Aktualności
Wrzesień 2013

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna
 
Aktualności Wrzesień 2013


2013.09.30 - Odwiedź Zakład Utylizacji Odpadów z MZK

       Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Chróściku otwiera swoje bramy dla mieszkańców. W dniu 5 października br (sobota) każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda jeden z najnowocześniejszych zakładów utylizacji odpadów w Polsce oraz przekonać się co się dzieje z odpadami z własnego domu.
       Aby umożliwić dojazd z centrum Gorzowa, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. uruchomi specjalny, bezpłatny autobus na trasie "Arsenał" - "ZUO Chróścik" i "ZUO Chróścik" - "Arsenał".
Rozkład jazdy autobusu:
- z przystanku "Arsenał": 9.40, 10.40, 11.40
- z "ZUO Chróścik": 11.15, 12.15, 13.15

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.28 - Zmiany w rozkładach od 1 października

       Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o., od dnia 1 października 2013 r. (wtorek) będą miały miejsce zmiany w rozkładach jazdy linii 107 i 110.
       Zmiany te związane są z okresem jesienno-zimowym oraz ze zmniejszonym ruchem podróżnych w kierunku ogródków działkowych.
Foto: MAN NL283 Lion's City #610 linii 107 ul. Działkowców

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.27 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z organizowanym w dniu 1 października br. (wtorek) przemarszem członków Senatu Uczelni Wyższych Gorzowa Wielkopolskiego, pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej czekają utrudnienia.
       Przemarsz przejdzie ulicami: Sikorskiego, Al. Konstytucji 3-go Maja, Chopina w godzinach 11.00 - 12.00. Największych utrudnień należy spodziewać się na ulicy Sikorskiego oraz Al. Konstytucji 3-go Maja (w kierunku skrzyżowania z ul. Chopina).
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.26 - Zmiana lokalizacji przystanku "Pl. Jana Pawła II"

       W związku z budową chodnika w ciągu ulicy Komisji Edukacji Narodowej, od dnia 27 września 2013 r. (piątek) do odwołania zmianie ulegnie lokalizacja przystanku "Pl. Jana Pawła II".
       Przystanek w kierunku centrum miasta zostanie przesunięty o około 100 metrów bliżej ulicy Szarych Szeregów (przed skrzyżowanie z ulicą Konarskiego.
Foto: MAN NL202 #591 linii 124 na ul. Komisji Edukacji Narodowej

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.25 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z kolejną odsłoną rowerowej imprezy promującej ten środek transportu, pasażerowie muszą nastawić się na zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Rowerowa "Masa Krytyczna" w dniu 27 września 2013 r. (piątek) od godziny 18.00 przejedzie przez centrum miasta, największych zakłóceń spodziewać należy się w okolicy Starego Rynku, na ulicach Sikorskiego i Chrobrego. Przewidywany czas przejazdu rowerzystów - około 2 godzin.
       Dokładna trasa przejazdu: Stary Rynek, Sikorskiego, Cichońskiego, Spichrzowa, Most Staromiejski, Fabryczna, Towarowa, Śląska, Kwiatowa, Mazowiecka, Przemysłowa, Most Staromiejski, Chrobrego, Jagiełły, Warszawska, Głowackiego, Nowa, Walczaka, Czereśniowa, Wróblewskiego, Górczyńska, Wyszyńskiego, Chodkiewicza, Kazimierza Wielkiego, Mieszka I, Mickiewicza, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Wybickiego, Chrobrego, Sikorskiego, Stary Rynek
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.24 - Bezpłatny dojazd na cmentarz

       Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Radni przyjęli uchwałą propozycję dotyczącą bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w dniu 1 listopada 2013 roku. Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały wyłącznie na liniach obsługujących cmentarz przy ul. Żwirowej, tj. 105, 111, 132 i C.
       Krok ten ma skłonić mieszkańców miasta do skorzystania z autobusu komunikacji miejskiej jako alternatywy dla prywatnego środka transportu. Tym samym ma zmniejszyć się ilość pojazdów podążających w górę ulicą Żwirową w kierunku cmentarza. To już czwarty rok z rzędu, kiedy na cmentarz będzie można pojechać za darmo.
Foto: Autobusy na pętli pod cmentarzem

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.23 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W najbliższą sobotę , tj. 28 września 2013 roku, pasażerów korzystających ze wszystkich środków transportu miejskiego czekają utrudnienia.
       Wszystko za sprawą VII Rodzinnego Marszu Trzeźwości, który w godzinach 16.00-18.00 przejdzie ulicami Górczyńską - Piłsudskiego - Walczaka - Jagiełły - Dzieci Wrzesińskich - Sikorskiego - Stary Rynek.
       Utrudnienia dotyczyć będą linii jeżdżących w/w ulicami, tj. linii autobusowych 104, 107, 113, 122, 124, 125, 126, 130, 132 oraz linii tramwajowej 1 i 3.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ulicy Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.22 - Korekty w rozkładach od 23 września

       Od najbliższego poniedziałku, tj. 23 września br. będą miały miejsce drobne korekty w rozkładach jazdy linii 103, 112 i 113.
       I tak na linii 103 zmieniona zostanie godzina odjazdu kursu wykonywanego w dni robocze z pętli "Słowiańska-TESCO" z godziny 14.02 na 14.06.
       Na linii 112 zmieniona zostanie godzina odjazdu kursu wykonywanego w dni robocze z przystanku "Zakład Energetyczny" z godziny 7.12 na 7.10 oraz z pętli "Łagodzin" z godziny 7.36 na 7.32.
       Na linii 113 zmieniona zostanie godzina odjazdu kursu wykonywanego w dni robocze z pętli "Os. Staszica" z godziny 13.10 na 13.15.
Foto: MAN NL202 #579 na pętli w Łagodzinie

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.20 - Zobacz najnowsze zdjęcia w galerii

       Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć dodanych do naszej galerii fotograficznej.
       Łącznie podczas ostatniej aktualizacji dodanych zostało blisko 100 zdjęć, zarówno przedstawiających tramwaje jak i autobusy.
       Ze zdjęć znajdujących się w galerii, zarejestrowani użytkownicy naszego forum dyskusyjnego będą wyłaniać najlepsze zdjęcie miesiąca, które trafi do kalendarza na rok 2014.
Foto: MAN NL263 #614 linii 122 w Czechowie

Ostatnio dodane zdjęcia (19.o9.2o13)

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.19 - Awaria gazociągu, autobusy pojadą inaczej

       Uwaga pasażerowie, w związku z awarią gazociągu na skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego oraz Al. Konstytucji 3-go Maja, autobusy linii 110, 113, 122 i 126 jadące w kierunku pętli "Os. Staszica" zmienią trasę i nie będą obsługiwały przystanku "Alejki".
       Autobusy zostaną skierowane w kierunku Ronda Myśliborskiego (zatrzymując się na przystanku "Rondo Myśliborskie"), następnie ulica Matejki i od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego powrócą na swoje trasy.
Foto: Autobusy na przystanku "Alejki"

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.18 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca, tym razem na zdjęcie sierpnia. W bieżącym miesiącu pod głosowanie zostanie poddanych osiem zdjęć w letniej scenerii.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2014.
       W miesiącu sierpniu do galerii zostało dodanych ponad 100 zdjęć, Ostatecznie zostało wybrane wspomniane już osiem na które można oddawać swoje głosy. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca lipca, MAN NL202 #592 linii 122 na pęli w Czechowie

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.16 - W rozkładach na przystankach panuje wieczny bałagan

       Miejski przewoźnik nie potrafi poradzić sobie z uporządkowaniem rozkładów w gablotach na przystankach autobusowych. Panuje tam wieczny bałagan, a zdezorientowany pasażer nigdy nie może być pewien czy dany autobus się zjawi, ani czy dana linia w ogóle kursuje!
      Każda zmiana rozkładów niesie za sobą pasmo pomyłek: dublujących się rozkładów, podwójnych różnych rozkładów tych samych linii, rozkładów linii nie kursujących, a najczęściej w ogóle niezmienionych rozkładów. Poza tym natrafimy na nieaktualne od miesięcy komunikaty, rozkłady tak niedbale powieszone, że kartka w formie harmonijki jest nie do odczytania, a niektóre z nich zasłania ramka gabloty.
      Na początek weźmy linię 108 - zawieszona od dnia 26 sierpnia br. z związku z remontem ul. Kobylogórskiej. Poniedziałek 9 września - czyli dwa tygodnie odkąd linia nie kursuje, tymczasem wciąż wiszą jej rozkłady. Trudno stwierdzić gdzie leży problem, czy osoby zajmujące się zmianą rozkładów są osobami z wadą wzroku? Trzeba naprawdę się postarać, żeby powiesić nowy rozkład jazdy nad linią która od kilkunastu dni nie funkcjonuje i tego nie zauważyć! Żeby to jeszcze był pojedynczy przypadek, ale sytuacja jest identyczna na kilku przystankach, w tym na tak bardzo uczęszczanych jak "Zakład energetyczny" czy "Katedra".
      Prawdziwa gratka czeka nas na przystanku "Owcza". Tam mamy dwa różne rozkłady linii 110 - do wyboru, który komu bardziej pasuje. Tutaj również niejasna jest sytuacja, jak można było powiesić nowy rozkład, nie usuwając przy tym starego. A może kto inny zajmuje się przyklejaniem rozkładów, a kto inny usuwaniem starych? W takim razie współczujemy, gdyż ten drugi pracownik musi nieźle się nagimnastykować, aby dojść do tego, który rozkład jest aktualny. Pasażer ma łatwiej - wybiera dowolny rozkład, w razie braku autobusu o określonej godzinie dzwoni na dyspozytornie Miejskiego Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o.
      Sporą plagą są nieaktualne rozkłady po wprowadzeniu zmian - po prostu nikt nie powiesił nowych. Miejski przewoźnik nawet na swojej stronie internetowej stworzył miejsce w którym należy zgłaszać braki rozkładów. Tylko skąd pasażer na przystanku ma wiedzieć, że rozkład na przystanku jest nieaktualny? Jest jedno wyjście - tutaj również w razie braku autobusu o określonej godzinie pasażer dzwoni na dyspozytornie Miejskiego Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. Tam jednak usłyszy jak ja kilka dni temu będąc w podobnej sytuacji, że "nie wiem co tam wisi za rozkład, ja takiego autobusu tu nie mam o tej godzinie". Pomimo, iż dyspozytor po moim telefonie wiedział o nieaktualnym rozkładzie jazdy, tydzień później gdy korzystałem z tego samego połączenia stary rozkład nadal wisiał, a nowego oczywiście nie było.
      Niedbałość i może pośpiech? Przez to ciężko czasem odczytać rozkład lub w ogóle go znaleźć! Może nie zwróciłbym na to uwagi gdyby nie pewna kobieta na przystanku rozmawiająca przez telefon z kimś, kto instruował ją na jaki ma przystanek pójść i do jakiego autobusu wsiąść - przyjezdna, pomyślałem. Jednak gdy na przystanku "Jagiełły" kobieta powiedziała do rozmówcy, że nie ma tu autobusu 113 zainteresowałem się bliżej poszukiwaniem przez nią rozkładu. Okazało się, iż częściowo zwinięty rozkład linii 113 uniemożliwiał jego identyfikację. Pobiegłem więc za kobietą idąca w stronę przystanku "Arsenał" poinformować, iż to dobry przystanek, a rozkładu linii 113 ma szukać pod rozkładem linii 1. W ten sam dzień na własnej skórze odczułem rozkładowe niedbalstwo przewodnika o rozkłady. Czekając na przystanku "Rondo Myśliborskie" na autobus 104 nie byłem w stanie sprawdzić godziny odjazdu, gdyż polowe niedzielnych kursów tej linii zasłaniała ramka gabloty. A przecież z lewej strony było kilka centymetrów wolnej przestrzeni...
      Na koniec warto wspomnieć o starych komunikatach. Niektóre z nich wiszą nieaktualne od kilku miesięcy, a niektóre nawet od kilku... lat, jak np. informacja o możliwości dojazdu do AWF z pętli Wieprzyce około 7:05 autobusem po kursie linii 115. Na przystanku "AWF" natomiast znajdziemy rzucającą się w oczy żółta kartkę z informacją o zmianie trasy jazdy autobusów w dniach 22-24... lipca.
      Wszystkie powyższe zaniedbania zostały zauważone przypadkiem podczas korzystania ze środków komunikacji miejskiej, Zapewne gdyby celowo szukać podobnych przypadków byłoby ich o wiele, wiele więcej.
Foto: Zdjęcia wykonano w dniach 7-9 wrzesień 2013 r., aby powiększyć miniaturkę, należy na nią kliknąć.
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.15 - Będzie monitoring w tramwajach

       Jeszcze w tym roku w tramwajach pojawią się zestawy monitoringu. System kamer będzie rejestrował wszystko co dzieje się w pojeździe oraz przed nim.
       Obecnie w monitoring wyposażone są wszystkie autobusy miejskiego przewoźnika oraz sprowadzone w 2011 roku z Holandii dwa tramwaje. Przypomnijmy, iż przewoźnik sceptycznie podchodził do sprawy monitoringu wizyjnego w tramwajach. Wprost mówiono, iż w tramwajach, także tych nowo sprowadzonych i wprowadzanych do ruchu nie planuje się montażu monitoringu. Ostatecznie za sprawą lobby pasażerów, dwa helmuty w barwach "Gorzów Przystań" wyposażono w monitoring.
       Przewoźnik przyznaje, iż jest to wyjście na przeciw oczekiwań pasażerów, którzy od dawna domagają się zainstalowania systemu monitoringu w tramwajach.
Foto: Pierwszy tramwaj wyposażony w monitoring - 6ZGTW #258
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.14 - Zobacz zajezdnię od środka. Zaprasza MZK

       Dla wszystkich, którzy ciekawi są jak wygląda baza miejskiego przewoźnika od środka, szykuje się nie lada atrakcja - Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z. o. o. otworzy swoje bramy.
       Dzień otwarty odbędzie się w niedzielę 22 września br., zwiedzanie zajezdni będzie możliwe w godzinach 10.00-16.00. Na przybyłych gości czeka masa atrakcji, odbędzie się między innymi "konkurs na najlepszego kierowcę i motorniczego".
       Dojazd do zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej możliwy jest tramwajami linii 1 i 2 oraz liniami autobusowymi 4xx.
Foto: Dzień otwarty zajezdni w 2006 roku
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.13 - Autobusy stoją w korku na Głowackiego

       Od 10 września wyłączono z ruchu zachodnią nitkę ulicy Pomorskiej. Trasa objazdu przez ulicę Nową i ulicę Głowackiego korkuje się niemal cały czas. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu korek sięga od ulicy Walczaka do ulicy Warszawskiej.
      Jeżdżące ta trasą autobusy linii 102, 113 i 114 łapią opóźnienie, czasem sięgające nawet 10 minut. Pasażerowie oczekujący na autobusy w/w linii na dalszych przystankach muszą podejść do sprawy ze zrozumieniem i uzbroić się w cierpliwość.
      Przewidywany termin zakończenia prac remontowych na ul. Pomorskiej to październik br.
Foto: ul. Głowackiego
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.12 - Kierowco! Przystanek to nie parking.

       Gdzie najłatwiej zaparkujemy w centrum? Oczywiście, że nie na parkingu. Jednym z ulubionych miejsc kierowców są zatoczki autobusowe. Nie zdają sobie jednak oni sprawy, że łamią w ten sposób prawo i zagrażają życiu pasażerów, którzy muszą opuszczać autobus stojący na środku ulicy.
       Ile razy każdy z nas widział jadąc autobusem zastawiony przez samochody przystanek? Na pewno nie raz. Proceder ten jest nagminny, mimo, że w okolicy znajdują się miejsca do parkowania. Jeśli zauważycie podobną sytuację, zróbcie zdjęcie i wrzućcie na nasze forum dyskusyjne, a my opublikujemy je na stronie głównej naszego serwisu.
       Zdjęcia widoczne powyżej zostało zrobione w środowy poranek na ulicy Głowackiego (trasa objazdu dla linii 102, 113 i 114). To nie jedyne auta, które tam parkowały, zmieniały się one co kilka minut. Jeden z zapytanych przeze mnie kierowców odparł, iż za kilka minut wraca. Jednak podczas postoju widocznych na zdjęciu pojazdów, przystanek obsługiwały cztery autobusy miejskie. Pasażerowie zmuszeni byli do wsiadania i wysiadania na ulicy.
       Czekamy na wasze zdjęcia. Link do tematu, w którym należy zamieszczać zdjęcia znajduje się poniżej.
Foto: Przystanek autobusowy dla linii 102, 113 i 114 na ul. Głowackiego
Rozmowa na ten temat i wasze zdjęcia na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.11 - Ruszyło liczenie pasażerów

      W środkach komunikacji miejskiej na terenie Gorzowa pojawiły się osoby liczące pasażerów. Sprawdzą oni, którymi liniami podróżuje najwięcej osób, a którymi zaledwie garstka.
      Wydaje się że to broń wycelowana w tramwaje - mówią wprost pasażerowie na przystankach. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, bo wypowiedzi prezydenta miasta, że jeśli badania wykażą, iż utrzymanie jakiejś linii tramwajowej się nie opłaca, to zostanie ona zlikwidowana.
      Badania na zlecenie Związku Celowego Gmin MG6 przeprowadza firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting w ramach Opracowania Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Związku Celowego Gmin MG-6 na lata 2014-2025 oraz Koncepcji rozwoju podsystemu tramwajowego publicznego transportu zbiorowego.
Foto: Skład Konstal 105Na #119+#120
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.09 - Kolizja autobusu MZK w centrum

       Przed godziną 16.00 w dni dzisiejszym (tj. 9 września br). na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i ul. Chrobrego doszło do kolizji autobusu miejskiego z samochodem osobowym marki Toyota.
       Do zdarzenia doszło tuz przed sygnalizacją świetlną. Autobus MAN NL202 #579 obsługujący linię 126 nie wyhamował przed zatrzymującym się samochodem osobowym i najechał na jego tył.
       Na szczęście ucierpiały tylko pojazdy, nikt z podróżujących autobusem ani Toyotą nie odniósł obrażeń.
Foto: Autobusy MAN NL202 na miejscu zdarzenia. Zdjęcie Gazeta.pl
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.08 - Wrześniowe kalendarium

115 lat temu (1898)
rozpoczęcie budowy linii tramwajowej
58 lat temu (1955)
oddanie do eksploatacji linii tramwajowej do ul. Energetyków (Elektrownia)
7 lat temu (16-17.09.2006)
II Gorzowska Nocka - impreza miłośników komunikacji miejskiej
6 lat temu (7-9 wrzesień 2007)
VI Ogólnopolski Zlot Towarzystw Miłośników KM w Gorzowie
5 lat temu (październik 2007)
150 lat linii kolejowej Berlin - Gorzów - Królewiec. Zabytkowy skład osobowy z parowozem Ok1-359 w Gorzowie
Foto: MAN SL200 #536 na linii 119, pętla Osiedle Chróścik

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.07 - Remont ul. Pomorskiej. Objazdy dla 102, 113 i 114

       W związku z remontem i zamknięciem zachodniej jezdni ul. Pomorskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Zamenhoffa a Rondem Solidarności, od dnia 10 września br. (wtorek) wprowadzony zostaje objazd dla linii 102 w kierunku pętli "Śląska Pole Golfowe", linii 113 i 114 (kierunek "Wawrów" i "Rondo Sybiraków").
       I tak linia 102 od przystanku "Hotel" pojedzie ulicami Walczaka (przystanek "Stilonowa"), Nową (przystanek tymczasowy "SP-9"), Głowackiego (przystanek tymczasowy "Głowackiego"), Warszawską i od przystanku "Rondo Santockie" powróci na stała trasę.
       Linia 113 od przystanku "Widok" pojedzie ulicami Nową (przystanek tymczasowy "SP-9"), Głowackiego (przystanek tymczasowy "Głowackiego"), Warszawską, Podmiejską (tymczasowy przystanek "Okólna") i od przystanku "Podmiejska-Boczna" powróci na stała trasę.
       Linia 114 od przystanku "Hotel" pojedzie ulicami Walczaka (przystanek "Stilonowa"), Nową (przystanek tymczasowy "SP-9"), Głowackiego (przystanek tymczasowy "Głowackiego"), Warszawską, Podmiejską (tymczasowy przystanek "Okólna") i od przystanku "Podmiejska-Boczna" powróci na stała trasę.
       Przewidywany termin zakończenia prac remontowych na ul. Pomorskiej to październik br.
Foto: Autobusy MAn NL202 na ul. Nowej
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.06 - Młody chłopak wpadł pod tramwaj

       Pod zbliżający się do przystanku "Plac Staromiejski" tramwaj linii 3 wpadł młody chłopak. Na szczęście odbił się on od pojazdu i wszystko skończyło się na potłuczeniach. Mimo to został on zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia.
       Do zdarzenia doszło dzisiaj (tj. 6 września br.) o godzinie 14.42 przy przejściu dla pieszych tuż przed przystankiem tramwajowym. Ruch tramwajowy z Silwany w kierunku centrum był wstrzymany do godziny 15.16, w tym czasie na przystankach oczekiwały tłumy pasażerów, niestety siedem tramwajów stojących w ciągu ulicy Warszawskiej musiało czekać aż policja zakończy swoje czynności na miejscu zdarzenia.
       Tramwaj który brał udział w zdarzeniu jako jeden z dwóch wyposażony był w monitoring, jedna z kamer rejestruje także to co dzieje się przed wagonem tramwaju. W znacznym stopniu pomoże to ustalić przebieg wypadku.
Foto: Tramwaj #259 na miejscu zdarzenia
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.05 - Siekierą zaatakował autobus z pasażerami

       W dniu dzisiejszym około godziny 14.00 na ulicy Słowiańskiej pijany 58-letni mężczyzna rzucił się z siekierą na przejeżdżający autobus. MAN Lion'S City #601 stracił szybę, a kierowca i pasażerowie najedli się na szczęście tylko strachu.
       Za ten wyczyn mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Straty oszacowane przez przewoźnika to około 5 tys. zł. Pojazd na czas naprawy został wyłączony z ruchu.
       Przypomnijmy, iż w naszym mieście dochodziło do różnego rodzaju aktów wandalizmu. Szyby w pojazdach komunikacji miejskiej wybijane były kamieniami, butelkami czy nawet strzałami z broni śrutowej.
Foto: MAN NL283 Lion's City #601 na pętli Słowiańska-TESCO
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.04 - Do Chwałowic z utrudnieniami

       W związku z naprawą drogi w miejscowości Chwałowice, Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. skieruje objazdem autobusy linii 115 i 120. Objazd będzie obowiązywał w dniach 5 i 6 września br. i dotyczył będzie kursów wykonywanych w godzinach 8.00 - 17.00.
       Objazd zostanie poprowadzony z Jasińca w kierunku Chwałowic i Lubczyna drogą szutrową (wjazd w okolicy przystanku "Jasiniec-PKS", który to tymczasowo zostanie ustawiony właśnie na tej drodze). W tym czasie nie będa obsługiwane przystanki "Chwałowice-Kapliczka nż", "Chwałowice III nż", "Chwałowice II" i "Chwałowice nż".
Foto: MAN NL202 #585 linii 302 w miejscowości Jasiniec

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.04 - Awaria gazociągu, autobusy pojadą inaczej

       Uwaga pasażerowie, w związku z awarią gazociągu na skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego oraz Al. Konstytucji 3-go Maja, autobusy linii 110, 113, 122 i 126 jadące w kierunku pętli "Os. Staszica" zmienią trasę i nie będą obsługiwały przystanku "Alejki".
       Autobusy zostaną skierowane w kierunku Ronda Myśliborskiego (zatrzymując się na przystanku "Rondo Myśliborskie"), następnie ulica Matejki i od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego powrócą na swoje trasy.
Foto: Autobusy na przystanku "Alejki"

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.09.02 - Nowy przystanek na Siedlickiej

       Od dnia 4 września br. (środa) na ulicy Siedlickiej zostanie uruchomiony obustronnie przystanek "Siedlicka" dla linii autobusowych 100, 103, 502 i 504.
       Przystanki te znajdować się będą na trasie objazdu remontowanej ulicy Kobylogórskiej.
Foto: MAN NL283 Lion's City linii 103 skręcający w ul. Siedlicką

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora