Aktualności
Maj 2014

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Kwiecień 2014


2014.05.31 - Zmiany w rozkładach jazdy od czerwca

       Początek czerwca przyniesie drobne zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o.
1 czerwiec 2014 r. (niedziela)
       Zmiany dotyczą rozkładu jazdy linii 106, zwiększona zostanie liczba kursów w dni robocze jak i w soboty, niedziele i święta.v 2 czerwiec 2014 r. (poniedziałek)
       Zmiany dotyczą linii autobusowych 110, 121, 125 i 126. Na liniach tych będą miały miejsce drobne korekty godzin odjazdów jak i zostana uruchomione nowe kursy.
Foto: MAN NL263 #613 na ul. Drozdowej podczas obsługi linii 110
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.30 - Już jutro, dzień dziecka w MZK

       To już jutro, w sobotę 31 maja br. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. zaprasza na imprezę "Dzień Dziecka Moich Marzeń z MZK".
       Impreza odbędzie się na terenie zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej w godzinach 14.00 - 18.00 i połączone będzie z obchodami 115-lecia komunikacji tramwajowej w Gorzowie Wlkp.
       Na przybyłych gości czeka mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy straży pożarnej, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, konkursy .Nie zabraknie także stoiska gastronomicznego.
       Gości dowiozą specjalne, darmowe autobusy kursujące na trasie "Zajezdnia MZK" - "Arsenał" - "Zajezdnia MZK".
Foto: Plakat informacyjny
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.29 - Wciąż nie wiadomo co z cenami biletów

       W ostatnią środę radnym po raz trzeci podsuwano projekt podwyżek cen biletów za przejazd komunikacją miejską do przegłosowania. Jednak będzie i czwarte podejście.
       Ostatnia sesja Rady Miasta została przerwana z powodu nieobecności prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka. Swoją nieobecność tłumaczył urlopem, jednak pomimo urlopu reprezentował miasto na spotkaniu z premierem.
       Przypomnijmy, bilety mają podrożeć z 2,90 zł na 3,00 zł. Oficjalnie powodem podwyżki są trudności z wydawaniem reszty za bilety ulgowe w automatach do sprzedaży biletów. Jednak wraz z podwyżką biletów jednorazowych projekt zakłada podwyżkę biletów okresowych, co nasuwa pytania czy na pewno chodzi o problem z drobnymi w automatach drukujących.
       Klub PO zapowiada, że poprą podwyżkę, o ile bilety okresowe pozostaną na obecnym poziomie. Swoje propozycje do projektu zmian chce złożyć także klub PiS.
       Czwarte podejście do zmian cen biletów w najbliższy poniedziałek.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.28 - 1 czerwca komunikacja zastępcza i objazdy

       W związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania przy Katedrze w dniu 1 czerwca br., w godzinach 16.00-19.00 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy oraz część linii autobusowych zostanie skierowana objazdem.
       I tak autobusy linii 100, 101, 103, 110 i 11 jadące w kierunku Zawarcia pojadą ulicami Jagiełły, Dzieci Wrzesińskich, Herberta, Spichrzową do ul. Chrobrego odkąd powrócą na swoje stałe trasy.
       Linie 107 i 125 w kierunku Zawarcia pojadą od ul. Walczaka: Drzymały, 30-go Stycznia, Dąbrowskiego, Jagiełły (przystanek "Jagiełły" w stronę skrzyżowania z ul. Walczaka będzie obsługiwany przez kursu w obu kierunkach), Dzieci Wrzesińskich, Herberta, Spichrzową i od ul. Chrobrego powrócą na swoje stałe trasy.
       Linie 100, 101, 103, 108, 109, 110, 111, 112 i 118 jadące w kierunku centrum pojadą od Mostu Staromiejskiego w lewo w ul. Spichrzową (tymczasowy przystanek w zatoce parkingowej), Garbary, Sikorskiego, Kosynierów Gdyńskich i od ul. Estkowskiego/Rondo Kosynierów Gdyńskich, powrócą na swoje stałe trasy.
       Linie 107 i 125 jadące w kierunku centrum pojadą od Mostu Staromiejskiego w lewo w ul. Spichrzową (tymczasowy przystanek w zatoce parkingowej), Garbary, Sikorskiego, Kosynierów Gdyńskich, Rondo Kosynierów Gdyńskich, Wybickiego i od ul. Jagiełły powrócą na swoje stałe trasy.
       Autobusy linii 130 i 131 jadące w kierunku Baczyny będą rozpoczynały kursy z przystanku "Zakład Energetyczny", następnie pojadą ul. Kosynierów Gdyńskich do ul. Estkowskiego odkąd powrócą na swoje stałe trasy.
       W zamian za linie tramwajowe uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza z częstotliwością co 15 minut:
- linia T1 (Orląt Lwowskich - Silwana - Orląt Lwowskich),
- linia T2 (Wieprzyce - Osiedle Piaski - Wieprzyce).
Foto: Wstrzymany ruch autobusowy na ul. Jagiełły
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.27 - Darmowe autobusy MZK w gminie Deszczno

       Na rewolucyjny pomysł wpadł Wójt Gminy Deszczno Jacek Wójcicki, chce zapewnić mieszkańcom darmową podróż autobusami MZK w Gorzowa Wlkp. jak i pomiędzy miejscowościami na terenie gminy.
       Do bezpłatnych przejazdów uprawniała by Karta Mieszkańca, którą otrzymać mógłby każdy mieszkaniec gminy Deszczno. Różnicę w kosztach wzięła by na siebie gminna kasa, to około 1 mln. zł. więcej dla przewoźnika niż dotychczas.
       Aby pomysł stał się realny, miasto musi zgodzić się na darmowe przejazdy na terenie miasta Gorzowa Wlkp. - od granicy gminy do okolic Spichlerza. Pomysłem muszą zająć się radni miejscy. Jeśli jednak miasto nie zgodzi się na to rozwiązanie, gmina Deszczno na wzór gminy Kłodawa rozwiąże umowę z Miejski Zakładem Komunikacji w Gorzowie Wlkp. i poszuka innego przewoźnika.
       Wójt gminy liczy, że darmowa komunikacja przyciągnie więcej inwestorów na teren gminy oraz spowoduje zwiększenie ludności, a to z kolei przyniesie większe wpływy z podatków, które z czasem zrekompensują wyższą kwotę przekazywaną na komunikację miejską.
       Pomysł krytykuje Tadeusz Jędrzejczak, ale raczej powinien brać przykład od włodarzy ościennych gmin.
Foto: MAN NL263 Lion's City #615 linii 116, Deszczno ul. Krótka
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.25 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z kolejną odsłoną rowerowej imprezy promującej ten środek transportu, pasażerowie muszą nastawić się na zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Rowerowa "Masa Krytyczna" w dniu 30 maja 2014 r. (piątek) od godziny 18.00 przejedzie przez centrum miasta, największych zakłóceń spodziewać należy się w okolicy Starego Rynku, na ulicach Sikorskiego i Chrobrego. Przewidywany czas przejazdu rowerzystów - około 2 godzin.
       Dokładna trasa przejazdu: Stary Rynek, Sikorskiego, Warszawska, Rondo Santockie, Podmiejska, Pomorska, Rondo Ofiar Katynia, Walczaka, Czereśniowa, Piłsudskiego, Narutowicza, Witosa, Niepodległości, Okulickiego, Kombatantów, Szarych Szeregów, Dekerta, Czartoryskiego, Gorczyńska, Wróblewskiego, Wyszyńskiego, Mickiewicza, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Wybickiego, Chrobrego, , Sikorskiego, Stary Rynek
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.23 - Objazd ul. Matejki. 100, 101, 124 i 503 inaczej

       W związku z remontem ulicy Matejki, od dnia 27 maja br. (poniedziałek) do odwołania nastąpią zmiany tras jazdy linii autobusowych kursujących tą ulicą, tj. 100, 101, 124 i 503.v        I tak linie 100, 101, 124, 503 w kierunku centrum pojadą od ul. Marcinkowskiego: Staszica, Fredry (przystanek "Długosza"), Słowiańską, Kosynierów Gdyńskich (przystanek "Mickiewicza") i od przystanku "Sienkiewicza" powrócą na stałe trasy.
       Linie 100, 101, 124 w kierunku Osiedla Staszica i Słowiańskiej-TESCO od przystanku "Mieszko" pojadą ul. Kosynierów Gdyńskich (przystanek "Mickiewicza"), Słowiańską, Fredry (przystanek "Długosza") i od ul. Staszica powrócą na stałe trasy.
       Linia 503 w kierunku Osiedla Staszica od przystanku "Borowskiego" pojedzie ul. Kosynierów Gdyńskich, Słowiańską, Fredry i od ul. Staszica powróci na stałą trasę. Po trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.
       W czasie objazdu zawieszone zostaną przystanki: "Fredry" w obu kierunkach, "Sienkiewicza" w kierunku Os. Staszica oraz "Matejki" w kierunku centrum.
       Przewidywany czas remontu około 3 miesięcy.
Foto: Autobus marki Solaris na ul. Matejki
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.21 - Na Wieprzyce komunikacją zastępczą

       W najbliższą sobote, tj. 24 maja br w związku z prowadzonymi pracami torowymi zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 1 (Wieprzyce - Silwana - Wieprzyce) i 2 (Wieprzyce - Os. Piaski - Wieprzyce).
       W związku z tym ze zwiększoną częstotliwością kursowała będzie linia tramwajowa nr 3 (Silwana - Os. Piaski - Silwana), zostanie uruchomiona także autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Wieprzyce - Arsenał - Wieprzyce.
       Częstotliwość kursowania tramwajów na linii 3 oraz autobusów komunikacji zastępczej wynosiła będzie 10 minut.
Foto: Solaris Urbino12 #553 jako zatramwaj
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.20 - Dzień Dziecka z MZK

       W sobotę 31 maja br. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. zaprasza na imprezę "Dzień Dziecka Moich Marzeń z MZK".
       Impreza odbędzie się na terenie zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej w godzinach 14.00 - 18.00 i połączone będzie z obchodami 115-lecia komunikacji tramwajowej w Gorzowie Wlkp.
vNa przybyłych gości czeka mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy straży pożarnej, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, konkursy .Nie zabraknie także stoiska gastronomicznego.
Foto: Plakat informacyjny
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.18 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało 26 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2015.
Foto: MAN NL263 Lion's City #616 w Ulimiu

Ostatnio dodane zdjęcia (18.o5.2o14)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.17 - Zakłócenia w funkcjonowaniu
komunikacji miejskiej 18/19 maja


       W dniach 18 i 19 maja br. pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej czekają utrudnienia.
       I tak w dniu 18 maja (niedziela) o godzinie 16.15 z ul. Żeromskiego do ul. Niemcewicza przejdzie procesja z obrazem Jezusa Miłosiernego.
       Trasa przemarszu: Żeromskiego, Matejki, Marcinkowskiego,Broniewskiego, Niemcewicza
       W dniu 19 maja (poniedzialek) o godzinie 10.20 ze Starego Rynku do Amfiteatru przejdzie "Gorzowski Korowód Wrażliwości".
       Trasa przemarszu: Sikorskiego, Chrobrego, Jagiełły, Dąbrowskiego, Łokietka, Wyszyńskiego.
Foto: Foto: Wstrzymanie ruchu tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.15 - W bimbie będą lody domowej roboty

      Replika zabytkowego tramwaju "Lansberg" zyskała nowego najemcę. Mieszkanka pod gorzowskiego Kiełpina będzie serwowała między innymi lody domowej roboty, które kilkakrotnie były wyróżniane na ogólnopolskich targach.
      Poza lodami w ofercie będą inne słodkości i produkty regionalne ze znakiem jakości. Wystawiane będą także dzieła lokalnych artystów. Promowane będą imprezy o charakterze kulturalnym odbywające się w naszym mieście.
      W zabytkowym tramwaju będą również do nabycia materiały promocyjne i pamiątkowe miasta.
Foto: Replika zabytkowego tramwaju na Wełnianym Rynku

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.14 - Nie będzie N8C, kupil je Gdańsk

      Pomysł sprowadzenia używanych tramwajów z zachodu zrodził się w 2007 roku. Po rozeznaniu rynku w roku 2008 postawiono na wozy N8C, 22 wagony tego typu są obecnie eksploatowane w niemieckim Kassel. 16 wagonów pochodzi z 1981 roku, pozostałe 6 z 1986. Miałyby one zastąpić ekstremalnie wyeksploatowane już tramwaje przegubowe 6ZGTW/6EGTW, które również Gorzów sprowadził z Kassel. Już w roku 2009 trwały zaawansowane rozmowy w sprawie kupna tych pojazdów, jak powiedział wtedy prezydent Tadeusz Jędrzejczak - ma nadzieje na finalizację zakupu jeszcze w tym roku. Nie oznacza to jednak, że tramwaje równie szybko znajda się na naszych torach. Kassel obecnie spłaca raty lisingowe za przedmiotowe tramwaje. Najwcześniejszą realna datą jest rok 2010.
      Niestety 2010 rok nie przyniósł ze sobą nowych-starych tramwajów na gorzowskich torowiskach, stopniał za to zapał włodarzy w kwestii realizacji tych planów, jak i ilość wozów, jakie miały by zostać kupione - z 22 sztuk do 16. Pod koniec roku 2010 prezydent Tadeusz Jędrzejczak był z wizytą w niemieckim Kassel, gdzie miały miejsce rozmowy dotyczące zakupu tramwajów. Przywiózł stamtąd dobre wieści o tym, iż pod koniec 2011 roku wozy N8C zagoszczą na naszych ulicach.
      Niestety na początku 2012 roku zaczęto wątpić w to, czy planowany zakup dojdzie do skutku.
      W trakcie 2012 roku do walki o tramwaje z Kassel włączył się Gdańsk, to stamtąd do Gorzowa zaczęły docierać informacje na temat negocjacji i rozmów, gdyż od strony gorzowskiej nie było żadnej konkretnej informacji. Pod koniec roku, kiedy to na listopad zaplanowano licytację tramwajów wyszło na jaw, że Gorzów nie dysponuje nawet złotówką na zakup pojazdów N8C, gdzie Gdańsk na ten cel miał przygotowany milion euro. Dodatkowo osoba odpowiedzialna za starania o sprowadzenie pojazdów do Gorzowa nie ma pojęcia o tramwajach w Gorzowie i nawet do publicznej wiadomości podaje informacje zupełnie sprzeczne z prawdą, np. fakt uprzywilejowani Gdańska przy kupnie tramwajów, ze względu na fakt wcześniejszego kupna wozów z Kassel przez tego przewoźnika. Rzeczywistość jest zupełnie inna, to właśnie Gorzów sprowadzał tramwaje z Kassel, a Gdańsk z Dortumndu.
      Rok 2014 to porażka Gorzowa Wlkp. i zwycięstwo Gdańska. Za 14wozów tramwajowych Gdańsk zapłaci raptem 1/3 ceny jednego nowego tramwaju. Gorzowski magistrat podaje tym czasem, iż od dłuższego czasu planuje się zakup wyłącznie nowego taboru tramwajowego i zrezygnowano z zakupu używanych pojazdów z Kassel. Taka wypowiedź dziwi, zważywszy na fakt, iż delegacja z Gorzowa Wlkp. udawała się w tym roku na negocjacje do Kassel w sprawie tramwajów.
Foto: Tramwaj N8C w Gdańsku
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.11 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca. Wybierać będziemy najładniejsze Waszym zdaniem zdjęcie zamieszczone w galerii w ubiegłym miesiącu. Tym razem pod głosowanie poddamy 11 zdjęć wybranych z zamieszczonych w galerii w tym czasie.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2015.
       W miesiącu kwietniu do galerii zostało dodanych kilkadziesiąt zdjęć, Ostatecznie wybraliśmy wspomniane już 11 z niech. Każdy użytkownik forum, może oddać aż trzy głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca marca, Tramwaje na ulicy Sikorskiego

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:Dodał: R. Skarżyński


2014.05.10 - Nowe reklamy Multimedia na Solarisach

       Pod koniec kwietnia na autubusach marki Solaris Urbino 12 pojawiły się nowe reklamy firmy Multimedia. Są to reklamy typu "busboard", czyli na lewej burcie pojazdu i związane sa z najnowsza akcja promocyjną firmy, która jest największym dostawcą między innymi telewizji kablowej w mieście
       Nowe reklamy można zobaczyć między innymi na autobusach numer #540, #542 czy #543.
Foto: Solaris Urbino 12 #553 na pętli "Śląska-Pole Golfowe"

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.09 - Ankieterzy policzą pasażerów

       Firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting, na zlecenie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. zrealizuje badania marketingowe. Polegały będą one na liczeniu pasażerów wsiadających, wysiadających z autobusów i tramwajów jak i realnych czasów przejazdu pomiędzy przystankami.
       Badania prowadzić będą zatrudnieni przez firmę ankieterzy w dniach 10, 11, 13 - 15, 17, 18, 20 - 22, 24, 25, 27 – 29, 31 maja oraz w czerwcu: 1, 3 - 5, 7 czerwca 2014 r.
       Firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting znana jest już mieszkańcom Gorzowa Wlkp. To specjaliści z tej właśnie firmy są autorami Planu Transportowego i Rozwoju Sieci Tramwajowej dla miasta Gorzowa Wlkp.
Foto: Helmut 6ZGTW #256 linii 1 na ulicy Pomorskiej

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.08 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej 10 maja

       W związku z Międzynarodowymi Spotkaniami Orkiestr Dętych "Alte Kameraden 2014" oraz "XXXIII Biegiem Słowiańskim", w dniu 10 maja 2014 roku (sobota) będą miały miejsce zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.
       I tak od godziny 11.00 do 12.30 na ulicy Żwirowej od Parku Słowiańskiego do Chwalęcic będą zorganizowane zawody w ramach "XXXII Biegu Słowiańskiego".
       Od godziny 15.30 do 17.30 odbędzie się przemarsz Orkiestr Dętych w ramach "Alte Kameraden" po następującej trasie: Stary Rynek - Hawelańska - Wełniany Rynek - Jagiełły - Dzieci Wrzesińskich - Sikorskiego - Pionierów - Obotrycka - Stary Rynek. W związku z tym zamknięta zostanie dla ruchu ulica Sikorskiego od uli Chrobrego do ul Herberta. Uniemożliwi to kursowanie tramwajów w kierunku Silwany. Miejski Zakład Komunikacji uruchomi autobusową komunikację zastępcza na trasie Arsenał - Silwana - Arsenał.
Trasa jazdy w kierunku pętli Silwana: Arsenał (początkowy), Chrobrego, Jagiełły, Warszawska (tymczasowy przystanek Pl. Staromiejski, Muzeum), Podmiejska, Pomorska (Okólna, Pomorska), Walczaka (Stilon, Szpital Psychiatryczny), Silwana (końcowy)
Trasa jazdy w kier. przystanku Arsenał: Silwana (początkowy), Walczaka (Szpital Psychiatryczny, Stilon), Pomorska (Pomorska, Okólna), Podmiejska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum, Pl. Staromiejski), Cichońskiego, Spichrzowa, Chrobrego, Arsenał (końcowy).
Foto: Foto: Wstrzymanie ruchu tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.06 - Zmiany w rozkładzie jazdy linii 106

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. od dnia 8 maja 2014 r. (czwartek) wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii 106.
       I tak zmianie ulegnie trasa jazdy kursu o godzinie 11.45 z pętli Wieprzyce. Autobus pojedzie po trasie: Wieprzyce - Jenin - Bogdaniec - Stanowice (12.06) - Bogdaniec - Gostkowice (12.30) - Włostów - Bogdaniec - Jenin - Wieprzyce.
       Uruchomiony zostanie nowy kurs o godzinie 8.25 z pętli Wieprzyce po trasie: wieprzyce - Jenin - Bogdaniec - Stanowice (8.46) - Bogdaniec - Gostkowice (9.10) - Włostów - Bogdaniec - Jenin - Wieprzyce.
Foto: MAN NL263 Lion's City #616 linii 106 w Bogdańcu

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.05 - Akcja "Uwolnij Książki" w tramwajach

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. przyłącza się do akcji BookCrossing, czyli uwalnianie książek.
       Wszystko w związku z rokiem czytelnika, który przypada właśnie w 2014 roku. W związku z tym we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną WOM w dniach 8 - 9 maja br. w gorzowskie tramwaje zmienią się w biblioteki.
       Wszyscy zainteresowani będą mogli znaleźć różne książki, zabrać je do domu, przeczytać i dalej puścić w świat, czyli zostawić w dowolnym miejscu publicznym tak, aby zostały odnalezione przez następnych czytelników. Każda książka wprowadzona do obiegu BookCrossing ma w widocznym miejscu etykietę z numerem identyfikacyjnym, który jest jej nadawany w momencie „uwalniania”. Dzięki temu można śledzić jej wędrówkę – gdzie, kiedy, przez kogo została uwolniona, odnaleziona, przeczytana, a także poznać recenzje, wrażenia z lektury kolejnych czytelników.
       Akcja poprzedza obchody Święta Wolnych Książek, które odbędą się w Polsce 12 czerwca br.
Foto: Plakat informacyjny

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.04 - Orkiestry dęte w tramwaju

       W najbliższy wtorek, tj. 6 maja 2014 r. na ulice Gorzowa Wlkp. wyjedzie Imprezowy Tramwaj Gorzowski rozbrzmiewający muzyką orkiestr dętych.
       Jest to zaproszenie na VIII Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych Alte Kameraden 2014, które odbywać będzie się w najbliższy weekend.
       Organizatorami przejazdu specjalnego tramwaju jest Miejskie Centrum Kultury wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.
Rozkład jazdy specjalnego tramwaju:
12.59 Wieprzyce - Silwana jako linia 1
13.33 Silwana - Osiedle Piaski jako linia 3
14.10 Osiedle Piaski - Silwana jako linia 3
14.55 Silwana - Osiedle Piaski jako linia 3
15.32 Osiedle Piaski - Wieprzyce jako linia 2
Foto: Imprezowy Tramwaj Gorzowski na pętli Osiedle Piaski

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.03 - Majowe kalendarium

67 lat temu (01.05.1947)
uruchomienie ruchu na pierwszej linii tramwajowej po wojnie
42 lata temu (01.05.1972)
oddanie do eksploatacji linii tramwajowej na Wieprzyce
12 lat temu (05.2002)
dostarczenie czterech autobusów Solaris Urbino 12 (#546-#549)
10 lat temu (04.05.2004)
uruchomienie linii autobusowej 301
7 lat temu (14.05.2007)
komunikacja miejska do Płonicy (linie B i 109)
6 lat temu (13.05.2008)
ogłoszenie przetagru na dostawę pierwszych niskopodłogowych autobusów przegubowych
5 lat temu (01.05.2009)
likwidacja linii 123 łączącej Os. Staszica z Górczynem z pominięciem centrum
5 lat temu (10.05.2009)
oficjalne pożegnanie autobusów Jelcz M11 i 120M w Gorzowie
5 lat temu (18.05.2009)
kampania reklamowa "Z MZK możesz taniej" z udziałem koszykarek AZS PWSZ
4 lata temu (29.05.2010)
impreza fotograficzna "FotoDay" na terenie zajezdni MZK
3 lata temu (05.2011)
w autobusach i tramwajach pojawiły się pierwsze biletomaty
3 lata temu (05.2011)
na pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się po raz pierwszy flagi narodowe
3 lata temu (16.05.2011)
na miasto wyjechał skład Konstal 105N #89+#99 w barwach historycznych
3 lata temu (19.05.2011)
uruchomienie nowego przystanku "Sienkiewicza" na ul. Matejki
rok temu (17.05.2013)
dostawa autobusów MAN Lion's City #609 i #610
rok temu (20.05.2013)
wprowadzenie służbowych uniformów dla kierowców i motorniczych
Foto: Autobusy marki Jelcz na starej pętli przy Myśliborskiej

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.02 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie.
Jest już nas ponad 1500! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.05.01 - Zmiany w rozkładach od 2 maja

      Od dnia 2 maja 2014 r. (piątek), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wlkp. Sp. z.o.o. wprowadza zmiany w rozkładach jazdy linii 101, 104, 111, 120, 124, 125 i 126.
      I tak na liniach 101, 104, 124 i 126 nastąpi zmniejszenie częstotliwości kursowania autobusów.
      Na linii 111 i 125 będą miały miejsce drobne korekty godzina odjazdów.
      Linia 120 (Wieprzyce - Stanowice - Wieprzyce) zostanie zawieszona
Foto: MAN NL263 #613 linii 120 pomiędzy Stanowicami i Bogdańcem

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora