
Foto: Wstrzymanie ruchu tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.29 - 111 do Chwalęcic jednak zostaje

      Prezydent Jędrzejczak zmienia zdanie, przeprasza za swoje autobusowe groźby, za popełniony błąd, a Miejski Zakład Komunikacji informuje, iż nadal będzie obsługiwał linią 111 miejscowość Chwalęcice.
      Wojna na linii Prezydent Jędrzejczak - Gmina Kłodawa wybuchła w marcu, gdy gmina nie zgodziła się na podwojenie dotacji do autobusów linii 123, 128 i 129 kursujących po terenie gminy. Wyłoniła w ramach przetargu innego przewoźnika, a zemstą ze strony miasta Gorzowa miało być zerwaniu umowy z gminą Kłodawa i skrócenie autobusów linii 111 do ulicy Żwirowej.
      "- Popełniliśmy błąd. Widzimy to i rozumiemy. Przepraszam panią wójt Kłodawy, przepraszam mieszkańców. Nie zawieszamy komunikacji z Chwalęcicami. Autobusy MZK wciąż będą tam jeździć" - powiedział prezydent Tadeusz Jędrzejczak.
Foto: Solaris Urbino12 III #556 wyjeżdżający z pętli Chwalęcice
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.28 - Komunikacja miejska w dniach 1 - 5 maja

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie poinformował o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej w dniach 1-5 maja 2013 r.
1 maj 2013 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Ponadto zawieszone zostaje kursowanie linii autobusowej 121.
2 maj 2013 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w dni robocze.
3 maj 2013 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Ponadto zawieszone zostaje kursowanie linii autobusowej 121.
4 maj 2013 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w soboty.
5 maj 2013 r.
Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładu obowiązującego w niedziele i święta.
Foto: Tramwaj #256 z flagą narodową

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.27 - Wyjedzie imprezowy tramwaj

      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. wraz z Fundacją AdRem organizuje w dniu dzisiejszym (tj. 27 kwietnia br.) specjalne kursy imprezowym tramwajem. W pojeździe wolontariusze fundacji będą zbierali fundusze pod hasłem "Podaruj mi życie - zrób mi prezent na urodziny - dołóż swoją złotówkę" na leczenie Eweliny Caban.
Szczegółowy rozkład jazdy imprezowego tramwaju:
- 12.02 jako linia nr 2 Wieprzyce - Os. Piaski
- 12.35 jako linia nr 3 Os. Piaski - Silwana
- 13.10 jako linia nr 3 Silwana - Os. Piaski
- 13.45 jako linia nr 3 Os. Piaski - Silwana
- 14.30 jako linia nr 3 Silwana - Os. Piaski
- 15.07 jako linia 2 Os. Piaski – Wieprzyce
Foto: Pętla tramwajowa na Osiedlu Piaski

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.26 - Wznowiono ruch tramwajowy na Wieprzyce

      Około godziny 17.40 kończono naprawę uszkodzonej szyny tramwajowej na ulicy Sikorskiego. Pozwoliło to na wznowienie ruchu tramwajowego na liniach 1 i 2 w kierunku Wieprzyc. Jednak Zanim tramwaje rozjadą się po sieci i będą kursowały według ustalonych rozkładów jazdy może minąć nawet 40 minut.
      Autobusowa komunikacja zastępcza na trasie "Arsenał" - "Wieprzyce" - "Arsenał" kursowała będzie do około godziny 18.
      W międzyczasie podczas usuwania usterki doszło do wykolejenie się tramwaju na skrzyżowaniu z ulica Dworcową.
Foto: Pętla tramwajowa na Osiedlu Piaski

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.26 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 27 kwietnia 2013 r. meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od godziny 17.00 do 18.30 kursować będzie specjalna bezpłatna linia autobusowa kursującą pomiędzy przystankiem "Przemysłowa-GRH" przy ul. Przemysłowej, a Stadionem Żużlowym przy ul. Śląskiej (przystanek "Kwiatowa'). Autobusy oszyldowane będą jako "Obsługa zawodów żużlowych".
- od przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 17.13 i 17.43
- od przystanku "Kombatantów" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 17.14 i 18.06
       W związku z zamknięciem ulicy Śląskiej od skrzyżowania z ulicą Budowlanych do pętli autobusowej, od godziny 15.30 autobusy linii 101, 108, 109, 111, 112, 116, 118, 125 będą kursowały ulicą Budowlanych do tymczasowej pętli przy Fabrycznej. Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe na ul. Budowlanych naprzeciw marketu "Gezet" w kierunku Fabrycznej oraz na ul. Fabrycznej w okolicy Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (początkowy i końcowy).
       Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 101 w kierunku "Słowiańska-TESCO" oraz linii 125 w kierunku "Dekerta Szpital" .Nie będą kursowały autobusy powrotne w okolice Parking-GRH.
Foto: MAN NG313 #594 na ulicy Sląskiej podczas osbługi linii 125.

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.26 - Nie kursują tramwaje na Wieprzyce

      W związku z uszkodzeniem szyny tramwajowej, do czasu usunięcia usterki wstrzymany został ruch tramwajowy na Wieprzyce (linie 1 i 2), kursuje tylko linia tramwajowa nr 3.
      W związku z powyższym Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie uruchomi autobusowa komunikację zastępczą. Autobusy kursowały będą na trasie "Wieprzyce" - "Arsenał" - "Wieprzyce".
Foto: Autobus komunikacji zastępczej na ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.25 - Zakłócenia w komunikacji miejskiej 26 kwietnia br.

      W związku z organizowaną "Gorzowską Masą Krytyczną" w dniu 26 kwietnia 2013 r. (piątek) wystąpią zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w centrum miasta.
      Cykliści wyruszą o godzinie 18.00 ze Starego Rynku ulicami: Sikorskiego, Teatralna, Szpitalna, Rondo Santockie, Warszawska, Jagiełły, Drzymały, Borowskiego, Mieszka I, Jagiellończyka, Kosynierów Gdyńskich, Estkowskiego, Al. 11 listopada, Olimpijska, Słoneczna, Plac Słoneczny, Al. 11 listopada, Jancarza, Składowa, Nadbrzeżna, Most Staromiejski, Fabryczna, Waryńskiego, Śląska, Wawrzyniaka, Fabryczna, Most Staromiejski, Chrobrego, Sikorskiego, Stary Rynek.
      Przewidywany czas przejazdu rowerzystów - około 2,5 godziny.
Foto: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.24 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Po raz kolejny w tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca, tym razem na zdjęcie marca. W bieżącym miesiącu pod głosowanie zostanie poddanych dziesięć zdjęć w zimowej scenerii.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2014.
       W miesiącu marcu do galerii zostało dodanych blisko 100 zdjęć, Ostatecznie zostało wybrane wspomniane już dziesięć na które można oddawać swoje głosy. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca lutego, MAN NL283 Lion's City #606 linii 115 pomiędzy Łupowem, a Lubczynem

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.21 - Przenosiny serwisu

      W ostatnich dniach miała miejsce przeprowadzka serwisu www.komunikacja.org na nowy, szybszy, pojemniejszy i bardziej wydajny serwer. Przeniesiony trwały kilak dni z powodu wielu gigabajtów danych potrzebnych do przeniesienia, w tym baz danych forum, użytkowników i kont email.
      W związku z tym występowały problemu z dostępem do portalu, forum oraz kont email. W chwili obecnej wszystko działa poprawnie, poza małymi wyjątkami w galerii, jednak do jutrzejszego wieczoru i to powinno działać bez zarzutu.
      Wszystkich, którzy zaobserwują jakieś błędy i problemy proszę o zgłaszanie ich administracji lub w odpowiednim temacie na forum (link poniżej)..
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.20 - Z Chwalęcic do Gorzowa za darmo

      Od maja Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie skraca linię autobusową 111, autobusy tej linii nie będą dojeżdżały do pętli w Chwalęcicach. Przystankiem końcowy będzie przystanek "Żwirowa-Biowet", znajdujący się kilkaset metrów wcześniej. Władze Gorzowa mówią wprost, to konsekwencja rezygnacji z usług MZK na liniach 123, 128 i 129. Prezydent miasta ponadto uzasadnił swoją decyzję tym, że jest to konsekwencja wystąpienia Gminy Kłodawa z Porozumienia Komunalnego, co jak zapewnia Wójt gminy Kłodawa Anna Mołodciak - jest nieprawdą.
      Jednak uspokaja mieszkańców Chwalęcic i okolic - "Mając na względzie dobro mieszkańców Chwalęcic, pragniemy zapewnić wszystkich, którzy korzystali z linii 111, że Gmina Kłodawa od 1 maja br. zapewni dowóz (i powrót) do pracy, dzieci i młodzieży do szkół. W celu zapewnienia ciągłości komunikacji, do czasu rozstrzygnięcia procedur formalnych związanych z wyborem przewoźnika, dowozy dla mieszkańców Chwalęcic będą bezpłatne (do 31 maja br.) O godzinach odjazdów autobusów poinformujemy Państwa niezwłocznie po ustaleniu szczegółów".
Foto: Solaris Urbino12 III #556 wyjeżdżający z pętli Chwalęcice
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.17 - Wypadek na rondzie, auto wjechało pod tramwaj

      W dniu wczorajszym, tj. 16 kwietnia br. doszło do poważnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego marki opel i tramwaju. Do zdarzenia doszło na Rondzie Gdańskim kiedy to jadący ulicą Bierzalina w kierunku ul. Górczyńskiej samochód osobowy wjechał wprost pod jadący tramwaj linii 1 podążający w kierunku Silwany. Siłą uderzenia była tak duża, że tramwaj wypadł z szyn, a samochód został zakleszczony pomiędzy wagonem i słupem trakcyjnym. Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące tramwajem, prawdopodobnie chcące wysiąść na przystanku znajdującym się tuż za rondem.
      Usuwanie skutków zderzenia i wstawienie tramwaju na tory trwało około 4 godzin. Na czas wstrzymania ruchu na liniach 1 i 3 Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie uruchomił autobusową komunikację zastępczą na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny". Tramwaje ruszyły dopiero o godzinie 22.00.
      Według wstępnych ustaleń, winę za całe zdarzenie ponosi 32-letni kierowca z Sulęcina, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu.
Foto: Zderzenia tramwaju #271 i Opla na Rondzie Gdańskim, zdjęcia: Gazeta Lubuska Tomasz Rusek

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.14 - Jutro finał przetargu na autobusy

      Już jutro komisja przetargowa otworzy złożone oferty na leasing sześciu używanych autobusów miejskich. Zgodnie ze specyfikacjami zawartymi w przetargu zakupione pojazdy wyposażone będą w udogodnienia dla pasażerów jakie znamy z najnowszych nabytków - autobusów MAN Lion's City, tj. w pełni klimatyzowane, z wyraźnymi diodowymi wyświetlaczami elektronicznymi, dodatkowym dużym wyświetlaczem z numerem linii w dolnej części okna za przednimi drzwiami oraz głosowy system informacji pasażerskiej informujący o przystankach i trasie pojazdu. Ponadto młodsze pojazdy wyposażone będą w trzy pary drzwi, starsze w dwie. Co prawda nie będą to fabrycznie nowe pojazdy, lecz nie starsze niż 10 lat (dwa autobusy) i 6 lat (cztery autobusy).
      Obecnie Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie eksploatuje liniowo 69 autobusów (w tym trzy przegubowe), wszystkie są w pełni niskopodłogowe. Średnia wieku pojazdów to 11,5 roku, najstarsze z nich są z 1996 roku, najmłodsze z 2011 roku. Przewoźnik posiada także trzy pojazdy historyczne: Jelcz M11, Jelcz 120M i Jelcz 120MM/2.
Foto: Autobusy MAN NL283 Lion's City na terenie zajezdni MZK
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.11 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Zapraszamy na nasz FunPage na Facebook'u. Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie.
Jest już nas prawie 1000! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.10 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 14 kwietnia 2013 r. meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od godziny 17.00 do 18.30 kursować będzie specjalna bezpłatna linia autobusowa kursującą pomiędzy przystankiem "Przemysłowa-GRH" przy ul. Przemysłowej, a Stadionem Żużlowym przy ul. Śląskiej (przystanek "Kwiatowa'). Autobusy oszyldowane będą jako "Obsługa zawodów żużlowych".
- od przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 17.13 i 17.43
- od przystanku "Kombatantów" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 17.06 i 17.36
       Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 101 w kierunku "Słowiańska-TESCO" oraz linii 125 w kierunku "Dekerta Szpital" .Nie będą kursowały autobusy powrotne w okolice Parking-GRH.
Foto: Solaris Urbino 12 na ulicy Śląskiej

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.09 -Chwalęcice bez autobusu - za karę

      Od 1 maja Chwalęcice przestaną być obsługiwane przez autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Wszyscy łącznie z Wójt Gminy Kłodawa byli bardzo zaskoczeni posunięciem przewoźnika i miasta w imieniu którego wykonywane są przewozy.
      Oficjalnie już wiadomo, iż jest to kara dla gminy za rezygnację z usług MZK na liniach 123, 128 i 129. Wszystko przez zawyżone koszty obsługi linii do Wojcieszyc, Różanek i Santocka. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie zażyczył sobie dwukrotnie wyższej kwoty niż w roku ubiegłym, jak tłumaczyła wójt Anna Mołodciak gminy na to nie stać.
      Posunięcie miasta dziwi tym bardziej, iż w lutym br. gmina otrzymała pisemne zapewnienie Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Tadeusza Jędrzejczaka o dalszym funkcjonowaniu linii 111 bez żadnych zmian. W miesiącu marcu Gmina Kłodawa zadeklarowała nawet, iż pokryje koszty związane z kursami wykonywanymi do Chwalęcic. Niestety pomimo wcześniejszych uzgodnień i zapewnień, pod koniec marca gmina otrzymała pismo Zastępcy Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Stefana Sejwy informujące, iż linia 111 będzie kursowała do Chwalęcic tylko do końca kwietnia.
Foto: Solaris Urbino12 III #556 wyjeżdżający z pętli Chwalęcice
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.08 - Nowe logo Miejskiego Zakładu Komunikacji

      Z dniem 1 kwietnia 2013 r. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie rozpoczął wdrażanie swojego nowego logo. Wszystko w związku ze zmianą formy organizacyjnej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego pod nazwą Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.
      Jak informuje firma, nowe logo nawiązuje w kolorystyce do barw marki "Gorzów Przystań", a proces wdrażania nowego logo będzie przebiegał etapami, dlatego też może się zdarzyć sytuacja, że na przystankach komunikacji miejskiej i podmiejskiej będą znajdowały się obok siebie rozkłady jazdy z nowym i starym logo.
      Czy zmiana logu to tzw. temat zastępczy? Tak uważają internauci i kpią z pomysłu przewoźnika. Pod każdym niemal artykułem spotkamy komentarze typu: "Z tym starym logo to nie dało się normalnie korzystać z komunikacji, człowiek siadał w ufajdanym autobusie, telepał się po dziurach, przepłacał...to wszystko wina logo - teraz się wszystko zmieni", "nowe logo, na to czekałem, teraz podróżowało się nam będzie lepiej", "MZK jak Poczta-Polska, gnije od środka, a zmiana logo ma to tylko zamaskować".
      Nowe logo możemy już zaobserwować na stronie internetowej przewoźnika oraz na części rozkładów jazdy.
Foto: MAN NM223, jeden z dwóch wystawioncyh do sprzedaży
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.07 - Kup sobie autobus, MZK wyprzedaje stary tabor

      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie w związku z zakupem nowszych autobusów, wycofuje z eksploatacji kolejną partię wyeksploatowanych pojazdów. Dwa egzemplarze niskopodłogowych wozów zostało wystawionych właśnie na sprzedaż, są to pojazdy z 1998 roku typu midi. Ceny nie podano, wygra najprawdopodobniej najwyższa oferta. Autobusy są niestety niesprawne technicznie, ale Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie liczy, iż chętni na zakup pojazdów będą.
Wykaz autobusów do sprzedaży:
MAN NM223 #588
- niskopodłogowy
- typ MIDI
- rok produkcji 1998
- przebieg 498 241 km
MAN NM223 #589
- niskopodłogowy
- typ MIDI
- rok produkcji 1998
- przebieg 494 244 km
Foto: MAN NM223, jeden z dwóch wystawioncyh do sprzedaży
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.05 - MZK tnie linie 111, Chwalęcice bez autobusu

      Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie, od dnia 1 maja 2013 r. (środa) skrócona zostanie trasa linii 111. Zamiast do Chwalęcic autobusy kursowały będą do przystanku "Zwirowa-Biowet", posunięcie to całkowicie odcina od komunikacji miejskiej miejscowość Chwalęcice.
      Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak jest zaskoczona taką decyzją, jak oficjalnie poinformowała "Gmina Kłodawa nie wypowiedziała umowy dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w zakresie linii 111, która obsługuje Mieszkańców Chwalęcic. W lutym br. otrzymaliśmy pisemne zapewnienie Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Tadeusza Jędrzejczaka o dalszym funkcjonowaniu linii 111 bez żadnych zmian". W miesiącu marcu Gmina Kłodawa zadeklarowała, iż pokryje koszty związane z kursami wykonywanymi do Chwalęcic, jednak mimo to pod koniec miesiąca gmina otrzymała pismo Zastępcy Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Stefana Sejwy informujące, iż linia 111 będzie kursowała do Chwalęcic tylko do końca kwietnia.
      Przypomnijmy, iż od kwietnia gmina Kłodawa zrezygnowała z obsługi przez Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie linii 123, 128 i 129. Wszystko wskazuje na to, że posunięcie miasta jest kolejnym elementem wojny jaką toczą między sobą Miasto Gorzów i Gmina Kłodawa. Szkoda tylko, że w tym wszystkim najbardziej cierpią zwykli ludzie.
Foto: Solaris Urbino12 III #556 wyjeżdżający z pętli Chwalęcice
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.04 - Wjechali pod tramwaj i uciekli

      Około godziny 16.15 na ulicy Sikorskiego przy przystanku "Zakład Energetyczny" doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Polo oraz tramwaj o numerze bocznym #261. Oba pojazdy jechały w tym samym kierunku, nagle kierujący samochodem osobowym gwałtownie skręcił w lewo, przecinając drogę "dwójce" jadącej na Wieprzyce, doprowadzając tym samym do zderzenia. Autem jechało trzech młodych ludzi, uciekli oni z miejsca zdarzenia.
      W kolizji nikt nie został ranny, policja wyjaśni kto jest właścicielem pojazdu, oraz kto nim kierował.
Foto: Kolizja na ul. Sikorskiego, zdjęcie z www.tvn24.pl
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.03 - Kwietniowe kalendarium

27 lat temu (04.1986)
wprowadzenie do eksploatacji autobusów Jelcz M11
7 lat temu (04.04.2006)
wypadek autobusu MAN NL202 #557 (zderzenie z cysterną) - Artykuł
6 lat temu (04.2007)
NIE likwidacji tramwaju na Piaski, akcja przeciw pomysłowi Prezydenta Gorzowa - Artykuł
6 lat temu (04.2007)
wydanie pierwszej serii biletów okolicznościowych - Artykuł
4 lata temu (04.2009)
MZK naprawia serce Kuny - Artykuł
4 lata temu (04.2009)
wystawienie na sprzedaż autobusów Jelcz 120MM/2 i wagonów tramwajowych 105N
4 lata temu (04.2009)
śmierć pod kołami tramwaju na ulicy Sikorskiego - Artykuł
3 lata temu (12.04.2010)
spłonął autobus MAN NL202 #559 - Artykuł
2 lata temu (04.2011)
sprowadzenie używanych tramwajów z muzeum w Holandii - Artykuł, Artykuł
2 lata temu (04.2011)
montaz pierwszych wiat w barwach "Gorzów Przystań"
rok temu (18.04.2012)
uruchomienie bezpłatnej linii autobusowej Galeria Askana - Nova Park
Foto: Tramwaj 4EGTW #202 na pętli Wieprzyce. Autor zdjęcia Tomasz Flaga

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.02 - Prima aprilis bez tramwajów

       W dniu wczorajszym, wczesnym rankiem na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie pojawił się komunikat, o wstrzymaniu ruchu tramwajowego na odcinku Katedra - Osiedle Piaski. Wiele osób traktowało tą informację jako żart prima aprilisowy, jednak po dojściu na przystanek przekonywali się na własnej skórze, iż zamiast tramwajów kursują autobusy.
       Wszystko było spowodowane wykolejonym tramwajem, który krótko po godzinie 8.00 zablokował sieć tramwajową w kierunku Os. Piaski. Około godziny 8.30 na trasie Zakład Energetyczny - Os. Piaski - Zakład Energetyczny kursowała już autobusowa komunikacja zastępcza. Ruch tramwajowy przywrócono około 11.40, jednak jeszcze o godzinie 12.30 na pętli Silwana można było spotkać kilka tramwajów linii 3.
Foto: Autobus komunikacji zastępczej na przystanku "Zakład Energetyczny"

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.04.01 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji 2 kwietnia

       W dniu jutrzejszym (tj. 2 kwietnia 2013 roku, wtorek) w związku z organizowanym "Białym Marszem" nastąpią zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Przemarsz przejdzie od "Katedry" ulicami Chrobrego, Jagiełły, Walczaka, Piłsudskiego, Górczyńską do Placu Jana Pawła II, początek o godzinie 18.00. W związku z tym pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i opóźnieniami zarówno autobusów jak i tramwajów.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora