Aktualności
Marzec 2014

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Styczeń 2014


2014.03.31 - Ranking komunikacji miejskiej, Gorzów Wlkp. ostatni

       Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" przeprowadziło badania mające na celu pokazanie, które miasta radzą sobie najlepiej z polityką transportową. Badaniami objęto 19 miast - wszystkie miasta wojewódzki oraz Gdynię. Gorzów Wlkp. zajął ostatnie miejsce. Warto wspomnieć o Zielonej Górze, która zajęła pewne miejsce w pierwszej dziesiątce.
       Tworząc ranking brano pod uwagę: odsetek pojazdów niskopodłogowych, cenę biletów jednorazowych (liczbę biletów jaką można nabyć za średnie wynagrodzenie), możliwość korzystania z biletów czasowych, wiek taboru, przyjazności taryf (inne niż jednoprzejazdowe i czasowe), elektroniczna informacja o rozkładzie na przystankach, dostępność rozkładu jazdy w na urządzenia mobilne, kanały dystrybucji biletów (punkty handlowe, biletomaty, sprzedaż u kierowcy i przez telefon komórkowy).
       Pierwsze miejsce zajęły Kielce, zaraz za nimi uplasował się Rzeszów i Gdynia. Gorzów Wlkp. zajął ostatnie, dziewiętnaste miejsce. Spory wpływ na wynik miały wieloletnie zaniedbania w transporcie tramwajowym. Gdyby nie wliczać tramwajów nasze miasto uplasowałoby się na miejscu 15. Należy przy tym pamiętać, że miasta na pozycjach 15-18 również posiadają sieć tramwajową.
Foto: Ranking miast wojewódzkich
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.30 - Zmiany w rozkładach od 1 kwietnia

       Od dnia 1 kwietnia 2014 r. (wtorek) wprowadzone zostają zmiany na liniach autobusowych 103, 105, 107, 108, 110, 112, 113 i 132.
       I tak na linii 103 w dzień roboczy dwa kursy wydłużono do przystanku "Ciecierzyce" przez "Osiedle Poznańskie".
       Na linii 105 i 132 ostatnie kursy w obu kierunkach zostały przesunięte o godzinę później.
       Na linii 107 przybędzie po jednym kursie w każdy dzień tygodnia w każdą stronę.
       Na linii 108 przybędzie dodatkowy kurs w niedziele i święta do "Borka" z "Zakładu Energetycznego" o 6.40 i w kierunku powrotnym o 7.15. Ponadto drobne korekty w rozkładach.
       Na linii 110 przybywa dodatkowy kurs w dni robocze w obu kierunkach oraz po dwa w soboty, niedziele i święta.
       Na linii 112 drobne korekty godzin odjazdów oraz zmiana przystanków końcowych i początkowych niektórych kursów.
       Na linii 113 kurs wykonywany w niedziele i święta o godzinie 13.15 z przystanku "AWF" rozpocznie od przystanku "Jagiełły".
Foto: MAN Lion's City linii 107 na ul. Działkowców
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.29 - Kolizja autobusu z motocyklistami

       W dniu 29 marca 2014 r. w centrum Gorzowa Wlkp. grupa motocyklistów wpadła na autobus komunikacji miejskiej.
       Do zdarzenia doszło na ul. Jagiełły około godziny 17.20. Z nieoficjalnych ustaleń wynikało, iż grupa trzech motocyklistów wpadła na miejski autobus marki SOlaris (numer boczny #530) jadący w kierunku skrzyżowania z ulicą Walczaka.
       Na szczęście ucierpiały tylko maszyny, pasażerom autobusu oraz motocyklistom nic się nie stało. Przez około 30 minut w miejscu zdarzenia były utrudniania, na wysokości łaźni zamknięty był jeden pas ruchu.
       Dzień 29 marca 2014 r. był dniem inauguracji sezonu motocyklowego. W związku z tym na drogach był bardzo wzmożony ruch jednośladów, a opisywane zderzanie nie było jedynym tego dnia, w którym brał udział motocykl.
Foto: Miejsce zdarzenia zabezpieczone przez policję
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.28 - Objazd dla linii 115

       W związku z remontem drogi w miejscowości Chwałowice, w dniu 29 marca 2014 r. (sobota) kurs autobusu linii 115 o godzinie 8.55 z pętli "Wieprzyce" zostanie skierowany inna trasą.
       I tak autobus pojedzie po trasie Wieprzyce - Łupowo - Lubczyno - Chwałowice - Jasiniec - Jeżyki - Jasiniec - Chwałowice - Lubczyno - Łupowo - Wieprzyce. Kurs ten nie będzie obsługiwał przystanków "Wieprzyce Dolne I", "Ferma", "Wieprzyce Dolne", "Wiśniowa".
Foto: MAN NL202 #559 linii 302 w miejscowości Chwałowice

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.27 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji 28 marca

       W dniu jutrzejszym, tj. 28 marca 2014 roku (piątek) w związku z organizowaną "Drogą Krzyżową" będą miały miejsce zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Wierni przejdą ulicami Kombatantów, Szarych Szeregów, Komisji Edukacji Narodowej do Pl. Jana Pawła II, początek o godzinie 18.30. W związku z tym utrudnień należy spodziewać się na liniach autobusowych 104, 107, 124, 125 i 132.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.26 - Tramwaj po wypadku wróci do służby

      Rozbity w wypadku pod koniec ubiegłego roku tramwaj o numerze #223 wróci do służby. Nie będzie to jednak tanie, ale za napraw2ę zapłaci ubezpieczyciel.
      47-letni pojazd otrzymał przód oraz uszkodzone elementy od wycofanego kilka lat temu z ruchu wagonu #221. Do wymiany jest aparatura elektryczna, stolarka, hamulec szynowy i drzwi kabiny motorniczego.
      Jak podaje Miejskie Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. sp. z.o.o., pojazd wyjedzie nie wcześniej niż w połowie maja.
      Do czołowego zderzenia z autobusem doszło w dniu 9 grudnia 2013 r. na ulicy Podmiejskiej. Winnym zdarzenia był kierowca autobusu.
Foto: Tramwaj o numerze #221 z którego przełożono potrzebne elementy
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.24 - Będziemy jeździć brudnymi autobusami i tramwajami?
Pracownicy nie przyszli do pracy


      Poznańska firma zajmująca się sprzątaniem autobusów i tramwajów w Gorzowie Wlkp. ma problemy finansowe. Pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za miesiąc luty i w ramach protestu część z pośród 15 zatrudnionych osób nie przyszła do pracy.
      O problemie nic nie wie Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. sp.z.o.o. Podkreśla tylko fakt, iż pracownicy firmy nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązlków przez co przewoźnik nie jest zadowolony ze współpracy. Nadmienia także, iż prace sprzątające prowadzone są nocą, stąd nie wie czy rzeczywiście pracownicy stawiają się w pracy.
      Całą sprawą zajęła się inspekcja pracy, bo jak wykazano część z zatrudnionych osób nie posiadała nawet umowy i pracowała "na czarno". Za takie praktyki pracodawca może ponieść karę do 3 tys. zł, a za zaległości w wypłacie wynagrodzeń aż 200 tys. zł.
Foto: Solaris Urbino12 #551 linii A, ul. Małorolnych
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.23 - Nie utrudniaj wymiany pasażerów na przystanku

      Trwa akcja Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. pod hasłem "Coolturalny pasażer", która ma na celu promowanie prawidłowego zachowania podczas podróżowania komunikacją miejską oraz bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na przystankach.
      Dosyć częstym problemem podczas korzystania ze środków publicznego transportu zbiorowego jest jednoczesne wsiadanie i wysiadanie pasażerów, powoduje to tłok i nieporozumienia podczas wymiany pasażerów. Efektem tego jest dłuższy niż przewidział w rozkładzie przewoźnik postój pojazdu na przystanku i w ostateczności opóźnienie kursu.
      Plakaty promujące akcje możemy zobaczyć w tramwajach i autobusach.
Foto: Plakat informujący
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.21 - Od 14 lat jeździmy wygodniej

      W tym miesiącu minęło 14 lat od wprowadzenia do eksploatacji pierwszych niskopodłogowych autobusów w Gorzowie Wlkp.
      Pierwsze Solarisy Urbino 12 dla Gorzowa Wlkp. zostały skonstruowane i wyprodukowane przez firmę Neoplan-Polska (obecnie Solaris Bus&Coach). Premiera tych autobusów odbyła się na targach motoryzacyjnych w Poznaniu w dniach 26.05.1999-01.06.1999. Autobus ma sztywniejszy szkielet, przez co jest lepiej przystosowany do naszych Polskich dróg. Solaris Urbino12 jest całkowicie niskopodłogowym autobusem (podłoga na wysokości 36 cm nad ziemią). Zastosowano osie ZF, automatyczne skrzynie biegów Voith i retardery wspomagające hamulce tarczowe.
      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. posiada na chwilę obecną 27 autobusy marki Solaris Urbino 12, z czego trzy są wozami trzeciej generacji (Urbino III). Pierwsze egzemplarze (8 sztuk) zostały dostarczone w marcu 2000 roku, kolejne (4 sztuki) w sierpniu. W rok po dostawie pierwszych ośmiu, na gorzowskich drogach znalazły się następne 4 sztuki, a w roku 2002 (kolejno po 4 sztuki w maju i październiku) ostatnie 8 egzemplarzy.
      Ostatnie egzemplarze zostały dostarczone 23 marca w godzinach wieczornych. Solarisy Urbino 12 III w odróżnienie od poprzedników były wyposażone w 310 KM silniki marki DAF.
Foto: Pierwszy z Solarisów oznaczony numerem #526
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.19 - Cięcia w rozkładach?
Czy wystarczą drobne korekty?


      Od czasu do czasu w naszym mieście toczy się dyskusja na temat podwyżki cen biletów, dla której alternatywą jest redukcja kursów. Ze swej strony chciałbym zaproponować mikro-oszczędności, które nie powinny mieć większego wpływu na pasażerów, a mogą być korzystne dla Organizatora i Operatora komunikacji miejskiej w Gorzoqwie Wlkp.
1. Jeden autobus zjeżdża z pętli Tesco kursem 403 o 9:30 (b.17), a potem inny 403 o 13:30 (b.120) robi niepotrzebny kurs w przeciwną stronę. Lepiej byłoby, gdyby autobus był odstawiony na przerwę międzyszczytową na p. Tesco (jak np. b.21-22). Dawniej funkcjonowało podobne rozwiązanie.
2. Nie tylko po dwa ostatnie kursy na liniach 101, 103 i 104 można by skierować do p. Myśliborska-Tesco, ale wszystkie, po których autobus jedzie w kierunku zajezdni, np. w dni robocze 101 o 9:04 i 19:20 ze Śląskiej, 103 o 17:22 i 22:16 ze Strażackiej, czy 104 o 10:04, 16:10 i chyba 17:15 z Ustronia.
3. Kurs 101 o 6:13 ze Złotego Smoka wydaje się być zbyteczny, skoro niedawno uruchomiono podobny kurs na linii 100 również obsługujący Os. Staszica. Co prawda, po nocce w KSSSE nie byłoby połączenia z ul. Śląską, ale po drugiej zmianie również takiego połączenia nie ma. Ostatecznie autobus startujący o 6:00 z Baczyny można by włączyć do linii 101.
4. Wydaje mi się, że nie ma potrzeby, by dwa autobusy 101 ze Śląskiej kursowały rano w kierunku KSSSE. Być może warto wykonać jeden kurs 101 z pętli Śląska i jeden około 5:15* od Arsenału lub Mieszko (zapewne i tak chodzi tu o Os. Staszica).
5. Podobnie po południu można by skrócić kurs 101 o 13:10* ze Śląskiej i rozpoczynać go od p. Mieszko. Kurs ten wykonywany jest autobusem przegubowym kilka minut po innym kursie 101 do p. Tesco. Podejrzewam, że pracownicy KSSSE korzystają głównie z biletów okresowych, więc przesiadka nie powinna być dla nich problemem.
6. Kurs 101 do Racławia mógłby zostać zastąpiony przez krótszy kurs linii 130, który nie robiłby bałaganu w rozkładzie i przede wszystkim nie musiałby kursować przez ul. Złotego Smoka i Mosiężną.
7. Kursy 124 z Ustronia w weekendy o 22:40 można łatwo przerobić na krótsze 501.
8. Kurs 108 w niedziele o 17:15 niepotrzebnie jest kierowany do p. Śląska, skoro autobus potem jedzie do zajezdni. Autobus mógłby od razu kierować się do Orląt Lwowskicj. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby był to kurs linii 100 - idealnie pasowałby do b. 118 pomiędzy kursami linii 116 i 124.
9. Do kursu 125 o 5:27 ze Śląskiej w dni robocze, na który przyjeżdża autobus z zajezdni, warto byłoby dopasować któryś z autobusów z gminy Deszczno, jak było dawniej (podobnych przypadków jest więcej). Zwłaszcza kursy w weekendy można by lepiej dopasować do siebie, np. (o ile się nie mylę) w niedziele rano po pierwszym kółku 118 autobus kieruje się do Wieprzyc/MZK, a inny autobus wyjeżdża z zajezdni kursem 404 o 7:05 do pętli Śląska.
10. W moim przekonaniu sobotnia i niedzielna obsługa rejonu ul. Kasprzaka mogłaby być lepiej zorganizowana. Rozumiem, że kursów jest mało, ale z przystanku Wał Okrężny (pierwszy wspólny dla wszystkich linii) w kierunku południowym odjeżdżają takie pary kursów w soboty: 109: 8:29 i 107: 8:37, 110: 12:21 i 109: 12:39, w niedziele: 109: 17:29 i 107: 17:37. W kierunku centrum na przykładzie p. Kręta w soboty: 110: 9:03 i 109: 9:23, 107: 12:48 i 109: 13:11, w niedziele 110: 18:07 i 109: 18:11.
11. Sobotnie i niedzielne autobusy linii 109 do Ulimia nie cieszą się zbyt dużym potokiem pasażerskim. W zbliżonych godzinach kursują linie 107 i 110 (przy tak małej ilości kursów 20-minutowy odstęp czasowy niewiele wnosi do oferty przewozowej). Proponuję do Ulimia skierować np. kurs 107 o 13:25 w weekendy, co pozwoli na likwidację wysoce nierentownych kursów linii 109.
12. Linie 109 i 110 na wybranych kursach mogłyby kursować z Dzierżowa bezpośrednio do Płonicy z pominięciem Koszęcina. Proponuję także rozważyć likwidację przystanku Małorolnych-Cicha, ale tylko i wyłącznie w kierunku Ogrodów/Ulimia/Koszęcina. Droga i czas przejazdu pomiędzy przystankami Koniawska i Rondo Kasprzaka znacznie by się skróciły.
13. Półgodzinne opóźnienie ostatnich kursów linii 105 i 132 pozwoli zaoszczędzić po około 10 km dziennie w dni robocze. W obecnej sytuacji na 15:15 na Staszica przyjeżdża autobus z zajezdni, podczas gdy inny o 15:40 zjeżdża ze Staszica do zajezdni.
14. Uważam, że miasto powinno zająć się negocjacjami w sprawie pętli przy Tesco. Gdyby pętla była np. w miejscu dawnego toru kartingowego dałoby się zaoszczędzić ponad kilometr na każdym kursie rozpoczynającym się od tej pętli, czyli ponad 150 km w dzień roboczy i ponad 100 km w dni wolne. Dodatkowo skorzystaliby na tym mieszkańcy Osiedla Europejskiego.
15. Do obsługi komunikacyjnej miasta potrzebne jest obecnie 30 autobusów w soboty i 27 niedziele. Wyrażam przekonanie graniczące z pewnością, że zarówno w soboty, jak i w niedziele da się zredukować tę ilość o 3 autobusy wykorzystując przestoje autobusów i przejazdy techniczne.
16. Inne kwestie, jak np.: linie 4xx w ul. Kostrzyńskiej i Alei 11 Listopada mogłyby mieć przystanki na żądanie; 123 mogłoby rozpoczynać poranny kurs od p. Hubala, itd., itp.
      Z pewnością powyższa lista nie wyczerpuje tematu, może być jednak głosem w sprawie oszczędności, które warto podjąć w pierwszej kolejności, zanim nastąpi podwyżka cen biletów.
Foto: MAN NG313 #594 linii 125 na ulicy Kombatantów
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: Martino


2014.03.18 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie.
Jest już nas ponad 1400! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.16 - Helmut #261 po liftingu

      W minionym tygodniu do obsługi linii tramwajowych wyjechał odnowiony helmut o numerze #261. Blisko 50-letni wóz prezentuje się znacznie lepiej niż można było obserwować pod koniec roku. Stare warstwy lakieru zastąpił nowy, niestety zamiast w barwach "Gorzów Przystań" w starym typowym malowaniu zakładowym.
      W chwilii obecnej wszsytkie tramwaje tego typu przeszły naprawy bieżące oraz otrzymały elektroniczne tablice informacji o numerze linii i kierunku jazdy pojazdu..
Foto: Tramwaj #261 na ul. Estkowskiego
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.15 - Tramwaj i autobus to nie dyskoteka

      Trwa akcja Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. pod hasłem "Coolturalny pasażer", która ma na celu promowanie prawidłowego zachowania podczas podróżowania komunikacją miejską oraz bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na przystankach.
      Wiele zwłaszcza młodych osób zapomina, iż podczas korzystania ze środków publicznego transportu zbiorowego należy zachować chociażby minimum kultury. To właśnie do takich osób kierowana jest ta akcja.
      Plakaty promujące akcje możemy już zobaczyć w tramwajach i autobusach.
Foto: Plakat informujący
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.13 - Marcowe kalendarium

41 lat temu (31.03.1973)
wybudowanie linii tramwajowej i pętli na Osiedle Piaski
14 lat temu (04.03.2000)
wprowadzenie do ruchu autobusów Solaris Urbino 12 #526-#533
13 lat temu (03.2001)
kolejne autobusy Solaris Urbino 12 wprowadzone do ruchu (#542-#545)
8 lat temu (16.03.2006)
do Gorzowa przybyły nowo zakupione trzy używane autobusy MAN NL202 (#557-#559)
8 lat temu (23.03.2006)
kolejne autobusy w Gorzowie: Neoplan N4016 (3 sztuki: #560-#562), Solaris Urbino 12 III (3 sztuki: #554-#556)
5 lat temu (11.03.2009)
testy autobusu SolCity SM12
5 lat temu (03.2009)
w 13-stu autobusach pojawiły sie monitory LCD z reklamami
4 lata temu (01.03.2010)
zmiana nazwy pętli "Myśliborska" na "Słowiańska-TESCO"
4 lata temu (28.03.2010)
I Gorzowska Tramwajada
3 lata temu (03.03.2011)
rozstrzygnięcie przetargu na dostawę nowych autobusów MAN NL283 Lion's City
3 lata temu (30.03.2011)
Obroniliśmy tramwaje! Przekazanie petycji na sesji Rady Miasta
2 lata temu (01.03.2012)
ogromne cięcia w rozkładach. Znikają linie 105, 127 i 132
Foto: Konstal 105Na #125 linii 2 na ulicy SIkorskiego

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.11 - Wakacyjne remonty torowisk

      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. sp. z.o.o. przygotowuje się do remontów torowisk tramwajowych. Jak co roku będą przeprowadzane w okresie wakacji, kiedy to wstrzymanie ruchu tramwajowego będzie mniej odczuwalne.
      Gdzie będą prowadzone prace? Na najbardziej zniszczonych docinkach, między innymi na ul. Sikorskiego (od ul. Młyńskiej do Parku 111 oraz od Zakładu Doskonalenia Zawodowego do Rolnika), Al. 11 listopada (przejazd przy skrzyżowaniu ul. Żelaznej), ul. Kostrzyńska (przy cerkwi) oraz na ul. Pomorskiej i Walczaka.
      Łączny koszt prac naprawczych to 337.000 zł.
Foto: Prace torowe przy ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.10 - Wypadek na przejeździe

      Do groźnego zdarzenia doszło w minioną niedziele na przejeździe tramwajowym przy ulicy Walczaka. Kierujący osobowym BMW na strzelecko-drezdeneckich numerach prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem stop i wjechał wprost pod nadjeżdżający tramwaj linii 3 (#271).
      W wyniku wypadku trójka pasażerów samochodu osobowego trafiła do szpitala, jedna z osób w stanie ciężkim. Pasażerowie tramwaju nie odnieśli obrażeń.
      Przerwa w ruchu tramwajów z centrum w kierunku Silwany trwała około 80 minut.
      Na trasie "Zakład Energetyczny" - "Silwana" - "Zakład Energetyczny" uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza.
Foto: Samochód nadaje sie tylko na złom. zdjęcia: Gazeta Lubuska
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.08 - Wózek w komunikacji miejskiej

      Wsiadając do pojazdu komunikacji miejskiej z wózkiem, w którym znajduje się dziecko wiele razy każdy z nas zastanawia się jak prawidłowo ustawić wózek, żeby dziecko było najbardziej bezpieczne. Na to pytanie odpowiedź znaleźli pracownicy MPK Poznań Sp. z o.o. , naukowcy z Politechniki Poznańskiej i strażacy ze Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej w Poznaniu. W autobusie i tramwaju przeprowadzili badania, które miały zmierzyć zachowanie wózka i dziecka jako pasażera w sytuacji gwałtownego hamowania pojazdu.
      Poniżej prezentujemy krótki przewodnik opracowany przez MPK Poznań Sp. z o.o., który zawiera szczegółowe wyniki przeprowadzonych badań:
Wózek w komunikacji miejskiej - PRZEWODNIK

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.05 - Autobusy jeżdżą stadami

      Pasażerowie narzekają na stadnie jeżdżące autobusy. Pomimo zapowiedzi sprzed lat ze strony miejskiego przewoźnika, niewiele się w tej kwestii zmieniło.
      Rządek autobusów na przystanku można zobaczyć w wielu miejscach miasta, o różnych porach i w różnych dniach tygodnia. Nawet w szczycie popołudniowym w centrum miasta przyjdzie czekać 10 minut na autobus w kierunku górnej części ulicy Walczaka, chyba że zdążymy na jeden z trzech autobusów odjeżdżających w ciągu 3 minut (113, 126 i 124).
      Najgorsza sytuacja jest jednak w dni wolne od pracy, w sobotnie późne popołudnie jeśli ucieknie nam "stadko" trzech autobusów, na kolejny z przystanku AWF w stronę ul. Myśłiborskiej/Marcinkowskiego przyjdzie czekać nam nawet 20 minut.
      Bardzo często dublują się linie mające zbliżoną trasę - niemal co drugi kurs linii 125 z centrum w kierunku szpitala, dubluje się z kursami linii 126 na tej samej trasie.
      Z takiego stanu rzeczy zdaje sobie sprawę i urząd miasta i sam przewoźnik. Jednak uzasadniając, iż są to autobusy jadące z innego miejsca lub docelowo w inne miejsce, nie ma szans na zmiany w rozkładach, a szkoda.
Foto: Autobusy na przystanku "Arsenał"
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2014.03.02 - "Coolturalny pasażer"

      Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. rozpoczyna akcję informacyjną pod hasłem "Coolturalny pasażer", która ma na celu promowanie prawidłowego zachowania podczas podróżowania komunikacją miejską oraz bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na przystankach. Akcja prowadzona będzie przez okres kilku miesięcy i w tym okresie prezentowane będą kolejne plakaty informujące o zasadach prawidłowego zachowania w autobusach i tramwajach.
      W pierwszej kolejności przewoźnik chcę zwrócić uwagę na problem głośnego słuchania muzyki w pojazdach komunikacji miejskiej oraz trzymanie się poręczy w trakcie podróży komunikacją miejską.
Foto: Plakat informujący
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora