Aktualności
Czerwiec 2013

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna
 
Aktualności Czerwiec 2013


2013.06.30 - Na Piaski komunikacją zastępczą

       W związku z wymiana torowiska oraz zwrotnicy na pętli Os. Piaski w dniach 1-7 lipca br. zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 2 i 3.
       W związku z tym ze zwiększoną częstotliwością kursowała będzie linia tramwajowa nr 1, zostanie uruchomiona także autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Zakład Energetyczny - Osiedle Piaski - Zakład Energetyczny.
Foto: Solaris Urbino12 #553 jako zatramwaj
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.06.30 - Do Nierzymia także w dni robocze

       W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie od najbliższego poniedziałku (tj. 1 lipca 2013 roku) uruchamia kursy linii 201 także w robocze dni tygodnia. Dotychczas autobusy kursowały nad kąpieliska w Karninie i Nierzymiu tylko w słoneczne soboty, niedziele i święta.
Trasa jazdy autobusu w kierunku Nierzymia: Os. Staszica - Fredry - Matejki - Kosynierów Gdyńskich - Jagiełły - Walczaka - Czereśniowa - Piłsudskiego - Górczyńska - Okulickiego - Kombatantów - Bora-Komorowskiego - Fieldorfa-Nila - Walczaka - Różanki-Szklarnia (granica strefy) - Różanki - Jezioro Nierzym.
Trasa jazdy autobusu w kierunku Osiedla Staszica: Jezioro Nierzym - Różanki - Różanki-Szklarnia (granica strefy) - Walczaka - Fieldorfa-Nila - Bora-Komorowskiego - Kombatantów - Okulickiego - Górczyńska - Piłsudskiego - Czereśniowa - Walczaka - Jagiełły - Kosynierów Gdyńskich - Matejki - Fredry - Osiedle Staszica
       Autobusy kursują tylko w dni słoneczne!
Foto: MAN NG313 #593 na pętli Jezioro Nierzym podczas obsługi linii Z

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.30 - Zmiany w rozkładach jazdy od 1 lipca

       Od dnia 1 lipca br (poniedziałek), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza zmiany w rozkładach jazdy linii 113, 115 i 130.
       I tak na linii 113 wykonany zostanie nowy kurs o godzinie 7.00 z pętli Wawrów.
       Na linii 115 likwidacji ulega kurs o godzinie 6.30 z pętli Wieprzyce.
       Na linii 130 kurs o godzinie 6.27 z przystanku "Zakład Energetyczny" skrócony zostaje do miejscowości Baczyna.
       Ponadto od dnia 1 lipca br do 31 sierpnia zawieszone zostają wszystkie kursy oznaczone w rozkładzie jazdy jako "s".
Foto: MAN NL202 #580 linii 115, Chwałowice

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.29 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Po raz kolejny w tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca, tym razem na zdjęcie maja. W bieżącym miesiącu pod głosowanie zostanie poddanych osiem zdjęć, głównie w zimowej scenerii.
       Zwycięska fotografia będzie opublikowana na stronie głównej portalu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2014.
       W miesiącu maju do galerii zostało dodanych blisko 100 zdjęć, Ostatecznie zostało wybrane wspomniane już osiem na które można oddawać swoje głosy. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca kwietnia, MAN NL283 Lion's City #605 linii 111 w Chwalęcicach

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.28 - Dni Województwa Lubuskiego w tramwaju

       W najbliższą niedzielę (tj. 30 czerwca 2013 roku), w ramach obchodów Dni Województwa Lubuskiego, na miasto wyjedzie specjalny tramwaj.
       Przejazd będzie organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi „Nova" w Łośnie oraz Miejski Zakład Komunikacji Sp. z.o.o. w Gorzowie. Tramwaj będzie kursował od 12.00 do 16.00 po całej sieci tramwajowej odwiedzając każda z pętli. Specjalnie dla najmłodszych pasażerów stworzone zostały bloki tematyczne, które będą prezentowane podczas przejazdu tramwajem, a są to m.in. "Bajki z kapelusza", "Kraina czarnoksiężnika" oraz "Małe czarowanie".
Rozkład jazdy specjalnego tramwaju:
- 12.00 jako linia 1 Wieprzyce - Silwana,
- 12.50 jako linia 3 Silwana - Osiedle Piaski,
- 13.46 jako linia 3 Osiedle Piaski - Silwana,
- 14.50 jako linia 3 Silwana - Osiedle Piaski,
- 15.46 jako linia 1 Osiedle Piaski - Wieprzce
Foto: Specjalny tramwaj kursujący z okazji "Dnia Rzucania Palenia"

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.27 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 30 czerwca 2013 r. meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od godziny 14.30 do 16.00 kursować będzie specjalna bezpłatna linia autobusowa kursującą pomiędzy przystankiem "Przemysłowa-GRH" przy ul. Przemysłowej, a Stadionem Żużlowym przy ul. Śląskiej (przystanek "Kwiatowa'). Autobusy oszyldowane będą jako "Obsługa zawodów żużlowych".
- od przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 14.43 i 15.13
- od przystanku "Kombatantów" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 14.36 i 15.06
       Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 101 w kierunku "Słowiańska-TESCO" oraz linii 125 w kierunku "Dekerta Szpital" .Nie będą kursowały autobusy powrotne w okolice Parking-GRH.
Foto: Solaris Urbino12 #551 linii S na ulicy Śląskiej

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.26 - Objazd dla linii 131. Do Marwic nie dojedziemy.

       W związku z remontem nawierzchni drogi powiatowej nr 1410F na odcinku od Marwic do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 130 i wiążącym się z tym zamknięciem dla ruchu tej drogi, Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie Sp. z.o.o. wprowadza objazd dla linii 131.
       Autobusy pojadą do Lubna i Stanowic z pominięciem Marwic i Marwic-Kolonii (nie będą obsługiwane przystanki "Baczyna SP", "Marwice wieś", "Marwice Kolonia". Objazd obowiązywał będzie w dniu 27 czerwca br. od godziny 8.00 do godziny 17.00.
Foto: Solaris Urbino12 #546 linii 131 pomiędzy Marwicami i Kolonią Marwice

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.25 - 70-lecie uruchomienia komunikacji trolejbusowej

       Zapewne nie wiele osób wie, że Gorzów zapisał się na kartach historii trolejbusów, a historia ta w naszym mieście sięga roku 1941. Wtedy to koncern Simens-Schuckert-Werke z Berlina opracował plan wprowadzenia w dawnym Lansbergu komunikacji tramwajowej. Decyzję o zastąpieniu tramwajów trolejbusami podjęto rok później, była ona podyktowana złym stanem technicznym infrastruktury tramwajowej oraz brakiem możliwości jej modernizacji czy ewentualnej rozbudowy.
      Niestety to co proste w teorii wydało się bardzo trudne do realizacji. Miedź używana do produkcji przewodów trakcyjnych była wówczas towarem deficytowym, wymusiło to zastosowanie wielu nowatorskich rozwiązań. Trakcje wykonano z odpowiednio grubego aluminium powleczonego warstwą stali po której ślizgał się grafitowy odbierak prądu. Przeszło dwukrotnie grubsze przewody niż w przypadku miedzi zwiększały wagę całej trakcji, co było kolejnym problemem. Konstrukcje słupów trakcyjnych musiały zostać odpowiednio wzmocnione, przy czym należy pamiętać, że stal w tym okresie była również towarem ciężko dostępnym. Firma Dywidag z Drezna zastosowała kilka różnych rozwiązań przy projektowaniu słupów, większe były zbrojone belkami drewnianymi wewnątrz, mniejsze były puste wewnątrz.
      Prace przy budowie sieci trolejbusowej trwały od 1941 do 1943 roku. Efektem tego było uruchomienie 23 czerwca 1943 r. trzech linii trolejbusowych:
linia 1: Banhof (Dworzec) - Hohenzollernplatz (ul. Kazimierza Wielkiego)
linia 2: Frydrychowo (Al. 11 listopada, okolice Os. Słonecznego) - IS Farben (Stilon)
linia 3: Banhof (Dworzec) - Kurzer Weg (ul. Krótka)
      Podczas uruchamiania linii trolejbusowych park pojazdów składał się z czterech sztuk trolejbusów marki MAN-Schumann wyposażonych w osprzęt Simens-Schuckert-Werke. Tak mała ilość pojazdów nie pozwoliła na obsadzenie wszystkich trzech linii trolejbusami, początkowo po trasie linii trolejbusowej nr 3 kursowały tramwaje. W roku 1944 pozyskano siedem trolejbusów marki Fiat, jeden z nich z uwagi na zły stan techniczny został przeznaczony na części.
      Prawdziwym ewenementem w skali kraju była trolejbusowa linia towarowa. Wymagała ona rozbudowy sieci oraz przebudowy ciągnika spalinowego Faun na ciągnik z silnikiem elektrycznym. Był on w stanie uciągnąć dwie 15-to tonowe przyczepy. Linia towarowa kursowała pomiędzy portem rzecznym, elektrownią, gazownią, stilonem i szpitalem psychiatrycznym. W tym momencie łączna długość tras trolejbusowych osobowych i towarowych wynosiła około 12 km.
      Ostatnim dniem kursowania trolejbusów w Gorzowie był dzień wkroczenia wojsk Armii Czerwonej - 30 stycznia 1945 r.
      Obecnie w Gorzowie można dostrzec pozostałości po trolejbusach, kilka słupów podtrzymujących trakcje znajduje się do dnia dzisiejszego na ulicy Grobla oraz ulicy Krótkiej.
Foto: Słup trakcji trolejbusowej przy ulicy Krótkiej
Forum: Rozmowa na temat komunikacji trolejbusowej w Gorzowie

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.24 - Linia 131 wraca na swoją trasę

       W związku ze złymi warunkami pogodowymi panującymi w dzisiejszym dniu, wykonawca prac na drodze powiatowej 1410F pomiędzy Marwicami i skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 130 wstrzymał roboty.
      W związku z powyższym droga zostanie otwarta dla ruchu od godziny 7.30, a autobusy linii 131 powrócą na swoje stałe trasy (począwszy od kursu o godzinie 7.35 z przystanku "Zakład Energetyczny").
      Zaplanowane prace przy naprawie nawierzchni drogi zostaną wykonane w innym terminie.
Foto: MAN NL283 Lion's City #599 linii 131 w Marwicach

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.22 - Objazd dla linii 131. Do Marwic nie dojedziemy.

       W związku z remontem nawierzchni drogi powiatowej nr 1410F na odcinku od Marwic do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 130 i wiążącym się z tym zamknięciem dla ruchu tej drogi, Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie Sp. z.o.o. wprowadza objazd dla linii 131.
       Autobusy pojadą do Lubna i Stanowic z pominięciem Marwic i Marwic-Kolonii (nie będą obsługiwane przystanki "Baczyna SP", "Marwice wieś", "Marwice Kolonia". Objazd obowiązywał będzie od godziny 8.30 dnia 24 czerwca br. do godziny 19.30 dnia 25 czerwca br.
Foto: Solaris Urbino12 #546 linii 131 pomiędzy Marwicami i Kolonią Marwice

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.19 - Zmiany w rozkładach linii 103 i 501

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z.o.o. od dnia 24 czerwca br (poniedziałek) wprowadza korekty w rozkładzie jazdy linii 103 i 501.
       I tak na linii 103 zmianie ulegnie godzina odjazdu kursu wykonywanego w dni robocze z pętli "Słowiańska-TESCO" o godzinie 22.25 na 22.30 oraz z pętli "Strażacka" z godziny 22.55 na 23.00.
       Na linii 501 zmianie ulegną godziny odjazdów kursów z przystanku "MZK" z godziny: 3.00 na 3.05, 4.40 na 4.44 i 4.19 na 4.29. Z pętli "Ustronie" zmianie ulegną godziny odjazdów kursów 3.18 na 3.22, 3.58 na 4.01 i 4.37 na 4.46. Ponadto uruchomiony zostanie nowy kurs o godzinie 23.00 z pętli "Ustronie" w kierunku "MZK".
Foto: MAN NL283 Lion's City #607 linii 103, Rondo Szczecińskie

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.14 - W piątek objazd Mostu Staromiejskiego

       W związku z odbywającym się w dniu 14 czerwca 2013 roku (piątek) Moto Racing Show w rejonie bulwaru, zamknięciu ulegnie Most Staromiejski oraz Rondo św. Jerzego w godzinach od 17.00 do 22.30.
       W związku z tym zmianie ulegnie trasa jazdy autobusów linii 100, 101, 103, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 116, 118, 125 i 404.
       I tak autobusy linii 100, 103, 107 i 110 w kierunku Zakanala pojadą od ulicy Wybickiego ulicą Chrobrego do Katedry, następnie ulicą Sikorskiego (przystanek tymczasowy przy Urzędzie Miasta) i Warszawską (przystanek "Pl. Staromiejski" i "Muzeum"), Trasą Nadwarciańską (przystanek "Rondo Santockie" dla linii 102) i zjazdem do ulicy Zielonej dojadą do ul. Grobla gdzie wrócą na swoją stałą trasę.
       Trasa jazdy w kierunku powrotnym jest identyczna, tj. ulicą Zieloną (tymczasowy przystanek przy kamienicy), Trasą Nadwarciańską, Warszawską (przystanki "Rondo Santockie", "Muzeum" i "Pl. Staromiejski") i Sikorskiego do przystanku "Arsenał".
       Autobusy linii 101, 111, 125 i 404 od Chrobrego do Grobla pojadą trasą objazdu dla linii 100, 103, 107 i 110. Następnie pojadą ulicą Woskową (tymczasowy przystanek koło parkingu GHR), następnie Przemysłową, Kolejową, Wawrzyniaka (przystanek "MCK Zawarcie") do ulicy Śląskiej.
       W kierunku powrotnym autobusy pojada ulicami Śląską (przystanek "Spokojna"), Wawrzyniaka (przystanek "MCK Zawarcie"), Kolejową, Przemysłową, Woskową i od ulicy Zielonej trasą objazdu dla linii 100, 103, 107 i 110.
       Linie 108, 109, 112, 116, 118 pojadą ulicami Śląską (przystanek "Spokojna"), Wawrzyniaka (przystanek "MCK Zawarcia"), Kolejową, Przemysłową, Woskową i od ulicy Grobla powrócą na swoje stałe trasy.
       W kierunku Śląskiej od ulicy Grobla autobusy pojadą ulicą Woskową (przystanek przy parkingu GRH), Przemysłową, Wawrzyniaka (przystanek "MCK Zawarcie") i od ulicy Śląskiej wrócą na swoje stałe trasy.
Foto: Jelcz 120MM/2 na Moście Lubuskim

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.12 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 15 czerwca 2013 r. meczem żużlowymi na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od godziny 17.30 do 19.00 kursować będzie specjalna bezpłatna linia autobusowa kursującą pomiędzy przystankiem "Przemysłowa-GRH" przy ul. Przemysłowej, a Stadionem Żużlowym przy ul. Śląskiej (przystanek "Kwiatowa'). Autobusy oszyldowane będą jako "Obsługa zawodów żużlowych".
- od przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 101 o godzinach 17.43 i 18.13
- od przystanku "Kombatantów" w kierunku pętli "Śląska" bisowane będa kursy na linii autobusowej 125 o godzinach 17.14 i 18.06
       Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 101 w kierunku "Słowiańska-TESCO" oraz linii 125 w kierunku "Dekerta Szpital" .Nie będą kursowały autobusy powrotne w okolice Parking-GRH.
Foto: Solaris Urbino12 #551 linii S na ulicy Śląskiej

Forum: Rozmowa o dojeździe pod stadion

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.11 - Wakacyjne remonty torowisk i trakcji

       Chyba każdy z nas przywykł do faktu, iż okres wakacji wiąże się z utrudnieniami w kursowaniu tramwajów i czasowym wstrzymaniem ruchu na poszczególnych liniach. Czas zmniejszonego ruchu pasażerskiego to idealna pora na bieżące remonty torowisk i trakcji tramwajowej.
       Podobnie będzie i w tym roku, Miejski Zakład Komunikacji Sp. z.o.o. w Gorzowie opracował harmonogram prac:
1 - 30 czerwca 2013 r.
Naspawanie szyn i krzyżownic ul. Pomorska, pętla Piaski i Wieprzyce.
Szlifowanie szyn ul. Sikorskiego, ul. Warszawska, ul. Podmiejska, ul. Pomorska.
Prace nie będą powodowały wstrzymania ruchu tramwajów.
1 - 7 lipca 2013 r.
Wymiana szyn na pętli Piaski, Naprawa wysięgników wraz z osprzętem sieci trakcyjnej przy ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od Roosevelta do Chodkiewicza.
Wstrzymanie ruchu na liniach "2" i "3".
8 - 21 lipca 2013 r.
Wymiana toru na ul. Sikorskiego (na wysokości ZDZ-tu),
Wstrzymanie ruchu na liniach "1" i "2".
17 - 18 lipca 2013 r.
Wymiana szyny na ul. Sikorskiego na wysokości sklepu Rossmann (prawa szyna w kier. Wieprzyc).
Wstrzymanie ruchu na liniach "1" i "2".
22 - 24 lipca 2013 r.
Naprawa torowiska na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Jancarza.
Wstrzymanie ruchu na liniach "1" i "2".
5 - 10 sierpnia 2013 r.
Wymiana zwrotnicy zjazdowej przy Katedrze dla linii tramwajowych nr 1 i 3.
Wstrzymanie ruchu na liniach "1" i "3".
       Całość planowanych prac ma kosztować w granicach 330.000,00 zł.
Foto: Pętla tramwajowa Os. Piaski
Forum: Rozmowa na temat remontów sieci tramwajowej

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.10 - Rusza linia sezonowa 201

       Już od dnia 15 czerwca 2013 roku (sobota) kursowanie rozpoczyna linia sezonowa 201 jeżdżąca nad Jezioro Nierzym. Autobusy nad kąpielisko będą jeździły wyłącznie w słoneczne soboty, niedziele i święta.
       Cena biletu poza strefę miejską (do Różanek i do Nierzymia) to 6.00 zł bilet normalny, 3,00 zł bilet ulgowy. Na pozostałej trasie (Osiedle Staszica - Szklarnia) obowiązują bilety miejskie, tj. 2,90 zł normalny oraz 1,45 zł ulgowy. Pierwsi pasażerowie wyjadą z pętli na Osiedlu Staszica o godzinie 9.15.
       Jak co roku i tym razem pod koniec czerwca można się spodziewać uruchomienia większej ilości kursów na tej linii, a także kursowania autobusów dodatkowo w dni powszednie.
Trasa jazdy autobusu w kierunku Nierzymia: Os. Staszica - Fredry - Matejki - Kosynierów Gdyńskich - Jagiełły - Walczaka - Czereśniowa - Piłsudskiego - Górczyńska - Okulickiego - Kombatantów - Bora-Komorowskiego - Fieldorfa-Nila - Walczaka - Różanki-Szklarnia (granica strefy) - Różanki - Jezioro Nierzym.
Trasa jazdy autobusu w kierunku Osiedla Staszica: Jezioro Nierzym - Różanki - Różanki-Szklarnia (granica strefy) - Walczaka - Fieldorfa-Nila - Bora-Komorowskiego - Kombatantów - Okulickiego - Górczyńska - Piłsudskiego - Czereśniowa - Walczaka - Jagiełły - Kosynierów Gdyńskich - Matejki - Fredry - Osiedle Staszica
Foto: MAN NG313 #593 na peli Jezioro Nierzym podczas obsługi linii Z
Forum: Rozmowa na temat dojazdu do Nierzymia

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.09 - 15 lat "promyków"

       Zapewne mało kto pamięta, gdy do Gorzowa przyjechały nowoczesne wtedy autobusy Jelcz 120MM/2. Było to dokładnie 15 lat temu (7 czerwca 1998 r.), autobusy te wraz ze swoimi poprzednikami - modelami 120M, miały zastąpić przestarzałe już wozy M11. Były to pierwsze pojazdy z automatyczną skrzynią biegów, oraz elektronicznymi tablicami świetlnymi numeru linii i kierunku jazdy.
       "Promyk nadziei" - tak ochrzczono Jelcze 120MM/2, miały one zapoczątkować zakup nowego, lepszego taboru przez Miejski Zakład Komunikacji. Nadzieja jaką były stała się rzeczywistością, gdyż w niecałe dwa lata po ich zakupiło zaczęto kupować tabor niskopodłogowy w postaci autobusów Solaris Urbino12.
       Obecnie pojazdy te są już zapomniane, nie są eksploatowane liniowo od września 2011 roku. Siedem z ośmiu autobusów tego typu zostało zezłomowanych, jeden egzemplarz o numerze taborowym #517 zachowano jako pojazd historyczny.
Foto: Jelcz 120MM/2 #517 w miejscowości Czechów
Jelcz 120MM/2 w Gorzowie
Galeria: Jelcz 120MM/2 #517
Forum: Historyczny Jelcz 120MM/2

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.08 - Wznowione ruch tramwajowy na Wieprzyce

       Około godziny 18.10 ukończono naprawę uszkodzonej szyny tramajowejna przejeździe przy ulicy Jancarza. Pozwoliło to na wznowienie ruchu tramwajowego na liniach 1 i 2 w kierunku Wieprzyc. Jednak Zanim tramwaje rozjadą się po sieci i będą kursowały według ustalonych rozkładów jazdy może minąć nawet 40 minut.
       Autobusowa komunikacja zastępcza na trasie "Arsenał" - "Wieprzyce" - "Arsenał" zostaje zawieszona.
       Przypomnijmy, iż to kolejne wstrzymanie ruchu tramwajowego na Wieprzyce, przez dwa poprzednie dni pasażerowie korzystali również z autobusowej komunikacji zastępczej w tym kierunku z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej.
Foto: Naprawa uszkodzonej szyny na przejeździe przy ul. Jancarza
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.08 - Nie kursują tramwaje na Wieprzyce

       W związku z uszkodzeniem szyny tramwajowej na przejeździe przy ul. Jancarza, nie kursują tramwaje na Wieprzyce.
       W związku z tym Miejski Zakład Komunikacji uruchomił autobusową komunikację zastępczą kursującą na trasie "Wieprzyce" - "Arsenał" - "Wieprzyce".
       Przypomnijmy, iż to kolejne wstrzymanie ruchu tramwajowego na Wieprzyce, przez dwa poprzednie dni pasażerowie korzystali również z autobusowej komunikacji zastępczej w tym kierunku z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej.
Foto: Naprawa uszkodzonej szyny na przejeździe przy ul. Jancarza
Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.07 - Wracają tramwaje na Wieprzyce

       Około godziny 11.00 ukończono naprawę uszkodzonej przez przejeżdżający pojazd dźwigowy sieci trakcyjnej na Al. 11 listopada. Pozwoliło to na wznowienie ruchu tramwajowego na liniach 1 i 2 w kierunku Wieprzyc. Jednak Zanim tramwaje rozjadą się po sieci i będą kursowały według ustalonych rozkładów jazdy może minąć nawet 40 minut.
       Autobusowa komunikacja zastępcza na trasie "Arsenał" - "Wieprzyce" - "Arsenał" zostaje zawieszona.
Foto: Autobus komunikacji zastępczej na przystanku "Zakład Energetyczny"

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.07 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji 7 czerwca

       W związku z procesją, która przejedzie w dniu 7 czerwca 2013 r. (piątek) na Osiedlu Piaski, pasażerów korzystających z linii tramwajowych kursujących w tym rejonie czekają utrudnienia.
       Procesja przejdzie ulicami Mieszka I, Kazimierza Wielkiego, Chodkiewicza w godzinach 18.15 - 19.30.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.06 - Nie kursują tramwaje na Wieprzyce

       W związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej na przejeździe tramwajowym przy Al. 11 listopada, nie kursują tramwaje na Wieprzyce.
       W związku z tym Miejski Zakład Komunikacji uruchomił autobusową komunikację zastępczą kursującą na trasie "Wieprzyce" - "Arsenał" - "Wieprzyce".
       Sieć trakcyjna została uszkodzona przez dźwig bardzo poważnie i jej naprawa może potrwać nawet do dnia jutrzejszego.
Foto: Autobus komunikacji zastępczej na przystanku "Zakład Energetyczny"

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.06 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji 6 czerwca

       W związku z procesją, która przejedzie w dniu 6 czerwca 2013 r. (czwartek) na Osiedlu Staszica, pasażerów korzystających z linii autobusowych kursujących w tym rejonie czekają utrudnienia.
       Procesja przejdzie ulicami Żeromskiego, Matejki, Marcinkowskiego, Broniewskiego, Niemcewicza w godzinach 19.15 - 20.30.
Foto: Wstrzymany ruch tramwajów na ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.05 -Korekty w rozkładzie linii tramwajowej nr 2

       W związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów, od dnia 10 czerwca br. (poniedziałek) Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Sp. z.o.o. wprowadza korekty w rozkładzie linii tramwajowej nr 2.
       I tak kurs wykonywany z pętli "Wieprzyce" o godzinie 7.28 zostanie przesunięty na godzinę 7.25. Kurs wykonywany z pętli "Osiedle Piaski" o godzinie 7.40 zostanie przesunięty na godzinę 7.38.
Foto: 6ZGTW #258 linii 2 - pętla Os. Piaski

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.03 - Czerwcowe kalendarium

70 lat temu (06.1943)
uruchomienie linii trolejbusowej
15 lat temu (07.06.1998)
wprowadzenie do eksploatacji autobusów Jelcz 120MM/2
14 lat temu (11.06.1999)
obchody 100-lecia komunikacji miejskiej
9 lat temu (01.06.2004)
wprowadzenie do ruchu liniowego ostatnich sprowadzonych z niemiec helmutów
4 lata temu (26.06.2009)
pierwszy Foto Day w MZK
4 lata temu (06.2009)
trzy sprzedane wagony tramwajowe 105N wyjechały do Warszawy
3 lata temu (12.06.2010)
#261 jako pierwszy helmut z elektronicznymi tablicami kierunkowymi
2 lata temu (29.06.2011)
#258 jako pierwszy helmut w barwach "Gorzów Przystań"
rok temu (16.06.2012)
uruchomienie linii autobusowej 201 (dawniej jako Z)
rok temu (30.06.2012)
uruchomienie linii autobusowej 200 (dawniej jako K)
Foto: MAN SL200 #536 na linii 119, pętla Osiedle Chróścik

Jeśli chcesz dodać ważne wydarzenie do kalendarium - kliknij

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2013.06.01 - Bimbą po zdrowie

       W najbliższy czwartek (tj. 6 czerwca 2013 roku), na ulice miasta wyjedzie specjalny tramwaj pod hasłem "Bimbą po zdrowie".
       Przejazd będzie zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie oraz Miejski Zakład Komunikacji Sp. z.o.o. w Gorzowie. Tramwaj będzie kursował od 12.00 do 17.00 po całej sieci tramwajowej odwiedzając każda z pętli. W pojeździe utworzony będzie punkt informacyjno-edukacyjny, w którym udzielane będą porady z zakresu rzucania palenia tytoniu i zdrowego stylu życia oraz propagowane zapisy ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
Rozkład jazdy specjalnego tramwaju:
- 12.06 jako linia 2 Wieprzyce - Osiedle Piaski,
- 12.40 jako linia 3 Osiedle Piaski - Silwana,
- 13.25 jako linia 3 Silwana - Osiedle Piaski ,
- 14.10 jako linia 3 Osiedle Piaski - Silwana,
- 14.55 jako linia 3 Silwana - Osiedle Piaski ,
- 15.40 jako linia 3 Osiedle Piaski - Silwana,
- 16.25 jako linia 1 Silwana - Wieprzce
Foto: Specjalny tramwaj kursujący z okazji "Dnia Rzucania Palenia"

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora