Aktualności
Październik 2013

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna

statystyka
 
Aktualności Październik 2013


2013.10.31 - Nie zdążają do pracy przez objazdy

       W związku z zamknięciem dla ruchu fragmentów ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. Estkowskiego (od Ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich) od dnia 10 października br. (czwartek), większość linii autobusowych skierowana została objazdem przez ścisłe centrum miasta. Jak można było się domyśleć jeszcze przed objazdem, tworzą się tam ogromne korki.
       Największy problem mają osoby dojeżdżające autobusami do pracy do zakładów znajdujących się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak donoszą nam czytelnicy, autobusy wiele minut stoją w korkach, a pracownicy zakładów takich jak TPV czy Faurencia notorycznie spóźniają się do pracy na drugą zmianę. Pracodawcy przestrzegają, iż jeśli sytuacja będzie sie powtarzać, wyciągną w stosunku do pracowników konsekwencje służbowe.
       Aby znaleźć się na terenie K-SSSE jak najwcześniej, część osób korzysta z kursu linii 130 o godzinie 13.10 z Zakładu energetycznego, Jednak jak potwierdzają forumowicze, zbyt wiele osób chce skorzystać z tego kursu i często pasażerowie zostają na przystanku. A wystarczyłoby kurs linii 104 na drugą zmianę skierować ul. Matejki lub wykonać do "strefy" kurs wcześniejszym autobusem.
Foto: MAN NG313 #593 linii 104 pętla Złotego Smoka

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.31 - Wypożyczone przegubowce pojadą na cmentarz

       W dniu 31 października br. w późnych godzinach wieczornych do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z. o. o. przyjechały dwa przegubowe autobusy MAN NG313.
       Autobusy będą gościły na gorzowskich ulicach i wspomagały gorzowską komunikację miejską w okresie zwiększonych potoków pasażerskich. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi linii docierających na cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej.
Foto: Wypożyczony autobus przegubowy marki MAN na ul. Żwirowej

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.30 - Od 2 listopada zmiany na liniach 107 i 110

       W związku z końcem okresu letniego i zmniejszonym ruchem pasażerskim w kierunku ogródków działkowych, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z. o. o. zmniejsza ilość kursów na liniach autobusowych 107 i 110 obsługujących ogródki przy Kasprzaka i Działkowców.
       I tak z rozkładu linii 107 zniknie ostatni kurs w dni robocze, soboty, niedziele i święta (16.10 z ogródków przy Kasprzaka, 17.15 z ogródków przy Działkowców).
       Na linii 110 likwidacji ulegają kursy z pętli Osiedle Staszica o godzinie: 15.40 w soboty i 15.35 w niedziele i święta. Zlikwidowane zostaną także kursy o godzinie 18.15 w każdy dzień tygodnia z pętli Ogrody Pracownicze. Zmianie ulegnie godzina dojazdu autobusu z pętli Os Staszica wykonywanego w soboty z godziny 6.35 na 6.45. Uruchomiony zostanie kurs w dni robocze o godzinie 16.10 z pętli Ogrody Pracownicze.
Foto: Jelcz 120M #504 na linii B, pętla Ogórdki Kasprzaka

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.28 - Kolorowo na torach

       - "To chyba ostatni krzyk mody" - dało się słyszeć w tramwaju. W taki sposób dwoje pasażerów rozmawiało o estetyce pojazdów szynowych w Gorzowie. Nic dziwnego, skoro tramwaj, którym dane było nam jechać był cały czerwony. Nie jest jedyny w tych barwach, kolejny krwisto czerwony pojazd już czeka.
       Poza pojazdami w reklamach całopojazdowych możemy spotkać w chwili obecnej cztery różne malowania wagonów. Zdecydowanie najbardziej efektowny i cieszący oko jest motyw miasta "Gorzów Przystań". Niestety barwy te mają tylko dwa tramwaje sprowadzone w 2011 roku z muzeum w Amsterdamie (#258, #259). Dlaczego przy odświeżaniu posiadanych tramwajów nie maluje się je w nowe barwy? Stanowisko przewoźnika jest jedno - to zbyt drogie. Otrzymują więc wcześniejsze, klasyczne malowanie czerwono-kremowe.
Foto: Dwa tramwaje tworzące wspólnie barwy patriotyczne

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.26 - Rewolucja tramwajowa zbliża się wielkimi krokami?

       Już niebawem, bo 7 listopada upubliczniony zostanie projekt Planu Transportowego dla Gorzowa Wlkp. i Związku Celowego Gmin MG-6. Jest to ważny dokument, który zdeterminuje, jak będzie wyglądać komunikacja zbiorowa co najmniej przez najbliższe 12 lat. Tworzenie planów transportowych gminom powyżej 50 tys. mieszkańców, nakazała wydana na przełomie 2010 i 2011 r. Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym. Dokument ten określa szczegółowo wszystkie aspekty komunikacji zbiorowej, począwszy od podstawowych kwestii, takich jak rozplanowanie sieci i przebiegu linii komunikacyjnych, wraz z częstotliwościami ich kursowania, poprzez kwestie taryfowe, integrację środków transportu, jakość taboru, a skończywszy czasami na tak wydawałoby się banalnych sprawach, jak wzór wydruku z kasowników. Ma on dać odpowiedź między innymi na pytanie co dalej z siecią tramwajową. Będzie zawierał także wyniki badań, które przez ostatnie miesiące przeprowadzała zewnętrzna firma z Gdańska. Szczególny nacisk będzie położony na linie na Osiedle Piaski, gdyż od lat jest to gorący temat.
      Ostatnie takie badania przeprowadzane były w 2009 roku na zlecenie Prezydenta Jędrzejczaka. Wówczas już mówiło się o rozbudowie sieci i zaprzestaniu jakichkolwiek działań mających na celu wyłączenie chociażby części sieci tramwajowej z użytku. Takie zdanie ma zespół naukowy pod kierownictwem teoretyka i praktyka w dziedzinie komunikacji miejskiej i transportu miejskiego - prof. Olgierta Wyszomierskiego z Trójmiasta. Jest on obecnie dyrektorem Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni (jednego z najlepiej prosperujących Zakładów Komunikacji w kraju), a także kieruje Katedrą Rynku Transportowego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. To pod jego okiem grupa specjalistów, opierając się na przeprowadzonych w Gorzowie ankietach, a także na informacjach własnych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, opracowała strategię i plan rozwoju komunikacji tramwajowej.
      Co może zawierać Plan Transportowy? Mieszkańcy Piasków nawet nie chcą myśleć o likwidacji linii na ich osiedle. Widzą za to niskopodłogowe i ciche tramwaje mknące na liniach 2 i 3 ulicą Kazimierza Wielkiego. Z kolei mieszkańcy Górczyna od wielu lat czekają na tramwaj. O budowie linii w ciągu ulic Piłsudskiego i Górczyńskiej myślano już w okresie projektowania tych arterii miejskich. - "Wciąż słyszy się tylko obietnice" - mówi zapytany przez nas o tramwaj na Górczyn Pan Mariusz - mieszkaniec ulicy Obrońców Pokoju. Murem za tramwajami stoją nie tylko mieszkańcy, ale i Radni. Mirosław Rawa, Robert Surowiec czy Jerzy Wierchowicz to tylko niektórzy z nich popierający utrzymanie i rozwój tramwajów w Gorzowie. Również były wiceprezydent, a obecny dyrektor wydziału transportu publicznego w gorzowskim magistracie Tadeusz Tomasik obiecywał, że grabarzem tramwajów nie będzie.
       Potrzeby naszego miasta w zakresie komunikacji tramwajowej zna minister transportu, na jego zapytanie miasto poinformowało o potrzebie rozbudowy sieci tramwajowej na Górczyn, wybudowania trzech centrów przesiadkowych oraz zakupie nowych tramwajów.
      Magistrat złożył także stosowny wniosek o dofinansowanie rozbudowy sieci tramwajowej na Górczyn. Kwota projektu przekracza 200 mln. zł. Za tą kwotę ma powstać linia tramwajowa od Ronda Ofiar Katynia przez Park Kopernika, ul. Piłsudskiego, ul. Górczyńską i ul. Okulickiego okrążając bloki zlokalizowane pomiędzy ogródkami działkowymi i ulicą Obrońców Pokoju, obecną pętlę autobusową na Ustroniu do ulicy Fieldorfa-Nila. To jednak nie wszystko! Wybudowane miałyby zostać trzy ogromne centra przesiadkowe na peryferiach miasta. To właśnie tam mieszkańcy z ościennych miejscowości zostawialiby swoje auta i rozpoczynali swoja podróż komunikacją miejską. Zamiast blisko 50-cio letnich tramwajów miałyby na ulicach miasta pojawić się nowe, niskopodłogowe tramwaje, uzupełnione wyremontowanymi i zmodernizowanym obecnie posiadanym taborem w postaci wozów Konstal 105Na. Ponadto planuje się remonty przystanków, budowę nowych peronów czy uruchomienie informacji pasażerskiej w postaci tablic świetlnych wyświetlających godziny przyjazdów odjazdów tramwajów.
      Czy Gorzów Wlkp. może liczyć na dofinansowanie projektu ze środków unijnych? Zapewne tak, jednak potrzebny będzie ogromny wkład własny. Realna dotacja może oscylować w okolicy 50% kosztów, a więc ponad 100 mln. zł. miasto musiałoby wyłożyć z miejskiej kasy.
Foto: Tramwaje na pętli Osiedle Piaski
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.23 - Komunikacja Miejska w okresie "Wszystkich Świętych"

      Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej w Gorzowie Wlkp. Spółka z o.o., od dnia 26 października 2013 roku w związku ze zbliżającym się okresem "Wszystkich Świętych", nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany nastąpią na liniach obsługujących cmentarz przy ul. Żwirowej, tj. 105, 111 i 132. Ponadto uruchomiona zostanie specjalna linia C kursująca na trasie Hotel Mieszko (ul. Kosynierów Gdyńskich) - Cmentarz Komunalny (ul. Żwirowa) - Rondo Kosynierów Gdyńskich (ul. Kosynierów Gdyńskich). W tym roku w dniu 1 listopada przejazd na liniach autobusowych 105, 111, 132 i C jest bezpłatny.
Foto: Solarisy #533 i #547 na pętli Cmentarz

DOJAZD NA CMENTARZ
Linia specjalna C
Okres kursowania 26.10.2013 - 4.11.2013
Trasa jazdy: Hotel Mieszko (ul. Kosynierów Gdyńskich) - Cmentarz Komunalny (ul. Żwirowa) - Rondo Kosynierów Gdyńskich (ul. Kosynierów Gdyńskich).
Częstotliwość:
26, 27, 28, 29, 30, 31 października 2013 r., oraz 4 listopada 2013 r
- od godz. 08.00 do 18.00 - co 30 minut.
2, 3 listopada 2013 r
- od godz. 08.00 do 18.00 - co 20 minut.
1 listopada 2013 r.
- od godz. 06.00 do 08.00 - co 20 minut.
- od godz. 08.00 do 18.00 - co 4-8 minut,
- od godz. 18.00 do 20.00 - co 20 minut.

Linia 105
W dniach: 26.10.2013 - 4.11.2013 dodatkowe kursy do i z Cmentarza
Trasa jazdy: Os. Staszica - Cmentarz Komunalny (ul. Żwirowa) - Os. Staszica
Częstotliwość:
26, 27, 28, 29, 30, 31 października 2013 r., oraz 4 listopada 2013 r
- od godz. 9.00 do 18.00 - co 20 minut,
2, 3 listopada 2013 r
- od godz. 8.00 do 18.00 - co 15 minut,
1 listopada 2013 r.
- od godz. 07.20 do 18.00 - co 10 minut,
- od godz. 18.00 do 20.00 - co 20 minut.

Linia 111
W dniach: 26.10.2013 - 4.11.2013 dodatkowe kursy do i z Cmentarza.

Linia 132
W dniach: 26.10.2013 - 4.11.2013 dodatkowe kursy do i z Cmentarza
Trasa jazdy: Ustronie - Cmentarz Komunalny - Ustronie
Częstotliwość:
26, 27, 28, 29, 30, 31 października 2013 r., oraz 4 listopada 2013 r.
- od godz. 09.00 do 18.00 - co 20 minut.
2, 3 listopada 2013 r.
- od godz. 08.00 do 18.00 - co 15 minut.
1 listopada 2013 r.
- od godz. 07.00 do 18.00 - co 10 minut,
- od godz. 18.00 do 20.00 - co 20 minut.

KOMUNIKACJA W MIEŚCIE
W dniu 1 listopada 2013 r. nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:
- zawieszone zostają linie autobusowe: 107, 110, 121.
- przystanek "Hotel Mieszko" (ul. Kosynierów Gdyńskich) będzie obsługiwany tylko przez linie C i 111, autobusy pozostałych linii 100, 101, 104, 124 nie będą zatrzymywały się na przystanku Hotel "Mieszko". Przystanek dla nich będzie usytuowany ok. 100 m bliżej, naprzeciwko LOK-u.

ROZKŁADY JAZDY
Komunikacja Miejska w okresie Wszystkich Świętych od 26.10.2013 do 4.11.2013 C 105 111 132

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.22 - Stanął słupek przystankowy na Ustroniu

       Po blisko dwóch miesiącach na przystanku Ustronie (końcowym dla linii 104, pośredni dla linii 124) stanął słupek ze znakiem D15 "Przystanek autobusowy".
      Słupek wraz z rozkładem jazdy zniknął na początku września, prawdopodobnie padł łupem osób zbierających złom, gdyż przez kilak dni leżał wyrwany na pobliskim tramwaiku. Przez blisko dwa miesiące kierowcy zatrzymujący autobusy w tym miejscu i wysadzający pasażerów łamali przepisy. Te zabraniają zatrzymania się i wsiadania/wysiadania w miejscu innym niż oznaczone znakiem D15, do tego w odległości nie większej niż 15 metrów w każdą stronę do tego znaku.
      Słupek przystankowy pojawił się w ubiegłym tygodniu, niestety nie ma na nim wciąż rozkładu jazdy. Miejmy nadzieje, że pasażerowie nie będą na niego czekali kolejnych dwóch miesięcy.
Foto: Przystanek "Ustronie" bez znaku informującego o przystanku autobusowym

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.21 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało ponad 100 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2014.
Foto: Konstal 105N #98 + #92 linii 1 na ul. Sikorskiego

Ostatnio dodane zdjęcia (21.1o.2o13)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.18 - Utrudnienia na ul. Matejki

       Dziś rusza remont najbardziej uszkodzonych fragmentów ulicy Matejki. Pasażerowie korzystający z linii autobusowych 100, 101, 105 i 124 muszą liczyć się z opóźnieniami w wykonywaniu kursów.
       Prace drogowe prowadzone będą etapami, a ruch prowadzony będzie wahadłowo przez drogowców. Na pierwszy ogień pójdzie najbardziej pofałdowany fragment - na wysokości skrzyżowania z ulicą Fredry. Kierowcy przejeżdżający przez remontowane skrzyżowanie powinni zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na znaki drogowe.
Foto: Solaris Urbino12 #552 linii 124 na ul. Matejki

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.17 - Na Wieprzyce komunikacją zastępczą

       W związku z pracami torowymi jakie będą prowadzone w dniu 19 października br., zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 1 i 2.
       W związku z tym ze zwiększoną częstotliwością kursowała będzie linia tramwajowa nr 3, zostanie uruchomiona także autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Wieprzyce - Arsenał - Wieprzyce.
       Korzystając z soboty, kiedy ruch pasażerski jest mniejszy, pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z. o. o. wymienią zwrotnicę na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i ul. Dworcowej.
Foto: MAN NL202 #583 jako autobus komunikacji zastępczej na ul. Estkowskiego
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.16 - Kolizja autobusu z samochodem

       W dniu dzisiejszym, tj. 16 października br. na ulicy Sikorskiego doszło do kolizji autobusu miejskiego MAN NL202 #583 na linii 103 z samochodem osobowym.
      Do zdarzenia doszło w okolicy przystanku "Zakład Energetyczny". Wyjeżdżający z przystanku autobus zderzył się z jadącym od strony skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich samochodem osobowym marki Mercedes.v       Na szczęście skończyło się na otarciach i wgnieceniach na obu pojazdach. Nikt z osób podróżujących autobusem i samochodem nie odniósł obrażeń.
Foto: Uszkodzony autobus MAN NL202 #583
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.15 - Zmiany w gminie Kłodawa. Będzie taniej

       Do konsultacji trafił projekt Wójt Gminy Kłodawa w sprawie układu linii autobusowych, godzin odjazdów i cen biletów, które mają obowiązywać od początku 2014 roku. Projekt wcześniej oceniali już radni podczas komisji stałych.
       Na linii nr 1 autobusy mają jeździć tak, że co drugi kurs będzie wykonywany do Wojcieszyc przez Różanki, a co drugi do Różanek przez Wojcieszyce. Przy tym obniżona zostanie cena biletu jednorazowego o 1 zł, a miesięcznego o 40 zł, przy czym cena ta obowiązywać będzie na całej długości trasy bez znaczenia dokąd jedziemy. Na podobne obnizki mogą liczyć mieszkańcy Mironic i Santocka korzystający z linii 2a i 2b.
       Przypomnijmy, iż od 1 kwietnia 2013 r. linie autobusowe 123, 128 i 129 zastąpiły autobusy PKS (analogicznie jako linie 1, 2A i 2B). Początkowo linie obsługiwane były klimatyzowanymi pojazdami międzymiastowymi Irisbus Corssway, obecnie autobusami marki MAN Lion's City.
Foto: MAN Lion's City przeznaczony do obsługi linii na terenie gminy Kłodawa
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.13 - Dołącz do nas na Facebook'u

      Nie ma Ciebie jeszcze z nami na Facebook'u? Zapraszamy na nasz FunPage . Dołącz do nas, a na bieżąco będziesz mógł śledzić wydarzenia związane z komunikacją miejską i podmiejską w naszych rejonie.
Jest już nas ponad 1150! Dołącz i Ty.

Gorzowska Komunikacja Miejska na Facebook'u

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.12 - Kierowcy parkują na zakazie blokując autobusy

       Minęło już kilka dni od zamknięcia fragmentu ulicy Estkowskiego, jednak wielu kierowców wciąż jeździ na pamięć.
       Cierpią na tym głównie kierowcy i pasażerowie autobusów miejskich. Od czwartku pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z.o.o. w Gorzowie Wlkp. jeżdżą pod zakaz ulicą Orląt Lwowskich. Specjalnie w tym celu na czas objazdu zlikwidowano miejsca parkingowe w ciągu tej ulicy pomiędzy Estkowskiego i Sikorskiego oraz ustawiono po obu stronach znaki zakazu zatrzymywania się, a także znaki informujące o ruchu dwukierunkowym.
       Wielu kierowców jednak lekceważy oznaczenia i zostawia swoje pojazdy na parkingu blokując przejazd autobusów. W dniu wczorajszym niemal wszystkie miejsca parkingowe były zastawione, a nie powinien stać tam ani jeden samochód. Pełne ręce roboty miała policja, mandaty i upomnienia sypały się lawinami. Służby mundurowe wspomagał nadzór ruchu MZK.
Foto: Ulica Orląt Lwowskich w dniu wczorajszym. Kierowcy za nic mają zakazy zatrzymywania się.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.11 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca, tym razem na zdjęcie września. W bieżącym miesiącu pod głosowanie zostanie poddanych osiem zdjęć w letniej scenerii.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2014.
       W miesiącu wrześniu do galerii zostało dodanych ponad 100 zdjęć, Ostatecznie zostało wybrane wspomniane już osiem na które można oddawać swoje głosy. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca sierpnia, Solaris Urbino 12 #547 na ul. Okulickiego

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.10 - Zapowiedzi przystanków w autobusie nie usłyszymy

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. od dnia dzisiejszego (tj. 10 października br.) do odwołania wyłącza system głosowej informacji pasażerskiej.
      Związane jest to z zamknięciem dla ruchu części ulicy Estkowskiego i zmianą trasy kilkunastu linii autobusowych.
      Planowany termin zakończenia remontu to 15 listopada br. Gdy autobusy powrócą na swoje stałe trasy głosowa informacja pasażerska zostanie ponownie uruchomiona.
Foto: MAN NL283 Lion's City #598 podczas obsługi linii 103

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.09 - Październikowe kalendarium

11 lat temu (01.10.2002)
dostawa Solarisow Urbino12 #550 #551, #552 i #553
7 lat temu (27.10.2006)
dostawa autobusów MAN NL202 #563, #564, #565, #566 i #567
6 lat temu (08.10.2007)
pożar na terenie zajezdni MZK w którym spłonęły autobusy Jelcz M11 #474 i #484 oraz 120MM/2 #519
6 lat temu (30.10.2007)
dostawa MANów NL202 #578, #579 oraz #580.
5 lat temu (04.10.2008)
pasażer pogryzł kierowcę autobusu linii 132
4 lata temu (12.10.2009)
testowy autobus Scania CN280UB w Gorzowie
3 lata temu (22.10.2010)
zderzenie tramwajów na Wieprzycach
rok temu (26.10.2012)
hybrydowy autobus na testach w Gorzowie
Foto: MAN SL200 #536 na linii 119, pętla Osiedle Chróścik

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.08 - Nowa strona internetowa MZK Gorzów Wlkp. Sp. z.o.o.

       W dniu 7 października br. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. uruchomił swoją nową stronę internetową. Szata graficzna nawiązuje kolorystyką do marki miasta "Gorzów Przystań". Niestety wraz z nową odsłoną strony znikło kilka istotnych informacji oraz forum dyskusyjne.
       Na temat tego jak podoba się nowa strona można wypowiedzieć się oddając głos w sondzie, która znajduje się na stronie przewoźnika.
Foto: Podgląd strony głównej

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.07 - Od czwartku objazd ul. Estkowskiego.
Będą zmiany rozkładów linii autobusowych


       W związku z zamknięciem dla ruchu fragmentów ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. Estkowskiego (od Ronda Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich) od dnia 10 października br. (czwartek), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. wprowadzi korekty w rozkładach jazdy linii autobusowych kursujących objazdem, tj. 103, 104, 109, 110, 112, 113, 116, 117, 118, 122, 124, 126, 130, 131, 401, 402, 403, 501, 502, 503, 504 i 505.
       I tak linie 103 i 110 w kierunku zawarcia od skrzyżowania Al. Konstytucji 3-go Maja i ul. Estkowskiego pojadą ulicami: Al. Konstytucji 3-go Maja, ul. Sikorskiego (przystanek "Zakład Energetyczny") i od przystanku "Katedra" powrócą na swoje stałe trasy.
       Linie 113, 122 i 126 w kierunku ul. Jagiełły od skrzyżowania Al. Konstytucji 3-go Maja i ul. Estkowskiego pojadą ulicami: Al. Konstytucji 3-go Maja, ul. Sikorskiego (przystanek "Zakład Energetyczny"), ul. Chrobrego (przystanek "Arsenał") i od przystanku "Jagiełły" powrócą na swoje stałe trasy.
       Linie 104 i 505 w kierunku przystanku "Mieszko" od skrzyżowania Al. Konstytucji 3-go Maja i ul. Estkowskiego pojadą ulicami: Al. Konstytucji 3-go Maja, ul. Sikorskiego (przystanek "Zakład Energetyczny"), ul. Chrobrego (przystanek "Arsenał"), ul. Wybickiego, ul. Łokietka, ul. Kosynierów Gdyńskich i od przystanku "Mieszko" powrócą na swoje stałe trasy.
       Dla linii 117, 130 i 131 przystankiem końcowym będzie przystanek "Zakład Energetyczny" zamiast "Orląt Lwowskich".
      Linie 103, 110, 404, 502 i 504 jadące z zawarcia w kierunku przystanku "AWF" od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ulicami: Sikorskiego (przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Pocztową), ul. Orląt Lwowskich, ul. Estkowskiego, gdzie od przystanku "AWF" powrócą na swoje stałe trasy.
      Linie 109, 112, 116 i 118 jadące w kierunku przystanku końcowego "Orląt Lwowskich" od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ulicami: Sikorskiego (przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Pocztową) do przystanku końcowego "Zakład Energetyczny".
      Linie 113, 122, 126, 401 i 501 jadące w kierunku przystanku "AWF" od skrzyżowania ulic Chrobrego i Jagiełły pojadą ulicami: Chrobrego, ul. Sikorskiego (przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Pocztową), ul. Orląt Lwowskich, ul. Estkowskiego, gdzie od przystanku "AWF" powrócą na swoje stałe trasy.
      Linie 105 i 505 jadące w kierunku przystanku "AWF" od Rondo Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami: Łokietka, ul. Chrobrego, ul. Sikorskiego (przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Pocztową), ul. Orląt Lwowskich, ul. Estkowskiego, gdzie od przystanku "AWF" powrócą na swoje stałe trasy.
      Linie 117, 130 i 131 jadące z przystanku "Zakład Energetyczny" w kierunku Małyszyna od przystanku "Arsenał" pojadą ulicami: Jagiełły (przystanek "Jagiełły"), ul. Dzieci Wrzesińskich, ul. Sikorskiego (przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Pocztową), ul. Orląt Lwowskich, ul. Estkowskiego, gdzie od przystanku "AWF" powrócą na swoje stałe trasy.
      Linia autobusowa 503 od nocy 9/10 października br. w trakcie wykonywania kursu o godzinie 23.55 z przystanku "MZK" nie będzie obsługiwała przystanku "Zakład Energetyczny".
Foto: Neoplan N4016 #561 linii 126 na ul. Estkowskiego ruszający z tymczasowego przystanku przy tej ulicy w czasie remontu w 2007 roku.

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.06 - Od jutra zmiana rozkładu linii 100 i 121

       Od dnia 7 października 2013 r. (poniedziałek) Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. wprowadza zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych 100 i 121.
       I tak na linii 100 w dni robocze kurs o godzinie 12.30 z miejscowości "Borek" zostanie przesunięty na godzinę 12.43 i wykonywany do pętli "Złotego-Smoka".
       Kurs w dni robocze oraz soboty o godzinie 22.30 z pętli "Os. Staszica" będzie rozpoczynał się o godzinie 22.11 z pętli "Złotego Smoka".
       Sobotni kurs z miejscowości "Borek" o godzinie 4.40 wykonywany będzie do pętli "Złotego-Smoka".
       Na linii 121 likwiduje się kurs o godzinie 13.40 z pętli "Os. Staszica" w kierunku "Złotego Smoka-TPV".
Foto: Autobusy na pętli Złotego Smoka

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.05 - Zmiana trasy linii 503 w nocy 7-8 i 8-9 października

       Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z. o. o. w nocy 7/8 (poniedziałek/wtorek) i 8/9 (wtorek/środa) października br. kurs linii autobusowej 503 odjeżdżający z przystanku "MZK" o godzinie 23.55 od przystanku "Jancarza-PKS" pojedzie bezpośrednio na przystanek "Chopina".
       Na tym kursie nie będą obsługiwane przystanki "Zakład energetyczny" oraz "AWF".
Foto: Autobus nocny linii 502

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.04 - Jutro nie dojedziemy do Chwalęcic

       Uwaga mieszkańcy Chwalęcic, w dniu jutrzejszym (tj. 5 października br.) w godzinach od 8.00 do 14.00 autobusy linii 111 nie będą docierały do tej miejscowości.
       Wszystko przez naprawę drogi w miejscowości Chwalęcice. Kursy na linii 111 wykonywane do i z tej miejscowości skrócone zostaną do przystanku "Żwirowa-Biowet".
      W tym czasie nie bedąobsługiwane przystanki "Marmurowa", "Granitowa" i "Chwalęcice".
Foto: MAN NL283 Lion's City #605 linii 111 wyjeżdżający z pętli Chwalęcice

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.04 - Kolejna kolizja z tramwajem

       Młody kierowca samochodu osobowego jadąc od strony Katedry wjechał na torowisko tramwajowe przy Zakładzie Energetycznym. Wjeżdżając pod znak zakazu wjazdu doprowadził do kolizji z tramwajem.
      Do zdarzenia doszło wczoraj (3 października br.) około godziny 16.00. Ruch tramwajowy był wstrzymany przez kilkanaście minut, na szczęście podróżującym samochodem jak i pojazdem szynowym nic sie nie stało.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajowy przy Zakładzie Energetycznym

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.04 - Śpiewające tramwaje i autobusy

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z. o. o. wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wlkp. we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Muzyki zaprasza do wspólnego śpiewanie w autobusach i tramwajach.
      Akcja pod hasłem "Śpiewające autobusy i tramwaje" odbędzie się w dniu 5 października br (sobota). Pasażerowie tego dnia w środkach komunikacji miejskiej będą mogli posłuchać utworów śpiewanych przez uczniów, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli starszego pokolenia.
      Akcja jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Foto: Tramwaje na pęli Os. Piaski. Śpiew będzie słychać także w tramwajach kursujących na Piaski.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.03 - Wyjedzie Imprezowy Tramwaj

       W najbliższy piątek (4 października br.)na trasę linii 2 wyjedzie Imprezowy Tramwaj Gorzowski. Przejazd tramwajem będzie bezpłatny, a cała zabawa będzie możliwa dzięki Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. oraz Fundacji "Ad Rem".
Rozkład jazdy:
Odjazdy z pętli Wieprzyce: 14.05, 15.15
Odjazdy z pętli Os. Piaski: 14.40, 15.46
Foto: Imprezowy Tramwaj Gorzowski na ulicy Kostrzyńskiej

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.02 - Na Wieprzce komunikacją zastępczą

       W związku z pracami torowymi jakie będą prowadzone w dniu 5 października br., zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 1 i 2 w kirunku Wieprzyc.
       W związku z tym ze zwiększoną częstotliwością kursowała będzie linia tramwajowa nr 3, zostanie uruchomiona także autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Wieprzyce - Arsenał - Wieprzyce.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.10.01 - Na Rondzie Gdańskim samochód wjechał pod tramwaj

       Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek 1 października na Rondzie Gdańskim. Około godziny 17.15 pod "jedynkę" jadącą w kierunku pętli Silwana wjechała kobieta. Opel prowadzony przez nieuważnego kierowcę nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku którego doszło do zderzenia. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym nie odniosły obrażen, ale samochód najprawdopodobniej skończy na złomowisku. Nie ucierpiała także żadna z osób znajdujących się w tramwaju.
Foto: Uszkodzony tramwaj an miejscu zdarzenia. Zdjęcie: Gazeta Lubuska
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora