Kasacje 7 Jelczy M11

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

 
Kasacja siedmiu Jelczy M11

     Już po raz drugi, dzięki uprzejmości Dyrektora firmy Alifer - pana Krzysztofa Rokickiego, mieliśmy możliwość pożegnania się z kolejnymi kasowanymi wozami Miejskiego Zakładu Komunikacji, tym razem z siedmioma Jelczami M11.
      27 stycznia nasza ekipa w składzie Kozik, Robson i ja wybrała się na teren złomowiska firmy Alifer, gdzie zostały odholowane z zajezdni wozy #463, #468, #470, #471, #472, #473 i #476. Dzięki uprzejmości jednego z pracowników, oraz zgody Dyrektora firmy mieliśmy możliwość zdemontowania pamiątkowych i cennych dla miłośników rzeczy z wozów, oraz wykonanie kilku ostatnich ujęć tychże autobosów.
      W miejscu postoju jelczy przywiytał nas padający śnieg, który skrzętnie zakrywał zdementowane zewnętrzen fragmenty wozów. Nasza demontażowa ekipa, zaraz po zrobieniu zdjęc, zabrała się do roboty, na pierwszy rzut poszły wszelkie elementy deski rozdzielczej, lampki, zegary, przyciski. W dalszej kolejności lampy oświetleniowe, lampki znad drzwi, kierunkowskazy z zewnątrz, oraz oczywiście napisy Jelcz, które ocalały, niestety nie były one tak solidnie wykonane jak w niemieckich MANAch kasowanych wcześniej, i nie udało się zdemontować liter bez uszkodzeń, aby złożyc chociaż jeden pełen komplet. Na sam koniec pozbieraliśmy młotki bezpieczeństwa, oraz kilka siedzeń, na które uparł się Kozik :) W rękach naszych tez wylkądowała jedna kierownica.
      Rezultat naszej akcji był taki, że ledwo zapakowaliśmy się do samochodu, jednak dla chcącego nci trudnego :)
      Na terenie złomowiska były jeszcze pozostałości po kasowanych tutaj wcześniej MANach SL200/SU240 oraz MB 0-305, między innymi można było zobaczyć wóz #522 w wersji podręcznej :) Oczywiście zapraszam do galerii zdjęć, gdzie większość zrobionych zdjęć (łącznie około setki) została opublikowana.

Galerie tych wozów: #463, #468, #470, #471, #472, #473, , #476
Przyłącz się do rozmowy na forum na ten temat

Dodał: Radziu


Komunikacja Miejska - Autobusy Miejskie - www.komunikacja.org