Aktualności
Wrzesień 2015

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Wrzesień 2015


2015.09.30 - Objazdy od 1 października

       W związku z remontem i zamknięciem dla ruchu ulic Wybickiego i Łokietka zmianie ulegną trasy linii autobusowych 100, 101, 103, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 116, 117, 118, 122, 124, 126, 127, 129, 130, 131, 133.
       I tak linie 100, 101 i 111 w kierunku Zawarcia od Ronda Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami Estkowskiego, Orląt Lwowskich przystanek dla linii podmiejskich), Sikorskiego i od przystanku "Katedra" powrócą na stałe trasy.
       Autobusy linii 103, 110 w kierunku Katedry od skrzyżowania ulic Orląt Lwowskich i Estkowskiego pojadą ulicami Orląt Lwowskich przystanek dla linii podmiejskich), Sikorskiego i od przystanku "Katedra" powrócą na stałe trasy.
       Autobusy linii 100, 101, 103, 110, 111, 404, 502 i 504 w kierunku centrum miasta od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ulicami Sikorskiego (przystanek tymczasowy w pobliżu tzw. Okrąglaka), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powrócą na stałe trasy,
       Autobusy linii 108, 109, 112, 116, 118, 127, 133 w kierunku Orląt Lwowskich od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ulicami Sikorskiego (przystanek tymczasowy w pobliżu tzw. Okrąglaka) i na przystanku "Zakład Energetyczny" zakończą trasę. W okresie funkcjonowania objazdu zawieszony dla wyżej wymienionych linii będzie przystanek "Arsenał".
       Autobusy linii 117, 129, 130 i 131 w kierunku Baczyny pojadą od skrzyżowania ulic Chrobrego i Jagiełły ulicą Jagiełły ( przystanek "Jagiełły"), Dzieci Wrzesińskich, Sikorskiego (przystanek tymczasowy w pobliżu tzw. Okrąglaka) i od przystanku "AWF" powrócą na stałe trasy.
       Autobusy 124 jadące w kierunku Ustronia/Prefadomu od Ronda Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami Estkowskiego, Orląt Lwowskich (przystanek dla linii podmiejskich), Sikorskiego, Chrobrego (przystanek "Arsenał") i od skrzyżowania z ul. Jagiełły powróci na stałą trasę.
       Autobusy linii 113, 122, 126 w kierunku Jagiełły od skrzyżowania ulic Orląt Lwowskich i Ewarysta Estkowskiego pojadą ulicami Orląt Lwowskich (obowiązuje przystanek dla linii podmiejskich), Generała Władysława Sikorskiego, Bolesława Chrobrego (obowiązuje przystanek „Arsenał”) i od przystanku „Jagiełły” powrócą na stałe trasy.
       Autobusy linii 113, 122, 124, 126 w kierunku Os. Staszica oraz linia 501 w kierunku MZK od skrzyżowania ulic Jagiełły i Chrobrego pojadą ulicami Chrobrego, Sikorskiego (przystanek tymczasowy w pobliżu Okrąglaka), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powrócą na stałe trasy.
       Kursy linii 501 kończące trasę na przystanku "Orląt Lwowskich" zakończą trasę na przystanku "Zakład Energetyczny".
       W czasie funkcjonowania objazdu zawieszony będzie dla wyżej wymienionych linii przystanek "AWF" przy ulicy Estkowskiego w kierunku Ronda Kosynierów Gdyńskich - najbliższy przystanek znajdował się będzie przy ul. Orląt Lwowskich. Zawieszony także będzie przystanek "Arsenał" dla linii autobusowych jadących z Zawarcia w kierunku ul. Wybickiego - najbliższy przystanek znajdował będzie się na ul. Sikorskiego w pobliżu okrąglaka.
Foto: Tramwaj #224 na pętli Osiedle Piaski

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.28 - Zmiany w rozkładach od 1 października

       Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o., od dnia 1 października 2015 r. (czwartek) będą miały miejsce zmiany w rozkładach jazdy linii 107, 110, 126, 402 oraz linii tramwajowych.
       Zmiany na liniach 107 i 110 związane są z okresem jesienno-zimowym oraz ze zmniejszonym ruchem podróżnych w kierunku ogródków działkowych.
       Na liniach 126 i 402 będą miały miejsce drobne korekty rozkładów jazdy
       Na liniach tramwajowych zostaną wprowadzone zmiany w związku z wydłużonymi czasami przejazdu pomiędzy przystankami.
Foto: MAN NL283 Lion's City #610 linii 107 ul. Działkowców

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.27 - Sonda

       W najnowszej sondzie dotyczącej komunikacji miejskiej w Gorzowie Wlkp. pytamy co sądzicie o usunięciu barierek na ul. Chrobrego.
       Barierki zniknęły kilkanaście dni temu, zdania mieszkańców są podzielone. Spowodowało to między innymi wydłużenie czasu przejazdu tramwajów w związku z ograniczeniami prędkości.
       Jednak już za trzy lata podczas modernizacji sieci tramwajowej na deptaku mają pojawić się ledowe lampy w kolorze zielonym i czerwonym, ostrzegające przed zbliżającym się pojazdem. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w Katowicach.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński2015.09.25 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało ponad 50 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2016.
Foto: Tramwaj #224 linii 1 na ul. Sikorskiego

Ostatnio dodane zdjęcia (22.o9.2o15)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.22 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku kolejną tegoroczną odsłoną rowerowej imprezy promującej jednoślady, pasażerowie muszą nastawić się na zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       "Jesienna masa rowerowa" w dniu 25 września 2015 r. (piątek) od godziny 17.15 przejedzie ulicami miasta. Przewidywany czas przejazdu rowerzystów - około godziny.
       Dokładna trasa przejazdu: Stary Rynek - Sikorskiego - Herberta - Spichrzowa - CHrobrego - Grobla - Kobylogórska - Strażacka - Siedlicka - Poznańska - Koniawska - Mazowiecka - Wawrzyniaka - Śląska - Budowlanych - Fabryczna - Chrobrego - Sikorskiego - Stary Rynek.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.21 - Rewolucja na deptaku! Znikły barierki

       Zielone, pogięte, pordzewiałe i szpecące barierki odgradzające torowisko tramwajowa na deptaku przy ul. Chrobrego znikły - to taka mała rewolucja - komentują mieszkańcy.
       Taką decyzję pod koniec sierpnia podjął magistrat, do końca września barierki miały zniknąć, a krzywe krawężniki i nierówne poziomy podłoża wyrównane. W weekend 19-20 września barierki znikły, a wzdłuż torowiska zostały wymalowane białe linie.
       Mniej zadowoleni są motorniczowie i mieszkańcy Os. Piaski korzystający z tramwajów, bowiem wydłużył się czas przejazdy. Wszystko przez ograniczenie prędkości pojazdów szynowych z 30 km/h do 15 km/h.
       Jednak już za trzy lata podczas modernizacji sieci tramwajowej na deptaku mają pojawić się ledowe lampy w kolorze zielonym i czerwonym, ostrzegające przed zbliżającym się pojazdem. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w Katowicach.
Foto: Deptak na ul. Chrpbrego po usunięciu barierek

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.18 - Komunikacja zastępcza w dniach 21-29 września br.

       W związku z pracami torowymi w dniach 21-29 września br. wstrzymane zostanie kursowanie linii 1 i 2 w kierunku Wiepryzc.
       Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na trasie "Wieprzyce" - "Arsenał" - "Wieprzyce".
       Ze zwiększoną częstotliwością będzie kursowała linia tramwajowa nr 3.
Foto: Autobus komunikacji zastępczej na ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.17 - Dzień bez tramwajów na Silwanę

       Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. w związku z pracami torowymi na ulicy Sikorskiego w dniu 19 września br. wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w kierunku Silwany.
      Na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny" uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T3 z następującą częstotliwością - co 10 minut. Autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały przystanków "Rondo Santockie", "Park Kopernika" oraz "Rondo Gdańskie" w kierunku pętli "Silwana", oraz przystanków "Rono Gdańskie" oraz "Park Kopernika" w kierunku przystanku końcowego "Zakład Energetyczny". Ze zwiększoną częstotliwością kursowała będzie także linia tramwajowa nr 2 ("Wieprzyce" - "Os. Piaski" - "Wieprzyce").
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.15 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca. Wybierać będziemy najładniejsze Waszym zdaniem zdjęcie zamieszczone w galerii w miesiącu sierpniu. Tym razem pod głosowanie poddamy jedenaście zdjęć wybranych z zamieszczonych w galerii w tym czasie.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2016.
       W miesiącu sierpniu do galerii zostało dodanych około 50 zdjęć, Ostatecznie wybraliśmy wspomniane już 11 z niech. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca maja

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:Dodał: R. Skarżyński


2015.09.14 - Korekty rozkładu jazdy linii 106

       Od dnia 15 września br. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. wprowadza korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej 106.
       I tak kurs o godzinie 6.40 z pętli "Wieprzyce" zostanie przesunięty na godzinę 6.37, a kurs o godzinie 6.54 z przystanku "Bogdaniec-Słowiańska", zostanie przesunięty na 6.51.
Rozmowa na ten temat na forum
Foto: MAN NL263 Lion's City #616 linii 106, Bogdaniec

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.12 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało prawie 50 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2016.
Foto: MAN NL283 Lion's City #605 linii 128, Tarnów

Ostatnio dodane zdjęcia (o7.o9.2o15)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.10 - Przekazanie petycji Marszałek Województwa

       W dniu 7 września br. przedstawiciele Stowarzyszenia komunikacja.org oraz Zachodniego Ośrodka Polityki Regionalnej, przekazali na ręce Marszałek Województwa Lubuskiego 5 tysięcy podpisów popierających uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego z Gorzowa Wlkp. do Berlina z możliwością przedłużenia przez Krzyż i Bydgoszcz do Torunia.
       Akcje zbierania podpisów trwała kilka tygodni, można było podpisać papierową wersję petycji, jak i jej wersję elektroniczną.
Rozmowa na ten temat na forum
Foto: Przekazanie petycji wraz z podpisami przez przedstawicieli Stowarzyszenia komunikacja.org oraz Zachodniego Ośrodka Polityki Regionalnej

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.08 - Wyjedzie imprezowy tramwaj

      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. wspólnie z Fundacją Obrony Praw Zwierząt "Anaconda" w dniu 10 września 2015 r. (czwartek) zaprasza wszystkich do przejazdu imprezowym tramwajem, który będzie kursował od godziny 12.30 do godziny 15.30.
Szczegółowy rozkład jazdy:
12.29 linia 1 Wieprzyce - Silwana
13.10 linia 3 Silwana Os. Piaski
13.55 linia 3 Os.Piaski - Silwana
14.25 linia 3 Silwana Os. Piaski
15.02 linia 2 Os. Piaski - Wieprzyce
Przejazd tramwajem będzie bezpłatny.
Rozmowa na ten temat na forum
Foto: Konstal 105Na #117 jako Mikołajkowy Tramwaj, pętla Osiedle Piaski

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.06 - Zmiany w ulgach dla krwiodawców

       Na ostatniej sesji Rady Miasta, radni obniżyli limity krwi uprawniające krwiodawcą do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.
       Dotychczas mężczyzna musiał oddać 25 litrów krwi, a kobieta 18 litrów. w Myśl nowej uchwały limity zostały obniżone do progu obowiązującego w większości miast w Polsce posiadających taką ulgę, czyli 18 litrów dla mężczyzn i 15 litrów dla kobiet.
       Dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów jest legitymacja Honorowego Dawcy Krwi z udokumentowaną przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i potwierdzoną przez Oddział Rejonowy PCK ilością oddanej krwi.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.04 - Wrześniowe kalendarium

117 lat temu (1898)
rozpoczęcie budowy linii tramwajowej
60 lat temu (1955)
oddanie do eksploatacji linii tramwajowej do ul. Energetyków (Elektrownia)
30 lat temu (24.09.1985)
wypadek na skrzyżowaniu ul. Garbary i Sikorskiego w wyniku którego tramwaj przełamał barierę mostku na Kłodawce, ścinając ostatni w mieście słup latarni gazowej.
9 lat temu (16-17.09.2006)
II Gorzowska Nocka - impreza miłośników komunikacji miejskiej
8 lat temu (7-9 wrzesień 2007)
VI Ogólnopolski Zlot Towarzystw Miłośników KM w Gorzowie
7 lat temu (październik 2007)
150 lat linii kolejowej Berlin - Gorzów - Królewiec. Zabytkowy skład osobowy z parowozem Ok1-359 w Gorzowie
Foto: MAN SL200 #536 na linii 119, pętla Osiedle Chróścik

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.02 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie. Zaproś także swoich znajomych.
Jest już nas ponad 2800! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2015.09.01 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało prawie 50 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2016.
Foto: Tramwaje #258 i #259 na ul. Chrobrego

Ostatnio dodane zdjęcia (25.o8.2o15)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora