Kobieta pod
kołami tramwaju
17.11.2o11

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

 
Śmierć pod kołami tramwaju

       Jak informowaliśmy wcześniej, W dniu dzisiejszym (17 listopada br.) około godziny 6.15 na ulicy Kazimierza Wielkiego tramwaj linii 5 (numer boczny #261) jadący w kierunku Dworca PKP śmiertelnie potrącił kobietę. 78-letnia mieszkanka Gorzowa prawdopodobnie spieszyła się właśnie na pechowy tramwaj. Jak podała policja prowadzący pojazd był trzeźwy.
       Tramwaj biorący udział w wypadku zjechał do zajezdni około godziny 9.15. Kilkanaście minut później przywrócono ruch tramwajowy na Osiedle Piaski. Jednak zanim tramwaje "rozjadą" sie po sieci potrzeba jeszcze około 40 minut. Rozkładowe kursowanie 2, 3 i 5 powinno nastąpić około godziny 10.30.
       Przypomnijmy, do zdarzania doszło na wysokości posesji nr 35 (pomiędzy ulicami Okrzei i Chodkiewicza), z informacji świadków wynika, iż kobieta wbiegła pod pojazd szynowy w miejscu gdzie nie ma przejścia, a jedynie znajduje się wyjazd z posesji, motorniczy nie miał żadnych szans, aby zatrzymać tramwaj. W związku z tym przez ponad trzy godziny wstrzymany był ruch tramwajowy w kierunku Piasków. Miejski Zakład Komunikacji uruchomił autobusową komunikację zastępczą.
Foto: Tramwaj #261 na miejscu wypadku. Autor zdjęcia Tomasz Rusek Gazeta Lubuska

Rozmowa na ten temat na forum: Śmierć pod kołami tramwaju

Dodał: R. Skarżyński


Komunikacja Miejska - Autobusy Miejskie - www.komunikacja.org