Wykolejenie się
tramwaju
6EGTW #271
16.o1.2oo7

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

 
Wykolejenie się tramwaju 6EGTW #271

16.o1.2oo7

     W dniu dzisiejszym około godziny 11.30 doszło do wykolejenia sie pierwszego wózka tramwaju #271. Do zdarzenia doszło w momencie gdy wóz na linii 1 jadąc od strony Silwany znajdował się na łuku przy skrzożowaniu ulic Walczaka i Pomorskiej. Z racji tego, że tramwaj w tym miejscu jedzie stosunkowo wolno, nikt nie odniósł obrażeń.
     Powodem wypadku najprawdopodobniej było błoto i drobny żwir który znalazł sie na torowisku w związku z toczącymi się w tym miejscu pracami przy budowie drogi przez Park Kopernika i przygotowaniem terenu pod przebudowe obecnego skrzyżowania.
     Wstrzymanie ruchu tramwajowego trwało około dwóch godzin, ponieważ do postawienia wagonu na szyny konieczne było sprowadzenie dźwigu. Na czas postoju tramwajów Miejski Zakład Komunikacji uruchomił autobusowa komunikację zastępcza kursująca na trasie Zakład Energetyczny-Silwana-Zakład Energetyczny.
     Jak powiedziałkierownik mediom Kierownik Działu Zarządzania Ruchem Marek Świst - "Wykolejenia zdarzają się bardzo rzadko. Najwyżej dwa razy w roku, a czasem wcale". W tym roku było to najprawdopodobniej pierwsze zdarzenie takiego typu.

Przyłącz sie do rozmowy na ten temat na forum dyskusyjnym

Zdjęcia
6EGTW #271
16.o1.2oo7 r
6EGTW #271 linii 1
ul. Walczaka
6EGTW #271
16.o1.2oo7 r
6EGTW #271 linii 1
ul. Walczaka

Dodał: RadziuKomunikacja Miejska - Autobusy Miejskie - www.komunikacja.org