Aktualności
Październik 2012

Gorzowska
Komunikacja Miejska
http://www.komunikacja.org

komunikacja miejska gorzów
Strona Główna
 
Aktualności Październik 2012


2012.10.31 - Korekty w rozkładach od 1 listopada

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wraz z początkiem listopada wprowadza korekty w rozkładach jazdy linii 101, 104, 107, 110, 124, 131, 402, 403, 404 i 405.
      I tak na liniach 107 i 110 ubędzie po jednym kursie w każdą stronę w każdy dzien tygodnia.
      Na linii 101 uruchomiony zostanie kurs w dni robocze o godzinie 8.0 z pętli "Śląska" w kierunku "Słowiańska-TESCO". Zawieszony zostanie kurs o godzinie 16.22 z pętli "Słowiańska-TESCO" w kierunku "Śląska".
      Na linii 104 zawieszony zostanie kurs o godzinie 17.12 z przystanku "Kombatantów" w kierunku "Słowiańska-TESCO".
      Na linii 124 zawieszony zostanie kurs o godzinie 9.40 z przystanku "Hubala" w kierunku "Osiedle Staszica".
      Na linii 131 kurs o godzinie 19.55 z przystanku początkowego "Zakład Energetyczny" w kierunku "Stanowice" zostanie przesunięty na godzinę 19.50. Kurs powrotny ze "Stanowic" w kierunku "Orląt Lwowskich" zostanie przesunięty z godziny 20.40 na 20,35.
      Na liniach 402, 403, 404 i 405 korekty mający na celu dostosowanie zjazdów i wyjazdów z/na linie.
Foto: MAN NL202 #566 linii 110 na pętli Ogródki Kasprzaka

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.31 - Wypożyczony MAN NL263

       W dniu 28 października br. w późnych godzinach wieczornych do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie przyjechał wypożyczony autobus MAN NL263.
       Autobus został wypożyczony przez firmę MAN Polska, na Gorzowskich ulicach będzie można zobaczyć go do 12 listopada, wspomoże także gorzowską komunikację miejską w okresie zwiększonych potoków pasażerskich w okresie Wszystkich Świętych, jednak ze względu na dwie pary drzwi nie zostanie skierowany do obsługi linii docierających na cmentarz przy Żwirowej.
Foto: MAN NL263 na ulicy Marcinkowskiego podczas obsługi linii 122

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.30 - Nowy przystanek w Dzierżowie

       Od dnia dzisiejszego, tj. 30 października 2012 r. (wtorek), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie uruchamia nowy przystanek w miejscowości Dzierżów.
       Przystanek "Dzierżów I n.ż." zlokalizowany będzie w miejscowości Dzierżów w pobliżu posesji "Dzierżów 7", obowiązywał będzie w obie strony i oznaczony jako "na żądanie".
Foto: MAN NL202 #563 linii B w miejscowości Dzierżów

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.30 - Linia widmo na cmentarz

       W sobotę miała rozpocząć kursowanie linia 132. Niestety, gdy była minuta do wyjazdu okazało się, że NIE MA TAKIEJ LINII...
       Zgodnie z informacją, jaką miejski przewoźnik zamieścił na swojej stronie internetowej, od 27 października ruszyć miały dodatkowe kursy obsługujące cmentarz komunalny. Z okazji zbliżającego się święta przywrócono funkcjonowanie linii 105 (Staszica - cmentarz) i 132 (Ustronie - cmentarz). Obie linie zostały zawieszone podczas optymalizacji funkcjonowania komunikacji miejskiej. Mimo iż cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców i umożliwiały mieszkańcom największych osiedli bezpośredni dojazd do cmentarza uznano, że linie są nieekonomiczne. Podstawą do wysunięcia takich wniosków był fakt, iż z linii tych najczęściej korzystali najstarsi mieszkańcy Gorzowa posiadający przejazdy ulgowe oraz osoby posiadające prawo do bezpłatnych przejazdów ze względu na stan zdrowia lub wiek. Ekonomia była ważniejsza niż potrzeby najbardziej wiekowych mieszkańców miasta...
       27 października po 9.00 miała wystartować linia 132. Miała... Kierowcy po dojeździe na pętle zaczęli zgłaszać problem z umieszczeniem na tablicach kierunkowych napisu 132 Ustronie oraz 132 cmentarz. Czas odjazdu mijał, a autobusy nie ruszały z przystanków początkowych. Zapanował chaos. Dyspozytor oraz służby techniczne przekonywały kierowców, że napis można ustawić, kierowcy odpowiadali, że podczas próby oszyldowania autobusu pojawia się komunikat nie ma takiej linii. Dane linii 132 zostały zapewne usunięte z autokomputerów podczas likwidacji tego połączenia w ramach wspomnianej optymalizacji. Nikomu nie przyszło do głowy, że dane te będą jeszcze potrzebne. Mało tego, nikomu nie przyszło do głowy, żeby organizując komunikację na okres świąteczny, sprawdzić czy są przygotowane do dawno nieobsługiwanych linii. Zamieszczono obszerne informacje w internecie, wydrukowano okolicznościowe ulotki i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż... nie ma takiej linii.
       Pasażerowie czekający na odjazd autobusów z zainteresowaniem i narastającym niepokojem obserwowali zamieszanie. Zgłoszenia kolejnych kierowców potwierdzały problem. Zdecydowana większość pojazdów nie była przygotowana do obsługi linii 132. Zapadła decyzja. Autobusy miały wyjeżdżać z cmentarza jako 104 Ustronie, a z Ustronia jako 111 cmentarz!
       Autobusy wystartowały. Należy jednak podkreślić, iż zaistniała sytuacja to rażące naruszenie zapisów licencji na przewozy pasażerskie, jaką posiada MZK. Wspomniana licencja zawiera dokładny opis obsługiwanych linii wraz z trasą przejazdu, listą przystanków i odległościami między nimi. Samowolna zmiana tras i sposobu oznaczania jest niedopuszczalna. Autobusy kursowały zatem na trasach sprzecznych z licencją przewozową, pojawiając się w miejscach, gdzie tak oszyldowane nie miały prawa się pojawić. Pasażerowie byli zdezorientowani. Część z nich nie wsiadała do pojazdów oznaczonych sprzecznie z umieszczonymi na przystankach rozkładami jazdy, czekając na właściwy autobus. Służby techniczne przystąpiły do tworzenia nowej bazy danych obsługiwanych linii. Nowe bazy danych były dopiero po ok. 2 godz. wgrywane na wyrywki do autobusów na przystankach końcowych. Przez cały czas panował chaos. Część autobusów wyjeżdżała już z właściwymi napisami na tablicach, część jeszcze zgodnie z poleceniem dyspozytora.
       Czy znajdą się winni tej całej kompromitacji? Zapewne nie. Całość zostanie uznana jako nieszczęśliwy przypadek i drobne niedopatrzenie i zapewne zgodnie przemilczana. Należy jednak powiedzieć jasno - taka sytuacja to całkowity brak profesjonalizmu.
       Poniżej nagranie zasłyszane w autobusie obrazujące dokładnie cały chaos i dezorganizację towarzyszącą opisanemu zdarzeniu.
http://w272.wrzuta.pl/audio/76Voh0l962S/miejski_zaklad_kompromitacji
Foto: MAN NG313 na ulicy Górczyńskiej jako linia 111

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: Feniks


2012.10.29 - Testowy MAN Lion's City w Gorzowie

       W dniu 28 października br. w późnych godzinach wieczornych do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie przyjechał testowy przegubowy autobus MAN NG363 Lion's City G.
       Autobus został wypożyczony przez firmę MAN Polska, zostanie przetestowany na Gorzowskich ulicach do 3 listopada, kiedy to wspomoże gorzowską komunikację w okresie zwiększonych potoków pasażerskich. Autobus zostanie skierowany do obsługi linii docierających na cmentarz przy Żwirowej.
       Przypominamy iż dojazd na cmentarz autobusami MZK jest w dniu 1 listopada bezpłatny.
Foto: MAN NG363 Lion's City G jako linia 132 na pętli Ustronie

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.27 - Autobus hybrydowy w Gorzowie

       Wczoraj na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji można było zobaczyć nie lada gratkę, oto na ulice naszego miasta zawitał pierwszy autobus hybrydowy.
       Przegubowy Solaris Urbino 18 Hybrid III został wypożyczony z firmy Solaris Bus i wspomoże nasza komunikację w okresie wszystkich świętych.
       Wypożyczony egzemplarz pochodzi z 2010 roku, jest modelem wyposażonym w szeregowy układ hybrydowy niemieckiej firmy Vossloh Kiepe. W układzie napędowym obok silnika Cummins jest wykorzystywany elektryczny silnik trakcyjny, który umożliwia m.in. jazdę wyłącznie przy pomocy napędu elektrycznego. W autobusie wyeliminowano konieczność używania silnika spalinowego do zasilania takich elementów jak: kompresor powietrza, wentylatory chłodnicy, pompa wspomagania oraz klimatyzacja baterii. W opcji jest również elektryczne zasilanie klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej i miejsca pracy kierowcy.
       W drzwiach, firmy Bode, zastosowano specjalne silniczki elektryczne umieszczone w wałach, a nie nad drzwiami. Dzięki temu cały mechanizm jest lżejszy, prostszy w budowie i utrzymaniu oraz zajmuje mniej miejsca.
       Zamontowany we wnętrzu system informacyjny na dwóch monitorach wyświetla m.in. wizualizację stanu pracy napędu hybrydowego.
       W pojeździe zamontowano router, który zapewnia łączność autobusu z serwisem firmy Vossloh Kiepe, w razie potrzeby odczytania stanu systemu hybrydowego.
Foto: Solris Urbino 18 Hybrid III na terenie zajezdni

Więcej zdjęć w temacie na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.26 - Każdy może kupić autobus miejski

       Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wyprzedaje stary sprzęt warsztatowy oraz komputerowy. Poza nim w ofercie sprzedaży miejskiego przewoźnika znajduje się niskopodłogowy autobus MAN.
       Pojazd o numerze taborowym #585 jest niesprawny technicznie, silnik wymaga remontu, jednak jego cena jest bardzo atrakcyjna - 10.200,00 zł netto. Autobus pochodzi z roku 1997, do Gorzowa został sprowadzony z Niemiec 29 listopada 2007 r., swój pierwszy kurs odbył 3 grudnia 2007 r. na linii 101.
       Każdy kto chciałby nabyć autobus może złożyć swoją ofertę cenową - do 6 listopada br. w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie przy ul. Kostrzyńskiej.
Foto: MAN NL202 #585 linii B na pętli Osiedle Staszica

Więcej zdjęć w temacie na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.24 - Historyczny Jelcz M11 na ulicach Gorzowa

       W minioną sobotę na ulicach Gorzowa można było spotkać historyczny autobus Jelcz M11 #481. Jedyny taki wóz na stanie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie w dniu 20 października br. stał się gwiazdą obiektywu. Grupa miłośników komunikacji miejskiej z Gorzowa oraz innych miast kraju uczestniczyła w imprezie, podczas której autobus pozował do zdjęć w miejscach gdzie kiedyś widok takiego wozu nie budził zdziwienia, zawitał również w miejsca do których komunikacja miejska nigdy nie dotarła.
       Po kilku latach od zaprzestania eksploatacji Jelczy M11 widok wysokopodłogowego autobusu na ulicach miasta budził zdziwienie. Koniec ery "migów" to listopad 2008, kiedy to wystawiono do sprzedaży ostatnie sztuki Jelczy, poza jednym egzemplarzem o numerze taborowym #481 - wóz ten odstawiono z przeznaczeniem na pojazd historyczny. Autobus przeszedł w 2011 roku remont, dostał nowy lakier i zachwyca swoim blaskiem nie tylko miłośników komunikacji miejskiej.
Foto: Jelcz M11 #481 pozujący na tle Filharmonii

Więcej zdjęć w temacie na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.23 - Komunikacja Miejska w okresie "Wszystkich Świętych"

      Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej w Gorzowie, od dnia 27 października 2012 roku w związku ze zbliżającym się okresem "Wszystkich Świętych", nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany głównie nastąpią na linii obsługującej cmentarz przy ul. Żwirowej, tj. 111. Ponadto uruchomione zostaną linie 105, 132 i specjalna C kursująca na trasie Hotel Mieszko (ul. Kosynierów Gdyńskich) - Cmentarz Komunalny (ul. Żwirowa) - Biowet (ul. Kosynierów Gdyńskich). W tym roku w dniu 1 listopada przejazd na liniach autobusowych 105, 111, 132 i C jest bezpłatny.
Foto: Solarisy #533 i #547 na pętli Cmentarz

DOJAZD NA CMENTARZE
Linia specjalna C
Okres kursowania 27.10.2012 - 4.11.2012
Trasa jazdy: Hotel Mieszko (ul. Kosynierów Gdyńskich) - Cmentarz Komunalny (ul. Żwirowa) - Biowet (ul. Kosynierów Gdyńskich).
Częstotliwość:
27, 28, 29, 30,31 października 2012 r., oraz 2, 3,4 listopada 2012 r
- od godz. 09.00 do 17.405 - co 30 minut.
1 listopada 2012 r.
- od godz. 06.00 do 07.00 - co 20 minut.
- od godz. 07.00 do 08.00 - co 10 minut,
- od godz. 08.00 do 18.00 - co 4-8 minut,
- od godz. 18.00 do 20.15 - co 20 minut.

Linia 105
Okres kursowania 27.10.2012 - 4.11.2012
Trasa jazdy: Os. Staszica - Cmentarz Komunalny (ul. Żwirowa) - Os. Staszica
Częstotliwość:
27, 28, 29, 30, 31 października 2012 r., oraz 2, 3,4 listopada 2012 r
- od godz. 9.15 do 17.55 - co 20 minut,
1 listopada 2012 r.
- od godz. 07.10 do 17.50 - co 10 minut,
- od godz. 17.50 do 20.25 - co 20 minut.

Linia 111
W dniach: 27.10.2012 - 4.11.2012 dodatkowe kursy do i z Cmentarza oznaczone w rozkładzie jazdy jako "x".

Linia 132
Okres kursowania 27.10.2012 - 4.11.2012 Trasa jazdy: Ustronie - Cmentarz Komunalny - Ustronie
Częstotliwość:
27, 28, 29, 30, 31 października 2012 r., oraz 2, 3,4 listopada 2012 r.
- od godz. 09.15 do 17.50 - co 20 minut.
1 listopada 2012 r.
- od godz. 07.00 do 17.55 - co 10 minut,
- od godz. 17.55 do 22.00 - co 20 minut.

Linia 118
Zmiany w dniach: 1.11.2012
Trasa jazdy: Śląska - Deszczno - Śląska
Dodatkowe kursy
ze Śląskiej: 11.00, 13.00, 14.00
z Desczna: 11.30, 13.30, 14.30

KOMUNIKACJA W MIEŚCIE
W dniu 1 listopada 2012 r. nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:
- zawieszone zostają linie autobusowe: 107, 110, 121 i "Kurs na udane zakupy".
- przystanek "Hotel Mieszko" (ul. Kosynierów Gdyńskich) będzie obsługiwany tylko przez linie C, 111 i 129, autobusy pozostałych linii (100, 101, 104, 124, 128) nie będą zatrzymywały się na przystanku Hotel "Mieszko". Przystanek dla nich będzie usytuowany ok. 100 m bliżej, naprzeciwko LOK-u.

ROZKŁADY JAZDY
Komunikacja Miejska w okresie Wszystkich Świętych od 27.10.2012 do 4.11.2012 C 105 111 132

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.21 - Linia 122 wraca na swoją trasę

       W związku z otwarciem fragmentu ulicy Warszawskiej, od Ronda Santockiego do skrzyżowania z ulica Parkową, od dnia 23 października br. (wtorek) linia 122 powróci na swoją stała trasę.
       Od 1 października br. na fragmencie ulicy Warszawskiej prowadzone były prace ziemne, wymusiło to zorganizowanie objazdu dla autobusów jadących w kierunku Czechowa z pominięciem przystanków "Parkowa", "Ptasia" i "Szenwalda". Od najbliższego wtorku przystanki te będą ponownie obsługiwane przez autobus linii 122.
Foto: MAN NL313 #597 linii 122 na pętli w Czechowie

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.19 - Korekty w rozkładzie linii 124

       Od dnia 22 października br. (poniedziałek), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej 124.
I tak:
- kurs z pętli "Osiedle Staszica" o godzinie 7.22 wykonywany do pętli "Ustronie" zostanie przedłużony do pętli "Prefadom",
- kurs o godzinie 7.49 z pętli "Prefadom" zostanie przesunięty na godzinę 7.57,
- zawieszony zostanie kurs o godzinie 8.06 z pętli "Ustronie",
- uruchomiony zostanie kurs oznaczony jako wykonywany w dni nauki w szkole o godzinie 7.24 z pętli "Prefadom" w kierunku "Osiedle Staszica".
Foto: Solaris Urbino12 #531 linii 124, pętla Prefadom

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.17 - Konkurs na zdjęcie miesiąca

       Jak co miesiąc zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca, tym razem wyłonimy zdjęcie września. W tym miesiącu pod głosowanie zostanie poddanych dziesięć zdjęć.
       Zwycięska fotografia będzie przez co najmniej miesiąc widniała na stronie głównej serwisu www.komunikacja.org, oraz najprawdopodobniej znajdzie się w kalendarzu miłośnika na rok 2013.
       W miesiącu wrześniu do galerii zostało dodanych około 100 zdjęć, Ostatecznie zostało wybrane wspomniane już dziesięć na które można oddawać swoje głosy. Każdy użytkownik forum, może oddać dwa głosy na dwa różne zdjęcia. Wybrane do plebiscytu przez nas zdjęcia musiały być wyraźnie, a pojazdy nie zasłonięte (chyba, że motyw tego wymagał). Odrzucono także wszystkie zdjęcia z wypadków i kasacji.
Foto: Zdjęcie miesiąca sierpnia, skład tramwajowy Konstal 105Na #089+#099 na Al. 11 listopada

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia i oddać swój głos

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.16 - Korekty w rozkładach linii 102, 104, 110 i 124

       Od dnia 17 października 2012 r. (środa), Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wprowadza korekty w rozkładach linii autobusowych 102, 104, 110 i 124.
       I tak na linii 102 nastąpi zmiana godziny kursu wykonywanego z przystanku "Czartoryskiego" w kierunku pętli "Śląska" z godziny 7.40 na 7.35.
       Na linii 104 zmianie ulegną godziny odjazdów kursów wykonywanych z pętli "Słowiańska-TESCO" w kierunku "Ustronie" z godziny 15.11 na 15.15 oraz z 15.21 na 15.25.
       Na linii 110 zmianie ulegną godziny odjazdów kursów wykonywanych z pętli "Osiedle Staszica" w kierunku "Ogrody Pracownicze" z godziny 13.13 na 13.20, oraz z pętli "Ogrody Pracownicze" w kierunku "Osiedle Staszica" z godziny 14.05 na 14.10.
       Na linii 124 uruchomiony zostaną kursy wykonywane w dni nauki w szkołach (oznaczone w rozkładach jazdy jako "S") - o godzinie 7.22 z pętli "Osiedle Staszica" w kierunku "Ustronie", oraz o godzinie 8.06 z pętli "Ustronie" w kierunku "Osiedle Staszica".
Foto: MAN NL263 Lion's City #606 na ulicy Okulickiego podczas obsługi linii 124

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.14 - Odkryto torowisko na Chmieliniec

       Na przedwojenne torowisko natrafili robotnicy prowadzący prace ziemne na ulicy Warszawskiej za Rondem Santockim. To pozostałości przedwojennej linii tramwajowej na Chmieliniec (obecnie okolice skrzyżowania z ulicą Parkową).
       Schowane pod warstwą asfaltu torowisko pochodzi prawdopodobnie z 1899 roku, czyli od początku świetności tramwajów w Gorzowie. Tramwaje na Chmieliniec kursowały do 1943 roku.
       Niestety te niecodzienne odkrycie zniknie, firma prowadząca tam prace zdemontuje przedwojenne torowisko.
Foto: Niecodzienne odkrycie na ul. Warszawskiej. Foto: RMG.fm

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.12 - Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

       W związku z organizowanym przemarszem pod nazwą "Marsz Wyzwolenia Konopii" w dniu 13 października br. mogą nastąpić zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na trasie przemarszu.
       Uczestnicy przejdą z bulwaru nad Wartą kolejno ulicami Nabrzeżną, Chrobrego, Wybickiego, Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, Mieszka I, Roosvelta i Żwirową do Parku Słowiańskiego. Początek o godzinie 15.30.
Foto: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Sikorskiego

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.11 - Październikowe kalendarium

10 lat temu (01.10.2002)
dostawa Solarisow Urbino12 #550 #551, #552 i #553
6 lat temu (27.10.2006)
dostawa autobusów MAN NL202 #563, #564, #565, #566 i #567
5 lat temu (08.10.2007)
pożar na terenie zajezdni MZK w którym spłonęły autobusy Jelcz M11 #474 i #484 oraz 120MM/2 #519
5 lat temu (30.10.2007)
dostawa MANów NL202 #578, #579 oraz #580.
4 lata temu (04.10.2008)
pasażer pogryzł kierowcę autobusu linii 132
3 lata temu (12.10.2009)
testowy autobus Scania CN280UB w Gorzowie
2 lata temu (22.10.2010)
zderzenie tramwajów na Wieprzycach
Foto: MAN SL200 #536 na linii 119, pętla Osiedle Chróścik

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.07 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 9 października 2012 r. meczem żużlowym na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od godziny 16.45 kursować będzie specjalna bezpłatna linia "S" kursującą pomiędzy parkingiem "GRH" przy ul. Przemysłowej, a Stadionem Żużlowym przy ul. Śląskiej.
       Na linii 101 uruchomiony zostanie kurs bisowy z pętli "Słowiańska-TESCO" w kierunku "Śląska" o godzinie 18.05.
       Na linii 125 uruchomione zostaną kursy kursy bisowe z przystanku "Ogińskiego" w kierunku "Śląska" o godzinach 17.50 i 18,00.
Foto: Autobus linii 125 na ul. Śląska

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.04 - Dodatkowe autobusy na Mecz Żużlowy

       W związku z rozgrywanym w dniu 7 października 2012 r. meczem żużlowym na stadionie przy ul. Śląskiej, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowe autobusy:
- od godziny 15.30 kursować będzie specjalna bezpłatna linia "S" kursującą pomiędzy parkingiem "GRH" przy ul. Przemysłowej, a Stadionem Żużlowym przy ul. Śląskiej.
       Na linii 101 uruchomione zostaną kursy bisowe z przystanku "Rondo Myśliborskie" w kierunku "Śląska" o godzinach 17.32, 18.02, 18.32 i 18.52.
       Na linii 125 uruchomione zostaną kursy z przystanku "Ogińskiego" w kierunku "Śląska" o godzinach 16.47 i 16,52. Ponadto bisowany będzie kurs o godzinie 16,02 od przystanku "Ogińskiego" w kierunku pętli "Śląska".
Foto: Solaris Urbino12 III #555 linii 109 na ul. Śląska

Rozmowa na ten temat na forum

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


2012.10.02 - Objazd dla linii 126

       W związku z awarią sieci wodociągowej i zamknięciem dla ruchu części ulicy Piłsudskiego (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Walczaka do Ronda Piłsudskiego), od dnia 2 października br. na czas usunięcia awarii wprowadzony zostanie objazd dla autobusów linii 126.
       I tak w kierunku "Dekerta Szpital" autobusy pojadą ulicą Walczaka (przystanek "Widok", "Stilonowa"), Rondem Ofiar Katynia i drogą przez Park Kopernika dojadą na Ronda Piłsudskiego, od kąd powrócą na swoją trasę.
       W kierunku "Osiedle Staszica" od Ronda Piłsudskiego autobusy pojadą drogą przez Park Kopernika, ul. Walczaka (przystanek "Stilonowa") i od przystanku "GLS" powrócą na swoją stałą trasę.
Foto: Autobus linii 126 na przystanku "Widok"

Podziel się:

Dodał: R. Skarżyński


Copyright (c) 2005-2006 "Radziu"
Zakaz wykorzystywania zawartych na tej stronie materiałów
bez zgody autora