Aktualności
Lipiec 2016

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Lipiec 2016


2016.07.30 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 31 lipca 2016 r. (niedziela) meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. sp. z.o.o. uruchamia dodatkowe autobusy:
- od przystanku "Rondo MyśSzczecińskie" w kierunku pętli "Śląska-Pole Golfowe" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 6.49, 17.19, 17.49, 18.12 oraz 18.42.
- od przystanku "Ogińskiego" w kierunku pętli "Śląska-Pole Golfowe" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 16.54, 17.14, 17.54 oraz 18.14.
       Ponadto w godzinach 18.00 - 22.00 autobusy nie będą dojeżdżały do pętli "Śląska - Pole Golfowe", lecz zostaną skierowane na tymczasową pętlę na końcu ul. Fabrycznej (przejazd z ulicy Śląskiej przez ul. Budowlanych).
Foto: Solaris Urbino12 #554 linii S na ulicy Śląskiej

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.27 - Zobacz schemat objazdów

       Od kilku dni trwają prace remontowe na ulicy Walczaka, Jagiełły i Warszawskiej. W związku z tym wprowadzono objazdy, zawieszono kursowanie dwóch linii tramwajowych, a komunikacja zastępcza i autobusy regularnych linii zatrzymują się w nietypowych miejscach.
      Aby ułatwić wam znalezienie odpowiedniego przystanku, przygotowaliśmy prosta mapkę zawierającą wszystkie tymczasowe przystanki oraz schemat kursowania linii autobusowych po trasach objazdu.

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.25 - Lipcowe kalendarium

117 lat temu (29.07.1899)
uroczyste otwarcie ruchu tramwajów elektrycznych na 3 liniach
65 lat temu (21.07.1951)
powojenne wznowienie ruchu tramwajowego na Zamoście (do ul. Kobylogórskiej)
9 lat temu (30.07.2007)
oddano do użytku nowe zatoczki przystankowe na ul. Estkowskiego
9 lat temu (21.07.2007)
MAN NL202 #565 staranował wiatę na pętli przy Strażackiej
9 lat temu (17.07.2007)
Na trasę wyjechał Jelcz 120M #508 po kapitalnym remoncie. Niestety półtora roku po NG został sprzedany
9 lat temu (08.07.2007)
Zabytkowy tramwaj Lansberg wywieziony do Zielonej Góry
9 lat temu (06.07.2007)
Prezydent Zielonej Góry poprowadził Gorzowski tramwaj (#221)
8 lat temu (31.07.2008)
kierowca MANa NL202 #583 uderzył w tył samochodu osobowego zatrzymującego sie przed przejściem dla pieszych na Al. 11 listopada
8 lat temu (29.07.2008)
do sprzedaży wystawiono Jelcze 120M #504, #506, #507 i #509
8 lat temu (29.07.2009)
"Poczta tramwajowa" na 110-tą rocznicę komunikacji tramwajowej
5 lat temu (07.2011)
Imprezowy tramwaj gorzowski
5 lat temu (13.07.2011)
pierwszy helmut w barwach "Gorzów Przystań" na linii
5 lat temu (01.07.2011)
koniec pętli Szklarnia
4 lata temu (19.07.2012)
likwidacja linii 313
Foto: Jelcz M11 #469 linii 106 na pętli we Włostowie

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.23 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie. Zaproś także swoich znajomych.
Jest już nas ponad 2800! Dołącz i Ty.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.21 - Zobacz najnowsze zdjęcia w naszej galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało 65 zdjęć przedstawiających zarówno autobusy jak i tramwaje.
       Jeśli zrobiłeś zdjęcie nowemu autobusowi, prześlij je do nas, a opublikujemy je w Naszej galerii podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Ponadto każda osoba, której minimum 10 zdjęć znajdzie się w galerii otrzyma od nas pocztówki z autobusami MAN Lion's City oraz Jelcz M11. Zdjęcia należy przesyłać na adres e-mail: galeria@komunikacja.org
Foto: Solaris Urbino12 #547 linii 111 na ul. Fabrycznej

Ostatnio dodane zdjęcia (2o.o6.2o16)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.19 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca. Wybierać będziemy najładniejsze Waszym zdaniem zdjęcie zamieszczone w galerii w miesiącu czerwcu. Tym razem pod głosowanie poddamy osiem zdjęć wybranych z zamieszczonych w galerii w tym czasie.
       Zwycięska fotografia zostanie zdjęciem czerwca, zostanie ona opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2017.
       W miesiącu czerwcu do galerii zostało dodanych ponad 100 zdjęć, Ostatecznie wybraliśmy wspomniane już 8 z niech. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca kwietnia

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:Dodał: R. Skarżyński


2016.07.18 - Zamknięta Walczaka i Warszawska. Będą objazdy

       W związku z zamknięciem od dnia 25 lipca br. (poniedziałek) ul. Walczaka na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Jagiełły oraz ul. Warszawskiej od ul. Cichońskiego do ul. Ogrodowej, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 1 i 3. Ze zwiększona częstotliwością kursowała będzie linia tramwajowa nr 2, a na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny" zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.
Linie 107 i 125
# kierunek Górczyn - na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ulicami Sikorskiego, Cichońskiego, Teatralną, Rondo Santockie, Podmiejska, Pomorska i od Ronda Ofiar Katynia powrócą na stałe trasy.
# kierunek Zawarcie - od Ronda Ofiar Katynia pojadą ulicami Pomorską, Podmiejską, Rondo Santockie, Teatralna, Cichońskiego, Sikorskiego i od skrzyżowania z ulicą Chrobrego powrócą na stałe trasy.
Linia 113
# kierunek Wawrów - od skrzyżoania ulic Wybickiego i Chrobrego pojedzie ulicami Chrobrego, Sikorskiego, Cichońskiego, Teatralną, Rondo Santockie, Podmiejską odkąd powróci na stałą trasę.
# kierunek Os. Staszica - od Ronda Solidarności pojedzie ulicami Podmiejską, Rondo Santockie, Teatralna, Cichońskiego, Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Wybickiego powróci na stałą trasę.
Linia 114
# kierunek Wawrów - od skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Czereśniowej pojedzie ul. Pisłudskiego, Walczaka, Rondo Ofiar Katynia i od ul. Pomorskiej powróci na stałą trasę.
# kierunek Górczyn - od Ronda Ofiar Katynia pojedzie ul. Walczaka, ul. Piłsudskiego i od skrzyżowania z ul. Czereśniową powróci na swoją trasę.
Linia 122
# kierunek Warszawska - od skrzyżowania ulic Wybickiego i Chrobrego pojedzie ulicami Chrobrego, Sikorskiego, Cichońskiego, Teatralną, Rondo Santockie odkąd powróci na stałą trasę.
# kierunek Os. Staszica - od Ronda Santockiego pojdzie ul. Teatralna, Cichońskiego, Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Wybickiego powróci na stałą trasę.
Linia 124
# kierunek Górczyn - od skrzyżowania ulic Wybickiego i Chrobrego pojedzie ulicami Chrobrego, Sikorskiego, Cichońskiego, Teatralną, Rondo Santockie, Podmiejska, Pomorska i od Ronda Ofiar Katynia powróci na stałą trasę.
# kierunek Os. Staszica - od Ronda Ofiar Katynia pojadzie ulicami Pomorską, Podmiejską, Rondo Santockie, Teatralna, Cichońskiego, Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Wybickiego powróci na stałą trasę.
Linia 126
# kierunek Górczyn - od skrzyżowania ulic Wybickiego i Chrobrego pojedzie ulicami Chrobrego, Sikorskiego, Cichońskiego, Teatralną, Rondo Santockie, Podmiejska, Pomorska, Rondo Ofiar Katynia, Walczaka i od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego powróci na stałą trasę.
# kierunek Os. Staszica - od skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Walczaka pojedzie ul. Walczaka, Rondo Ofiar Katynia, Pomorską, Podmiejską, Rondo Santockie, Teatralna, Cichońskiego, Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Wybickiego powróci na stałą trasę.
Linia 501
# kierunek Ustronie - od skrzyżowania Sikorskiego i Cichońskiego autobusy pojadą ul. Cichońskiego, Teatralną, Rondo Santockie, Podmiejska, Pomorska i od Ronda Ofiar Katynia powróci na stałą trasę.
# kierunek centrum - od Ronda Ofiar Katynia pojadzie ulicami Pomorską, Podmiejską, Rondo Santockie, Teatralna, Cichońskiego, Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Wybickiego powróci na stałą trasę.
       Autobusy obsługują wszystkie stałe przystanki na trasie objazdu. Ponadto zostaną uruchomione przystanki tymczasowe:
- "Sikorskiego" za skrzyżowaniem z ul. Pionierów dla linii jadących w kierunku Ronda Santockiego,
- "Teatralna" przed skrzyżowaniem z ul. Ogrodową dla linii jadących w kierunku Ronda Santockiego,
- "Rondo Santockie" na ul. Podmiejskiej przed skrzyżowaniem z ul. Uskok dla linii jadących w kierunku Ronda Solidarności,
- "Park Kopernika" na ul. Pomorskiej przed wjazdem za stacji paliw Neo dla linii jadących w kierunku ul. Czereśniowej,
- "Park Kopernika" na ul. Pomorskiej za Rondem Ofiar Katynia na wysokości posesji nr 2-2A dla linii jadących w kierunku Ronda Solidarności,
- "Podmiejska" przy ul. Podmiejskiej za Rondem Solidarności na wysokości posesji nr 13-15, dla linii autobusowych jadących w kierunku Ronda Santockiego,
- "Teatralna" na wysokości Teatru, dla linii jadących w kierunku centrum,
- "Okólna" - za Rondem Solidarności w kierunku Wawrowa,


Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.17 - Nowa reklama na tramwaju #272

       W ostatnim czasie pojawiły się nowe reklamy całopojazdowe na tramwajach i autobusach. Jedna z nich pojawiła sie na helmucie #272.
       Reklama firmy "Enea" zachęca do skorzystania z oferty dostawy energii elektrycznej, dzieki czemu klient może wygrac bilety na ciekawe wydarzenia.
       Jak wygląda nowa reklama, można zobaczyć na zdjęciu powyżej, więcej zdjęć znajdzie się niebawem w naszej galerii. Tam również można zobaczyć ubiegłoroczną reklamę firmy "Enea", która także gościła na tym tramwaju.
Foto: Tramwaj 6EGTW #272 z nową reklamą

Rozmowa na ten temat na forum

Galeria zdjęć: 6EGTW #272

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.15 - Nowa reklama na Solarisie #548

       W ostatnich dniach czerwca na autobusie marki Solaris Urbino 12 o numerze bocznym #548 pojawiła się całopojazdowa reklama.
       Reklama firmy "Romus" z Baczyny zachęca do skorzystania z oferty produkcji okien na wymiar.
       Jak wygląda nowa reklama, można zobaczyć na zdjęciu powyżej, więcej zdjęć wkrótce w naszej galerii.
Foto: Solaris Urbino 12 #548 na ul. Fredry

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.11 - Zmiany w rozkładach jazdy linii 105 i 122

       Od dnia dzisiejszego, tj. 11 lipca br. nastąpią drobne zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych 105 i 122.
       I tak na linii 105 w dni robocze zostanie uruchomiony kurs o godzinie 18.45 z pętli "Osiedle Staszica" oraz o godzinie 19.00 z pętli "Cmentarz"
       Na linii 122 zmianie ulegnie godzina odjazdu kursy z pętli "Osiedle Staszica" z godziny 12.35 na godzinę 12.30 oraz z pętli "Czechów" z godziny 13.00 na godzinę 12.58.
Foto: MAN NL313 #596 linii 122, pętla Czechów

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.06 - Będzie linia z Zakanala do szpitala

       Mieszkańcy dopięli swego! Powstanie nowa linia autobusowa łącząca Zakanale ze szpitalem przy ul. Dekerta. Pomimo, że władze miasta początkowo zapowiadały, że możliwość takiego połączenia pojawi się najszybciej w momencie wdrażania Planu Transportowego, linia 134 zostanie uruchomiona już 1 września br.
       Pod koniec lutego ruszyła akcja zbierania podpisów po petycją skierowaną do Prezydenta miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego, w której uzasadnieniu możemy przeczytać, iż celem tej linii jest zmniejszenie marginalizacji komunikacyjnej dzielnic za Wartą i jednoczesne udostępnienie mieszkańcom tych rejonów bezpośredniego połączenia do jednego z największych osiedli miasta Gorzowa oraz Szpitala Wojewódzkiego. Linia 134 przyczyniłaby się do rozwoju komunikacji oraz jednocześnie wsparłaby inicjatywę mającą na celu nakłonienie mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, zamiast poruszania się własnym środkiem lokomocji, co ze względu na szeroko pojętą ekonomikę transportu oraz ekologię stanowi potężny problem wielu miast Polski. Jednocześnie utworzenie nowej linii odpowiadałoby na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców osiedli, które nadal się rozbudowują i których liczba mieszkańców wciąż wzrasta ? obecnie kursująca linia 103 bywa przeładowana, zaś nowo powstała linia odciążałaby ją, szczególnie w godzinach szczytu zwiększając komfort podróżowania. Pod petycją zebrano ponad pół tysiąca podpisów.
       Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego gorzowskiego magistratu już zaplanował wstępnie trasę nowej linii, od pętli Strażacka do przystanku "Arsenał" autobus pojedzie po trasie linii 103, następnie ul. Wybickiego, ul. Kosynierów Gdyńskich, ul. Mickiewicza, ul. Mieszka I, ul. Roosvelta, ul. Wyszńskiego, ul. Górczyńską, ul. Czartoryskiego i ul. Dekerta do pętli przy szpitalu. Linia 134 ma wykonywać pięć kursów dziennie.
Foto: MAN NG313 #595 linii 126, pętla Dekerta, przystanek początkowy

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.05 - Uwaga pasażerowie linii 503

       Od dnia 6 lipca 2016 r. do odwołania zawieszone zostają przystanki autobusowe dla linii 503 na ulicy Borowskiego.
       Nowe przystanki dla tej linii zostaną zlokalizowane na ul. Mieszka I, przystanek w kierunku pętli "Osiedle Piaski" przy posesji nr 70, przystanek w kierunku "Kostrzyńska-MZK" przy posesji nr 1.
Foto: Schemat lokalizacji przystanków. mapa pochodzi z szukacz.pl

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.04 - Utrudnienia na Ustroniu

       W związku z pracami renowacyjnymi kanału sanitarnego na pętli Ustronie, pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej czekają utrudnienia.
       W godzinach od 21.00 do 6.00 w dniach 4-7 lipca br., autobusy linii 104, 114, 123, 124, 501 będą rozpoczynały kursy od przystanku końcowego.
       Zmiana nie dotyczy kursów linii 124 o godzinie 5.45 i 22.10, które będą wykonywane jak obecnie.
Foto: Autobusy na pętli Ustronie

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2016.07.013 - Zobacz najnowsze zdjęcia w naszej galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało ponad 70 zdjęć przedstawiających zarówno autobusy jak i tramwaje.
       Jeśli zrobiłeś zdjęcie nowemu autobusowi, prześlij je do nas, a opublikujemy je w Naszej galerii podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Ponadto każda osoba, której minimum 10 zdjęć znajdzie się w galerii otrzyma od nas pocztówki z autobusami MAN Lion's City oraz Jelcz M11. Zdjęcia należy przesyłać na adres e-mail: galeria@komunikacja.org
Foto: Autobusy na terenie zajezdni

Ostatnio dodane zdjęcia (29.o6.2o16)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora