Kolizja 6ZGTW #254
o7.11.2oo9

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

 
Kolizja 6ZGTW #254

o7.11.2oo9

       W sobotę 7 listopada 2009 roku około godziny 16.10 doszło do kolizji tramwaju linii 3 oraz samochodu osobowego marki Volkswagen.
       Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Łokietka. Jadący ulicą Łokietka od strony ulicy Wybickiego samochód osobowy nie ustąpił pierwszeństwa i podczas przejazdu przez torowisko doprowadził do kolizji z tramwajem jadącym w kierunku Osiedla Piaski. Tramwaj z racji swoich gabarytów pchał samochód kilkanaście metrów zanim zdołał się zatrzymać. Na szczęście skończyło się na strachu i uszkodzonych pojazdach, żadna z osób jadących samochodem, ani tez żaden z pasażerów tramwaju nie odniósł obrażeń.
       W samochodzie została naruszona cała konstrukcja wraz z uszkodzeniami podwozia, co kwalifikuje pojazd do kasacji. Tramwaj nr #254 (z reklamą Netto) ma uszkodzony przód, głównie z lewej strony. Ruch na jedynej kursującej obecnie linii tramwajowej był wstrzymany przez około 30 minut.
       Najczęstszym powodem kolizji z tramwajami jest nie uwaga kierowców podczas przejazdu przez torowisko. Bardzo często ignorują oni znaki stopu co bardzo często kończy się nieszczęściem. Miejscem które wiedzie prym pod względem kolizji z tramwajami jest ulica Walczaka przy skrzyżowaniu z drogą ze szpitala oraz z Dowgielewiczowej i Górczyńskiej. W tym ostatnim przypadku średnio co drugi kierowca zatrzymuje się przed znakiem stopu znajdującym się przed torami tramwajowymi.
Rozmowa na ten temat na forum

Galerie: 6ZGTW #254

Zdjęcia
Duawag Wegmann 6ZGTW #254
o8.11.2oo9
6ZGTW #254 linii 3
pętla Piaski. po kolizji na Chrobrego z Vw
Duawag Wegmann 6ZGTW #254
o8.11.2oo9
6ZGTW #254 linii 3
pętla Piaski. Godzina... 2:36 :)

Dodał: R. Skarżyński


Komunikacja Miejska - Autobusy Miejskie - www.komunikacja.org