6 OZTMKM
III Gorzowska Nocka

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

 
VI Ogólnopolski Zjazd Towarzystw Miłośników Komunikacji Miejskiej 7-9.09.2007

VI Ogólnopolski Zjazd Towarzystw Miłośników Komunikacji Miejskiej, III Gorzowska Nocka

W dniach 7-9 września Gorzów był gospodarzem Ogólnopolskiego Zjazdu Towarzystw Miłośników Komunikacji Miejskiej. Jest ot już szósta taka impreza, u nas zorganizował ją Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Jednocześnie podczas tej imprezy odbyła się III Gorzowska Nocka. Plan zlotu obejmował zwiedzanie zajezdni przez członków Towarzystw, przejazd po miejskiej sieci komunikacyjnej dwoma Jelczami M11, po sieci podmiejskiej Solarisem Urbino 12 III, a także tramwajami 6EGTW i składem składającym się z dwóch wagonów typu 105N.
       Pierwszy dzień imprezy rozpoczął się w późnych godzinach popołudniowych, odebraniem przyjezdnych uczestników spod Dworca PKP. Do tego celu posłużono się Jelczem #461, następnie po zakwaterowaniu osób z poza miasta w akademiku, udaliśmy się pod TESCO na Slowiańskiej, gdzie zjawił się również drugi Jelcz M11 (#462). Stamtąd rozpoczęto objazd komunikacyjnej sieci miejskiej, m.in. Os. Staszica, Słowianka, Silwana, Czechów, Siedlice, Strażacka, Os. Poznańskie. Ok. godziny 23 zakończyła się część autobusowa, i rozpoczęła się część tramwajowa (wóz #223). Tutaj również objechaliśmy całą sieć tramwajową (Silwana, Os. Piaski, Dworzec PKP, Wieprzyce). Całość zakończyła się ok. godziny 4.
       Podczas drugiego dnia miały miejsce obrany Towarzystw w sali Urzędu Miejskiego. W godzinach po południowych rozpoczął się przejazd po sieci podmiejskiej autobusem Solaris Urbino 12 III #554. Odwiedzono m.in. miejscowości Ulim, Koszęcin, Płonica, Bolemin, Deszczno, Brzozowiec, Borek, Wawrów, Wojcieszyce, Kłodawa i inne.
       Podczas trzeciego dnia imprezy można było zwiedzić zajezdnię Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej, a także przejechać się składem 105tek #121+#122.

FOTORELACJE:
- Dzien 1 (7.09.2007)
- Dzień 2 (8.09.2007)
- Dzień 3 (9.09.2007)


Organizatorzy:
Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej

Komunikacja Miejska - Autobusy Miejskie - www.komunikacja.org